چگونه پژوهشگران برتر حوزه پژوهشی خود را بیابید و از آنها الگوبرداری کنید

انجام یک پژوهش یا پایان‌نامه خوب نیازمند دانش و مهارت‌های زیادی است که اگر بنا باشد تمام آنها را در بازه زمانی ارشد یا دکتری بیاموزید زمان زیادی از شما می‌گیرد و البته آزمون و خطاهای زیادی را می‌طلبد.

اما در این بین یک راه میانبر خیلی هوشمندانه و نتیجه‌زا وجود دارد و آن الگوبرداری از پژوهشگران برتری است که در زمینه‌ای مشابه زمینه‌ پژوهش شما آثاری منتشر کرده‌اند.

حالا اگر این “برتر” در مقیاس بین‌المللی باشد مسیر برای شما امن‌تر و هموارتر است چون “برترین‌ها” راهی که باید بروید را رفته‌اند و بنابراین می‌توانید با خیال آسوده از کار آنها الگوبرداری و با سرعت و دقت بیشتری پژوهش، پایان‌نامه یا مقاله خود را پیش ببرید و با اعتماد به نفس از درستی آن دفاع کنید.

یکی از روش‌های پیدا کردن پژوهشگران برتر (یا پژوهشگران هسته) که تعدادشان هم زیاد نیست مراجعه به پایگاه‌های برتر مانند اسکوپس است. پس از انجام سرچ در موضوع مدنظرتان (سرچ درست یعنی با مولفه‌های موضوع مدنظرتان نه صرفا با کلیدواژه‌هایی که بلدید) می‌توانید تراکم انتشارات را به تفکیک نویسندگان بیابید و طبیعتا نویسنده‌ای که بیشترین حجم از انتشارات را به خود اختصاص داده می‌تواند نویسنده یا پژوهشگر برتر در زمینه پژوهشی مدنظر شما باشد.

کافی است آثار او را بیابید و مهندسی معکوس کنید، راه میانبر را پیدا کرده‌اید و می‌توانید از بخش‌های مختلف پژوهش او برای طراحی، اجرا و ارائه پژوهش در دست‌ انجامتان الگوبرداری کنید!

البته این فقط یکی از روش‌های دستیابی به برترین پژوهشگران در زمینه مدنظرتان است.


روش‌های بسیار بکر و کاربردی دیگری هم وجود دارد که در بسته سرچ مفصل به آنها پرداخته‌ام. کافی است برترین‌ها را بیابید و بعد از آن بدانید چطور آثار آنها را کالبدشکافی یا مهندسی معکوس کنید (که در بسته تحلیلی‌خوانی متون مفصل به آن پرداخته‌ام)‌ با این دو مهارت می‌توانید با سرعت و دقت بسیار بیشتری پژوهش‌تان را در مسیر درست پیش ببرید و به خروجی برسید که می‌توانید با افتخار درباره‌اش حرف بزنید، آثار علمی منتشر کنید و فرصت مطالعاتی و فاند جذب نمایید.

اگر مردد هستید این بسته‌ها کار شما را راه می‌اندازند به این صفحه سری بزنید و تجربه دوستان دیگری که از این بسته‌ها استفاده کرده‌اند را ببینید.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.