آکادمی کیمیاگران پژوهش دکتر مریم نظری
کمک می‌کنم پژوهشت را به اثری تاثیرگذار و خریدنی تبدیل کنی

بالاخره می‌توانی بدون اتلاف وقت و با اعتماد به نفس

موضوع موردعلاقه‌ات را به پژوهشی آینده‌دار تبدیل کنی

و آن را طوری طراحی و اجرا کنی که پرنشر و تاثیرگذار شود

سریع تصویب و پیروزمندانه دفاع شود

و برایت فرصت‌های شغلی و اعتبار علمی بالا خلق ‌کند

و می‌توانی این کارها را

در کمترین زمان و با بهترین کیفیت انجام دهی

احتمالا تو هم مثل هزاران دانشجو پس از ورود به دانشگاه و شروع به کار پایان‌نامه انتظار داشتی دانشگاه و اساتید همه چیز را به تو یاد دهند و دستت را بگیرند

اما هر قدر پیش می‌روی بیشتر حس می‌کنی تنهایی و کسی راه را به تو نشان نمی‌دهد

و از اینکه داری زمان،‌ پول، سلامتی و فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهی هر روز اضطراب و نگرانیت بیشتر می‌شود

…. و بعد از سال‌ها استرس و بی‌خوابی و صرف هزینه‌های سنگین، مدرکت را می‌گیری و خودت را در نقطه اول یا نقطه‌ای نه چندان دور با جایی که شروع کردی می‌یابی:

در استخدام و کاریابی چالش داری

برای ارتقا و ترفیع هر بار به پژوهش و چاپ مقاله نیاز داری

و این تجربه ناخوشایند هر بار در مسیر ادامه تحصیل و رشد حرفه‌ای‌ت تکرار می‌شود.

می‌دانی چرا؟

چون اساسا پژوهش را اشتباه آموخته‌ایم

و با کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق، این مهارت دست یافتنی نیست.

 

این را زمانی متوجه شدم که با کارنامه پروپیمانه علمی، پژوهش دکتری‌ام را در دانشگاه شفیلد انگلستان شروع کردم

فکر می‌کردم خیلی بلدم!

اما همان ابتدای راه فهمیدم که کلا پژوهش را اشتباه فهمیده‌ام.

اولین درس بیدارکننده‌ای که در همان ماه‌های اول یاد گرفتم این بود:

سوالی که جوابش را می‌دانی اسمش پژوهش نیست!


و این دقیقا کاری بود که سال‌ها من و تمام هم‌کلاسی‌ها و همکارانم انجام می‌دادیم!

 

در آن شرایط دو گزینه بیشتر نداشتم:

گزینه ۱. مسیری که بلدم را طی کنم و یک پژوهش رفع‌تکلیفی انجام دهم

گزینه ۲. راهی بسازم که هم خودم را عاقبت به خیر کند هم دیگر دانشجویان و پژوهشگران را.

 

چون آدم کار رفع تکلیفی نبودم گزینه دوم را انتخاب کردم و روشی هوشمندانه برای انجام این کار در پیش گرفتم:

مهندسی معکوس برترین‌ پژوهش‌ها.

صدها پژوهش منتشر شده در برترین ژورنال‌های بین‌المللی را کالبدشکافی و مهندسی معکوس کردم

و رفتار پژوهشی پژوهشگران زیادی را زیرنظر گرفتم.

با این کار، راز پشت صحنه پژوهش‌های تاثیرگذار – که من اسمشان را می‌گذارم ۱% برتر – را کشف کردم

و به مدد تخصصم که سواد اطلاعاتی (یا آموزشِ یادگیری چگونگی یادگیری) است، آموخته‌هایم را به سیستم آموزشی تبدیل کردم که توانست نتایج فوق‌ِ عالی خلق کند:


هم برای خودم:

تز دکتری‌ام به عنوان پژوهش برتر چندین جایزه و فاند بین‌المللی دریافت کرد،

پرنشر شد و از برترین نشریات بین‌المللی پذیرش گرفت

و فرصت‌های عالی شغلی (در ایران و خارج از کشور) برایم خلق کرد.

هم برای دانشجویان،‌ پژوهشگران و اساتیدی که از این سیستم استفاده کردند. (بازخوردها در ادامه آمده‌اند) 

این سیستم آموزشی، چطور کار می‌کند؟ 

و چطور در کمترین زمان شما را به بهترین خروجی می‌رساند؟

با بکارگیری این سیستم:
 • به جای دانلود اینترنت و مطالعه ده‌ها مقاله و منبع بی‌ربط یا کم‌ربط، روی پژوهش‌های هم‌مسئله برتر متمرکز می‌شوید و بعد از مطالعه ۵-۱۰ مقاله و پژوهش برتر، می‌توانید خیلی سریع مسیر مطالعاتی خود را بیابید و با این کار رفت و برگشت‌های زیادی را دور می‌زنید و خیلی سریع پژوهشتان عضلانی می‌شود.

 

اگر هم در میانه راه هستید، با دنبال کردن این سیستم در‌می‌یابید باید کدام منابع را کنار بگذارم و با این کار پژوهش شما سریع مسیرش را می‌یابد و چربی‌سوزی می‌کند!

 

 • به عبارتی  روی متون و منابعی متمرکز می‌شوید که می‌توانند بخش‌های مختلف پژوهشتان را تکمیل کنند نه روی منابع بی‌ربط یا کم ربطی که در نهایت فقط کار زیاد و آشفتگی ذهنی برایتان ایجاد می‌کنند.

  چون آموزش‌ها با قانون ۲۰ / ۸۰ طراحی شده‌اند:

یعنی می‌گویند: روی کدام ۲۰ درصد وقت بگذار که ۸۰ درصد نتیجه عایدت شود.

 • به جای ترجمه مقالات و متون، از آنها پرسش‌های هدفمند می‌پرسید و محتوای موردنیاز هر بخش از پژوهشتان را خیلی سریع در هر مقاله پیدا می‌کنید. با این سیستم آموزشی دقیقا می‌دانید از هر منبع چه باید بپرسید و دنبال چه مطالبی بگردید و چطور آنها را استخراج و مدیریت کنید چون کاربرگه‌های فکر شده‌ای برای این کار دمِ دست‌ِ شماست به همراه دموی زنده تحلیلی‌خوانی یک مقاله از ابتدا تا انتها.
کافی است وارد مومنتوم مقاله‌خوانی شوید و روی تعداد کمی مقاله عالی تمرکز کنید. قانون ۲۰ / ۸۰ کار خودش را انجام می‌دهد!

 

 • به جای کپی پیست کردن مطالب و احساس گم‌گشتگی، به محتوای کاربرگه‌هایی مراجعه می‌کنید که موقع خواندن هر مقاله تکمیل کرده‌اید. خیلی سریع مطالب هر کاربرگه را کدگذاری و در فایل مطالب دسته‌بندی شده پژوهش که از قبل آماده و سرفصل‌بندی شده است منتقل می‌کنید.

 

 • به جای چهل‌تیکه نویسی و کپی‌برداری، دقیقا می‌دانید در هر بخش و هر پاراگراف چه بنویسید و چطور بنویسید که پژوهشتان اصیل و در کلاس جهانی ظاهر شود چون برای نگارش هر بخش از پژوهش (از بیان مسئله تا نتیجه‌گیری) قالب‌های آماده نقطه‌چینی در اختیار دارید که براساس سبک نگارش برترین پژوهش‌ها طراحی شده‌اند.

 

 • به جای نوشتن فصل یک و دو، اول جدول‌های تحلیل پیشینه را تهیه و این بخش را می‌نویسید. با این کار مطالب اصلی بخش بیان مسئله، اهمیت، ضرورت، بخش‌هایی از مدل‌ مفهومی و مبانی نظری، و روش را به راحتی از دل جدول‌ها استخراج و این بخش‌ها را تغذیه می‌کنید. با این کار چند ده پله کارتان جلو می‌افتد + مطالب اضافی و بی‌ربط هم در این بخش‌ها نمی‌نویسید.

 

 • به جای نگرانی و داشتن دغدغه مقاله، می‌توانید چندین مقاله باکیفیت از پژوهشتان استخراج کنید و در صورت نیاز براساس آموزش‌ها، تغییراتی در طراحی، اجرا و نگارش آن ایجاد نمایید

اما این، همه چیزی نیست که سیستم آموزشی کیمیاگران پژوهش به شما می‌دهد!


در کنار اینها با بکارگیری این سیستم آموزشی 
 • در متقاعدسازی علمی ورزیده می‌شوید. یعنی به جای تغییر موضوع یا تحمیل کار زیاد و بی‌ربط، می‌توانید خیلی قوی و علمی از نوآوری و کافی بودن پژوهشتان دفاع کنید. چون در این سیستم برای تک تک مراحل پژوهش (از انتخاب یا تغییر موضوع تا چارچوب‌بندی پژوهش، تا ارائه موفقیت‌آمیز پژوهش) آموزش‌های گام به گام، کاربرگه و قالب‌های آماده دریافت می‌کنید.
چون اساسا روان‌شناسی تصویب و دفاع پیروزمندانه، آن هم بدون تحمیل کار زیاد و بی‌ربط
و بدون اینکه از مسیر و هدف اصلی پژوهشتان دور شوید، چیزی شبیه سناریوی زیر است:

اگر نتوانید انتخاب‌‌ها و راه رفته‌ خود را علمی توجیه کنید وارد سناریوی شماره ۲ می‌شوید
یعنی باید کاری را انجام دهید که استاد می‌گوید
و بیشتر اوقات آن کار شما را از مسیر درست و علاقه‌تان دور می‌کند.
چرا؟
چون او کاری را از شما می‌خواهد که خودش بلد است، و آن کار الزاما کار درست نیست!
چون اصل و اساسش مطالب و متون ترجمه‌ای روش تحقیق است.

بنابراین با بکارگیری این سیستم
 • به جای تغییر موضوع یا گرفتار ماندن در لوپِ تغییر موضوع، می‌توانی موضوع مدنظرت را به پژوهشی مسئله‌مدار و خریدنی تبدیل کنی و آن را طوری چارچوب‌بندی و ارائه کنی که از اساتید و پنل داوری “نه” نشنود.

 

 • در کنار اینها با قواعد طراحی آینده‌نگرانه پژوهش هم آشنا می‌شوید. با این آموزش‌ها می‌توانید موضوع و بافت پژوهشتان را طوری انتخاب کنید (یا تغییر دهید) که پژوهشتان حامی جذب کند

 

 • و طوری آن را طراحی کنید که پرنشر شود و پژوهش‌های بعدی شما را هم تغذیه کند. یعنی نیاز نیست هر بار از صفر شروع کنید. موضوع مدنظرتان را طوری در قالب یک پژوهش طراحی می‌کنید که بتوانید در آینده هم روی آن کار کنید و در آن زمینه برند و مرجع شوید.

و اگر قصد ادامه تحصیل یا جذب فرصت مطالعاتی در داخل یا خارج از کشور دارید


فوتِ انجام درست این کار و راه‌های میانبری را در این سیستم دریافت می‌کنید. چون پژوهش را طوری می‌آموزی که می‌توانی در موقعیت‌های مختلف مانند:
 • ادامه تحصیل
 • فرصت مطالعاتی
 • راهنمایی و مشاوره پایان‌نامه
 • استخدام
 • ارتقا
 • تبدیل وضعیت
 • چاپ مقاله
 • انجام پروژه‌های تحقیقاتی
 • جذب فاند و بودجه پژوهشی
 • تدریس و …
با اعتماد به نفس اقدام کنید و آثاری در کلاس جهانی که مقبول نشریات برتر و دانشگاه‌های برتر جهان است عرضه نمایید.

بازخورد تعدادی از کاربران  


علی القاعده یادگیری و بدست آوردن مهارت جدید برای هر کس لذت بخش و نوید دهنده فردایی بهتر است و می بایستی در درون آدمی حالی خوش ایجاد کند ولی برای من اینطور نبوده است.

آشنایی من با خانم نظری در سال ۱۳۹۵ با کتاب پژوهش مولد و ماندگار رقم خورد.

زمانی که با پایه های اصلی تحقیق و پژوهش با سرفصل های ایشان آشنا شدم به یاد کلاس های کلیشه ای روش تحقیق دانشگاه افتادم و به ساعاتی فکر کردم که به دلیل علاقه ام به این موضوع، به صورت آزاد در کلاس های روش تحقیق شرکت می کردم و به زمان‌های می اندیشیدم که در پشت میز کار در حال مطالعه کتاب های مختلف روش تحقیق بودم به امید اینکه در این مهارت حاذق و توانمند شوم غافل از اینکه به قول ایشان با صَرف این مقدار زمان و حتی هزینه فقط عَلامه در کلیات و مبانی نظری روش تحقیق شدم و پژوهش کردم برای پژوهش نه برای حل مسئله!!!

بماند که در ادامه با مشاهده و گذراندن دوره های آموزشی ایشان از جمله سرچ و تحلیل خوانی حسرت پایان نامه مقطع ارشد خودم را خوردم که در آن چِه ها می‌توانستم خلق کنم.

باید بگویم خانم دکتر نظری، از شما بسیار بسیار سپاسگزارم که مرا با دنیای جدید روش تحقیق و پژوهش آشنا کردید تا یاد بگیریم با سوال خوب پرسیدن به دنبال حل مسایل باشیم تا جامعه بتواند از آن منفعتی ببرد.

ارادتمند قدر دان شما: سهرابی – کارشناس ارشد رشته حقوق خصوصی

آموزش‌های خانم دکتر نظری بنیان صحیح و محکمی را برای پژوهش ارائه می‌دهند و به مسائل و موضوعاتی می‌پردازند که در عین اهمیت در فرایند پژوهش نادیده گرفته شده‌اند. موضوعاتی مانند سرچ به عنوان یک مهارت کلیدی در کل فرایند پایان‌نامه‌نویسی (نه آموزش صرف مهارت‌های جستجو)، با یک نگاه کلان و کاربرد آن در مرحله به مرحله پژوهش؛ از کجا باید سفر جستجو را آغاز کرد و در هر مرحله باید دنبال چه باشیم.

درس‌ خانم دکتر نظری در قسمت بافت پژوهش و کسب دانش بافتی (از بسته سرچ) حاوی نکات بسیار ارزشمندی است که پژوهش‌ها را از دام سطحی‌نگری نجات می‌دهد و پژوهشگر را وامیدارد که برود و جامعه مورد مطالعه‌اش را از نزدیک ببیند و لمس کند.

تسلط خانم دکتر نظری به حوزه سواد اطلاعاتی موجب شده که آموزش‌ پژوهش ایشان با طعم سواد اطلاعاتی ارائه شوند (یعنی ماهیگیری را آموزش دهند) و به همین دلیل است که عمیق هستند و در عین حال به زبان ساده؛ با ذکر مثال و مصداق و در یک کلمه مختصر و مفید. راهکارهایی سرراست و با صرف کمترین وقت را آموزش می‌دهند مثلا انتخاب روش پژوهش از طریق مهندسی معکوس مقالات مرتبط.

به همه اساتید و دانشجویانی که مایلند پژوهش را عمقی و عمری بیاموزند بسته‌های آموزشی خانم دکتر نظری را پیشنهاد می‌کنم. هر درس حاوی نکات فوق‌العاده ارزشمند و کاربردی است که دید شما را به پژوهش متحول می‌کند و روش درست‌پژوهی را به شما نشان می‌دهد.

– خانم دکتر مریم صراف‌زاده؛ عضوهیئت علمی دانشگاه تهران بنده از بسته‌های آموزشی سرچ و تحلیل‌خوانی خانم دکتر نظری استفاده کردم واقعا بدون اغراق می گم که بی‌نظیر بودند

من واقعا کتاب‌ها و دوره‌های زیادی در مورد سرچ را گذراندم ولی هیچ کدام به کاملی و جامعی این بسته‌ها نبودند.

همچنین بسته تحلیل‌خوانی دارای نکات بسیار جالب و ریزی است که مهارت لازم برای تحلیل کردن متون و مقالات چه انگلیسی و چه فارسی را آموزش می‌دهد. کاش زودتر این بسته‌ها را تهیه می‌کردم همین!

مهم نیست رشته و موضوع پژوهشتان چیست، این بسته‌ها فوق‌العاده هستند و کار شما را جلو می‌اندازند.

خانم نوشین هرمزی‌نژاد- ارشد کامپیوتر؛ دانشجوی دکتری علم اطلاعاتبنده دانشجوی مقطع دکتری هستم. دوران نظری را تمام کردم و دوران پژوهشی  مقطع دکتری شروع شده، واقعا احساس پوچی و بیسوادی بهم دست داده بود  و حفره‌های دانشی زیادی در امور پژوهشی در خودم احساس می کردم.  فقط از پژوهش همون  مواردی که در درس روش تحقیق خوانده بودم می‌دانستم ولی زمانی که می‌خواستم پیاده‌سازی کنم نمی‌تونستم.

تا اینکه دوره سرچ متون علمی را تهیه و از آموزش‌های آن استفاده کردم. الان احساس بسیار خوبی دارم و حفره‌های دانشی که داشتم خیلی از لحاظ عمق کم شده و اصول پژوهش درست که به تولید دانش کاربردی می‌انجامد را آموخته‌ام.

دموهایی که در این دوره آموزش داده شده بسیار کاربردی هستند.
خانم دکتر نظری عزیز و بزرگوار از بابت زحمتی که در این راستا متقبل شدید بسیار سپاسگزارم.
– آقای رحمان طباطبایی- دانشجوی دکتری علم اطلاعات

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

کتاب پژوهش مولد، بسته جامع سرچ و تحلیلی‌خوانی را تهیه کردم

بسیار مفید و تاثیر گذار بودند.

ای کاش درس روش تحقیق و نحوه پژوهش

به صورت علمی و عملی توسط اساتید در دانشگاهها تدریس می شد.

سپاسگزارم از زحمات بی شائبه خانم دکتر نظری. واقعا استفاده کردیم. عالی بود.

– آقای علی نوش‌فر، دانشجوی دکتری رشته حسابداری

اساسا یادگیری گرفتنی است

مراحل گوناگونی که در آموزش پژوهش بیان کرده‌اید بسیار کارگشا است در دانشگاه فقط روش تحقیق را تئوری آموزش می‌دهند و مراحل عملیاتی و کاربردی ارائه نمی شود …
جستجوی‌هایی که در مورد مدل مفهومی می‌کردم متنی را خوانده بودم که ارجاع داده بود  به وبسایت خانم دکتر مریم نظری و همان زمان با مطالبی که در مورد تحقیقات خانم دکتر بیان فرمودند آشنا شدم.

دنیایی از اطلاعات منسجم و منظم و سنجیده شده کنار هم برای درک مفاهیم تحقیق ارائه داده‌اند همراه با ویدئو که با گوش کردن آنها دریچه ای از جستجو و پژوهیدن را برای شما به ارمغان می‌آورد.

خانم دکتر تشکر و ممنون

آقای رضاعلی رضایی – دانشجوی دکتری ارتباطات

از  دوره لیسانس آرزو داشتم ارشد قبول بشم و پایان خوب نامه بنویسم و دفاع کنم
به ترم اخر ارشد رسیدم بعد از پاس کردن درس سمینار و خواندن کتاب روش تحقیق با اعتماد به نفس شروع کردم به نوشتن پروپوزال از همون جا سردرگمی من شروع شد که یکی از دوستام سایت گنج رو معرفی کرد حدود ۱۰تا پایان نامه خوندم و از میکس اونها پروپوزال نوشتم پروپوزالم پذیرفته شد ولی میخواستم وارد فصل ۳ بشم یه پرسش نامه از میکس ۱۵تا پایان نامه تنظیم کردم و تستس صد تا توزیع کردم  بردم توی نرم افزار spss

واقعا خودمم نمیدونستم چیکار دارم میکنم  واقعا عذاب آور و نچسب بود کار پایان نامه نویسی
استاد راهنما اصلا کمک نمیکرد از روی پایان نامه های ایرانی الگو برداری میکردم دیدم واقعا به درد نخوره تا اینکه با سرچ تو اینترنت با واژه طراحی پرسشنامه به سایت خانم دکتر رسیدم کتابشون رو خریدم و مطالعه کردم وبینارهای رایگان رو دیدم و یک جلسه مشاوره با خانم دکتر انجام دادم توضیحات و راهنمایی های ایشان به قدری دلنشین و راه گشا بود که من رو ۶ ماه جلو انداخت تازه فهمیدم مدل مفهومی چقدر مهمه و طراحی پرسشنامه و روش تحقیق چقدر اصولی هست
دفاع از پایان نامه ام رو عقب انداختم تا با آموزش های خانم دکتر یه کار دلچسب و کاربردی ارائه کنم.

محصول تحلیلی خوانی رو تهیه کردم خیلی عالی نحوه استفاده و ایده گرفتن از منابع ناب رو توضیح میدن ولی دیدم هنوز نمیتونم با سرچ‌هام مقاله خوب پیدا کنم که شکر خدا محصول سرچ رو هم  تولید کردن بی درنگ خریدم و با کلی استراتژی های جدید سرچ آشنا شدم و تازه دارم میفهمم پژوهش یعنی چی و چقدر لذت بخشه و اصلا خطی نیست

به دانشجویان توصیه میکنم قبل از پاس کردن درس روش تحقیق و انتخاب موضوع یا نوشتن پروپوزال حتما حتما حتما از آموزش های خانم دکتر استفاده کنند و حداقل یک جلسه مشاره با ایشان داشته باشند تا مسیر رو درست برند و تمام مراحل پژوهش لذت ببرند
خانم مریم صادقی‌پناه – دانشجوی ارشد فناوری اطلاعات
من بسته اول مقاله رد نشدنی تهیه کرده ام خیلی هم راضی بودم مطالبی تو بسته بیان کرده اید
شاید اگر هر فردی میخواست خودش به تنهایی به اون دانش پی ببره سال ها طول میکشید
واقعا ازتون سپاسگزارم که اینقدر خوب و دقیق حاصل تجربیات چند سالتون در اختیار همه قرار داده اید
خانم سارا عسکری – دانشجوی دکتری 

استاد گرانقدر
سرکار خانم دکتر نظری عزیز
ضمن سپاسگزاری و قدردانی از زحمات شما استاد گرامی در به اشتراک گذاری تجارب ارزشمندتان و ترویج پژوهش مولد، به عنوان فردی علاقه مند به پژوهش درست و صحیح و به نوعی درگیر نوشتن پایان نامه می‌خواستم تجارب یکساله خودم را از آشنایی با سرکار عالی و استفاده از کتاب و دوره‌های ارزشمندتان با دوستان عزیزی که در شرایط مشابه با اینجانب هستند به اشتراک بگذارم.
مطالعه کتاب “پژوهش مولد و ماندگار” را نقشه گنجی می‌دانم که برای رسیدن به هدف نهایی که پژوهش مولد است؛ برای هر پژوهشگر ضروری و حیاتی می‌دانم چون با مطالعه گام به گام این کتاب، انگیزه، اشتیاق، علاقه را در پژوهشگر ایجاد می‌کند و بهیچ وجه با مطالب کسل کننده و عذاب آور برخورد نخواهید کرد.
مطالب کتاب بسیار شیرین و شیوا و داستان وار تنظیم شده است.
آنچه از مطالب کتاب به اعتقاد من به صورت ضمنی و تئوری درک می‌شود را در قالب دوره‌های منسجم و هدفمند به صورت عملیاتی و عینی دریافت می‌کنید و جذابیت ارایه مطالب در این دوره‌ها را مصداق این ضرب المثل “آنچه از دل برآید بر دل نشیند”  می‌دانم.
بی شک طراحی و انسجام دوره‌های آموزشی که برخاسته از تجارب ارزشمند پژوهشگری واقعی و بازخوردهای سایر پژوهشگران تنظیم شده است،  قطعا تجربه دلنشین پژوهش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
طراحی مجزا و هدفمند بسته‌های آموزشی بر اساس گام های اساسی (سرچ ، تحلیلی خوانی و یادداشت برداری) و تکمیل کاربرگه‌های هر بسته با تاکید بر توانمندسازی پژوهشگر، مسیر پژوهش را هموارتر و جذابتر و ارزش آن را چندین برابر کرده است و قطعا حس خوب رسیدن را تجربه خواهید کرد.
با احترام
راحله محرابی – دانشجوی دکتری

ساخت این سیستم آموزشی راه طولانی‌ را پشت سر گذاشته:


 1. ابتدا در قالب کارگا‌ه‌ها و سمینارهایی عرضه شد (از سال ۱۳۸۹)
 2. سپس در قالب دوره‌های جامع حضوری بازطراحی و ارائه شد
 3. و بعد از آن به دلیل استقبال علاقه‌مندان و چالش حضور در کلاس‌ها، در قالب بسته‌‌های آموزشی آنلاین طراحی و عرضه شد تا علاقه‌مندان فارسی زبان در هر جای ایران و جهان بتوانند حالِ خوبِ پژوهش را تجربه کنند.
این بسته‌ها که جزئیات آنها در ادامه آمده به صورت بخش بخش ضبط و عرضه شدند اما در واقع مکمل هم هستند.

بنابراین اگر دنبال نتیجه عالی هستید


لازم است تا تمام بسته‌ها یا حداقل این بسته‌ها و این بسته‌ها را تهیه کنید
مهم نیست
 • در مرحله انتخاب موضوع یا نگارش پروپوزال هستید
 • در حال یا انجام،‌ نگارش یا دفاع از پایان‌نامه
 • یا در حال نوشتن مقاله یا رفع ایرادات داوران

برای اینکه بتوانید پژوهشتان را به سطح قابل قبولی برسانید

گاهی لازم است راه رفته‌ خود را بررسی و اصلاح کنید

چون یک پژوهش مولد و تاثیرگذار پژوهشی است که:
 • درست طراحی شده
 • هوشمندانه اجرا شده
 • و خیلی علمی و اثرگذار ارائه شده است.

حتی اگر در مرحله دفاع و سابمیت هستید یا در حال نوشتن مقاله و اکسپت از نشریات

دانستن نکات طراحی، اجرا و ارائه
به شما کمک می‌کنند تا مسیر و محتوای پژوهشتان را به بهترین شکل ادیت کنید
یا با رعایت نکات و ترفندهایی، آن را به سطح قابل قبولی برسانید
چرا؟

چون با محتوای هر بسته قواعد درست‌پژوهی را می‌آموزید!


برای اینکه این اتفاق بیافتد
در تمام بسته‌های جامع کیمیاگران پژوهش موارد زیر دیده شده‌اند:
آموزش ویدئویی پرملاط درباره:
 • گام به گام انتخاب موضوع یا تبدیل موضوع پایان‌نامه به پژوهشی آینده‌دار
 • گام به گام چارچوب‌بندی علمی و دقیق پژوهش
 • گام به گام تعیین نوآوری پژوهش
 • گام به گام سرچ و دستیابی به انواع متون و منابعی که در هر مرحله از پژوهش به آنها نیاز دارید
 • گام به گام کسب سه دانش فوق کلیدی در پژوهش: دانش موضوعی، روشی و بافتی
 • گام به گام تحلیلی‌خوانی متون و منابع علمی
 • گام به گام یادداشت‌برداری،‌ دسته‌بندی و نگارش اصیل بخش‌های مختلف یک پژوهش (پروپوزال، پایان‌نامه، مقاله)
 • و ….

 

کاربرگه‌های فکر شده برای هدایت مسیر مطالعاتی شما مانند:
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی پژوهش‌های هم‌موضوع
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی پژوهش‌های هم‌مسئله
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی پژوهش‌های هم‌موضوع
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی متون تخصصی موضوع
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی متون تخصصی روش
 • کاربرگه تحلیلی‌خوانی متون تخصصی بافت
 • و …

 

قالب‌های آماده برای انجام تکالیف هر بخش از آموزش‌ها شامل:
 • قالب آماده برای سرچ در مراحل مختلف پژوهش
 • قالب آماده برای نگارش عنوان پایان‌نامه با درنظر گرفتن رویکرد و نوآوری پژوهش
 • قالب آماده برای دسته‌بندی و سرفصل‌بندی مطالب پژوهش
 • قالب آماده برای نگارش بخش‌های مختلف پژوهش
 • قالب آماده برای تهیه جدول‌های تحلیل پیشینه
 • قالب آماده برای ساخت اسلایدهای جلسه دفاع از موضوع پایان‌نامه

 

دموهای زنده برای آموزش مهارت‌های موردنیاز پژوهش شامل:
 • مهارت سرچ در منابع گوناگون
 • مهارت تحلیلی‌خوانی بخش بخش یک مقاله
 • مهارت نوشتن اصیل و جذاب هر بخش از پژوهش
 • مهارت مدیریت آینده‌نگرانه فایل‌ها و مطالب پژوهش
 • و …

 

و مواد پشتیبان دیگر که به انجام و ثمر رساندن پژوهشتان کمک می‌کنند مانند:
 • قالب آماده برای نامه‌نگاری با پژوهشگران و دریافت تمام متن مقالات
 • روش پیدا کردن اسپانسر داخلی و بین‌المللی برای پژوهشتان
 • روش اقدام برای بورسیه تحصیلی و انجام پژوهش در دانشگاه‌های بین‌المللی
 • روش پیدا کردن موضوع‌های ترندی و روز
 • روش تقویب مهارت درک متون انگلیسی
 • روش تبدیل موضوع موردعلاقه به پژوهش آینده‌دار (که امنیت شغل فعلی و آینده شغلی‌ت را تضمین می‌کند)
 • ژورنال پژوهشگر (برای ثبت و مستندسازی آهان‌هایتان در سفر پژوهش و اینکه چطور از این ژورنال برای درآمدزایی می‌توانید استفاده کنید)
 • قالب آماده برای جزوه‌نویسی در طول دوره
 • و …

و صدها نکته آهان‌برانگیز که در هیچ کتاب یا کلاس روش تحقیقی نخواهی یافت
و دانستنشان پژوهشت را چند صد قدم جلو می‌اندازند

چطور می‌توانم از این بسته‌ها استفاده کنم؟


 • از قسمت بعدی این صفحه،‌ بسته مدنظرتان را سفارش دهید (با کلیک روی دکمه “سفارش محصول”)
 • بلافاصله پس از تکمیل سفارش، دسترسی به بسته‌(ها) برای شما ایجاد می‌شود.
 • کافی است وارد حساب کاربری خود شوید و به بخش دانلودها مراجعه نمایید.
 • تا همیشه به فایل‌ها دسترسی دارید؛‌ هم می‌توانید آنها را دانلود کنید هم مستقیم مشاهده بفرمایید.
 • و در کنار اینها به درس‌های جدیدی که به بسته‌ها اضافه می‌شوند (بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی) دارید.

این بسته‌ها پشتیبانی هم دارند؟


بله کافی است آموزه‌ها را دنبال کنید و در هر درس پرسش خود را مطرح نمایید.
به تمام پرسش‌های شما پاسخ می‌دهیم.

برای اینکه پژوهشم به ثمر برسد کدام بسته را تهیه کنم بهتر است؟


چون این بسته‌ها مکمل هم هستند. بنابراین مهم نیست
 • در مرحله انتخاب موضوع یا نگارش پروپوزال هستید
 • در حال یا انجام،‌ نگارش یا دفاع از پایان‌نامه
 • یا در حال نوشتن مقاله یا رفع ایرادات داوران
برای اینکه بتوانید پژوهشتان را به سطح قابل قبولی برسانید گاهی لازم است راه رفته‌ خود را بررسی و اصلاح کنید.
چون یک پژوهش مولد و تاثیرگذار پژوهشی است که:
 • درست طراحی شده
 • هوشمندانه اجرا شده
 • و خیلی علمی و اثرگذار ارائه شده است.
حتی اگر در مرحله دفاع و سابمیت هستید یا در حال نوشتن مقاله و اکسپت از نشریات، دانستن نکات طراحی، اجرا و ارائه به شما کمک می‌کنند تا کار خود را ادیت کنید و با رعایت نکات و ترفندهایی، آن را به سطح قابل قبولی برسانید. چرا؟
چون با محتوای هر بسته قواعد درست‌پژوهی را می‌آموزید و می‌توانید خیلی سریع ایرادات پژوهش خود را بیابید و وارد پروسه پر رفت و برگشت تصویب، دفاع یا پذیرش نشوید.

 

این بسته‌ها مناسب من هستند؟


این بسته‌ها برای افرادی طراحی شده‌اند که:
 • مشتاقند پژوهش را در کلاس جهانی (در معتبرترین دانشگاه‌های بین‌المللی) و در سطح یک درصد برتر انجام دهند و یا پژوهششان را از عادی به قابل قبول و حتی عالی تبدیل کنند طوری که بتوانند با کمترین رفت و برگشت از اساتید،‌ پنل داوری، و نشریات “بله” بشنوند.

 

 • و برای اساتیدی طراحی شده‌اند که مایلند کلاس درس روش تحقیق خود را مولد و تاثیرگذار کنند و طوری پایان‌نامه و رساله‌های دکتری را راهنمایی و هدایت نمایند که خروجی کار پرنشر و تاثیرگذار شود.

 

 • اگر دانشجو، استاد یا پژوهشگر “عملگرا” هستید و چنین هدف‌هایی را دنبال می‌کنید و بنا به دلایل گوناگون، نمی‌توانید هزینه سفر، تحصیل، و زندگی در یک کشور دیگر و یا یک دانشگاه معتبر بین‌المللی را پرداخت کنید، این بسته‌ها برای شما مناسب هستند.

مبلغ این بسته‌ها ارزان نیست؟


بله درست است. مبلغ درنظرگرفته شده در حد یک شوخی است.
هزینه سفر، تحصیل، زندگی و چالش‌هایی مانند زبان دوم و سوم را که حساب کنیم،‌ این بسته‌ها در واقع رایگان هستند.
به علاوه با تضمین صد در صد اعلام می‌کنم که این آموزش‌ها در هیچ جای دنیا حتی برترین دانشگاه‌ها، به سادگی و عمقی که در این بسته‌ها ارائه شده‌اند، دست یافتنی نیستند چون تجربه تحصیل، تدریس، و تحقیق در این کشورها را داشته‌ام و بازخوردهای زیادی از فارسی‌زبانان و حتی دانشجویان مالزیایی‌ام دریافت می‌کنم که این موضوع را تایید می‌کنند.

 

نیاز به راهنمایی دارم می‌‌توانم تماس بگیرم؟


بله با شماره ۰۹۳۸۴۸۴۵۳۰۴
یا از طریق ایمیل maryamNazari76@gmail.com

بسته‌های جامع کیمیاگران پژوهش


مناسب برای طراحی و نگارشِ اصولیِ پروپوزال، پایان‌نامه،‌ مقاله و طرح پژوهشی

کد تخفیف: offer30

فقط تا ۵ اسفند ماه