چگونه سواد اطلاعاتی را پژوهش کنیم و مقالات تاثیرگذار بنویسیم؟

سواد اطلاعاتی برای بسیاری از افراد – چه در رشته علم اطلاعات و چه رشته های دیگر – موضوع جذابی است و دوستان زیادی درباره چگونگی طراحی، اجرا و ارائه پژوهشهای مولد و تاثیرگذار در این حوزه پرسش دارند.

effective-il-research

اگر شما هم جزو این افراد هستید ژورنال کلاب فردا را از دست ندهید. در این ژورنال کلاب که به همت همکاران عزیزم در کمیته پژوهش انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران تدارک دیده شده به صورت عملی و – تا حدی که زمان اجازه بدهد – مقاله نویسی را کالبدشکافی و تشریح خواهیم کرد. آموزه ها به صورت عملی و در بافت دو مقاله منتشر شده زیر تشریح می شوند:

زره ساز، محمد، فتاحی، رحمت الله، صنعت جو، اعظم. بررسی تاثیر قابلیت های مهارتی بر شکل گیری رفتار راهنمایابی کاربران در فرایند اطلاع یابی از کتابخانه دیجیتال (۱۳۹۴). پژوهشنامه پردازش و مدیریت اطلاعات. ۳۱ (۱): ۵۹ – ۸۳. http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/44113940104.pdf
 ۲) Nazari, M. ۲۰۱۶Actuality of determining information need in GIS: a context-to-concept approach, Library and Information ScienceResearch, ۳۸, ۲: ۱۳۳-۱۴۷ http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0740818816301025  
 
برای حضور در این نشست
اینجا کلیک و ثبت نام بفرمایید.
شرکت در این نشست رایگان و برای عموم علاقمندان آزاد است.
زمان برگزاری نشست
روز شنبه ۲۹ آبان­ماه ۱۳۹۵ – ساعت  ۱۵ تا ۱۷  
مکان برگزاری نشست
تالار سخن ایرانداک: خیابان انقلاب، تقاطع فلسطین، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، شماره ۱۰۹۰، طبقه ۶
به امید دیدار شما : )

 

2 دیدگاه‌
 1. ابوذر رمضانی می‌گوید

  سلام خانم دکتر نظری
  احتراماً شرایط حضور ما شهرستانی در این برنامه ها در صورت امکان آنلاین فراهم می شد، از شما و همکاران گرامی خیلی ممنون می شدیم.
  با تشکر رمضانی

  1. مريم نظري می‌گوید

   سلام و سپاس از حسن توجه شما. این موضوع را با جناب دکتر زره ساز – ریاست محترم کمیته پژوهش انجمن – در میان بگذارید. ایشان بسیار پیگیر هستند. mzerehsaz@gmail.com من هم خدمت ایشان موضوع را منتقل خواهم کرد.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.