۱. راز ارتقا و ترفیع سریع و اعتبارساز در دنیای آکادمیا

اگر عضو هیئت علمی هستید یا در صدد جذب و ارتقا، احتمالا یکی از دغدغه های شما این است که

با توجه به حجم کاری بالای آموزشی و اجرایی یک عضوهیئت علمی از یک طرف، و بالا بودن امتیاز کار پژوهشی (مانند چاپ مقاله، جذب فاند و …) از طرف دیگر،

چطور میتوانم سریع ارتقا و ترفیع بگیرم؟!

هوشمندانه ترین کار این است که سه فعالیت آموزشی، پژوهشی  و اجرایی خود را به گونه ای طراحی و مدیریت کنید که بتوانید از آنها آثار و انتشارات تاثیرگذار استخراج کنید.

و با توجه به اینکه طبق آیین نامه ارتقا بیشترین امتیاز به چاپ مقاله داده میشود باید این سه کار به گونه ای انجام شوند که بتوانید امور آموزشی، پژوهشی و اجرایی خود را به گونه‌ای طراحی و اجرا کنید که در نهایت بتوانید از آنها مقالات باکیفیت استخراج نمایید.

اجتمالا این پرسش برایتان پیش آمده که:

چاپ مقاله از پژوهش منطقی و شدنی است اما چاپ مقاله از دو فعالیت دیگر یعنی آموزشی و اجرایی قدری بعید به نظر میرسد!

از طرفی چاپ مقاله هم نیازمند این است که هر بار پژوهش مجزایی انجام دهم و روی موضوع جدیدی کار کنم که خودش کار زمانبری است!

چطور میتوانم فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و اجرایی خود را انجام دهم که بتوانم از آنها مقاله و آثار با ارزش علمی استخراج و از امتیاز آنها برای ارتقا و ترفیعم استفاده کنم؟

در این برنامه ویدئویی چند و چون انجام چنین کاری را طبق تجربه ام در نقش هیئت علمی آموزشی و پژوهشی در دانشگاههای معتبر داخلی و خارجی به اشتراک میگذارم.

این برنامه در سه بخش ارائه میشود:

در بخش اول که در ادامه آمده است نکات کلیدی درباره چگونگی طراحی و مدیریت فعالیتهای پژوهشی با هدف ارتقا و ترفیع سریع میپردازیم.

و در دو بخش بعدی به ترتیب درباره چندوچون هدایت فعالیتهای آموزشی و اجرایی نکاتی را با شما به اشتراک میگذارم که به شما کمک میکنند تا از این دو فعالیت آثار ارزشمند استخراج و از آنها برای ارتقا و ترفیع خود استفاده نمایید.

 

 

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.