همه ما داشته‌های ارزشمندی داریم

از رشته‌ای که در آن تحصیل یا تدریس می‌کنیم

تا پژوهشی که انجام می‌دهیم و آثاری که می‌آفرینیم

تا تخصص و مهارت‌هایی که داریم

اگر بتوانید این داشته‌ها را درست پرورش دهید و به یاد ماندنی عرضه کنید

قطعا دیده و خریده می‌شوند و برای شما نان و نام می‌آورند


اگر دانشجو، استاد، معلم و یا کتابدار (حامی جویندگان دانش) هستید

و مایلید در نقش مدنظرتان تاثیرگذار عمل کنید 

به جای درستی آمده‌اید

سلام مریم نظری هستم.

دکترای سواد اطلاعاتی از دانشگاه شفیلد انگلستان دارم و پیشینه تحصیلی‌ام رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی (یا کتابداری سابق) است. احتمالا دو علامت سوال بزرگ درباره تخصص و رشته تحصیلی‌ام در ذهنتان ایجاد شده. در این صورت چند سطر بعدی را بخوانید.

در رشته کتابداری یاد می‌گیریم چطور اطلاعات را (در هر فرم و رسانه‌ای) به کاربر (در هر نقشی) برسانیم و با تخصص سواد اطلاعاتی، به کاربر یاد می‌دهیم چطور خودش این کار را انجام دهد. یعنی در هر موقعیتی ۱) تشخیص می‌دهد تا رسیدن به نقطه ایده‌آلش چقدر فاصله دارد و برای رسیدن به آن نقطه به چه دانش و مهارت‌هایی نیاز دارد و ۲)‌ می‌تواند دانش و مهارت‌های موردنیازش را از طریق بهترین و معتبرترین منابع کسب نماید.


همانطور که می‌دانیم مدرسه و دانشگاه ما را برای کار موفق و زندگی شاد آماده نمی‌کنند به همین دلیل اگر بخواهیم در هر نقشی عالی عمل کنیم همیشه چیزهایی هستند که نمی‌دانیم و باید به صورت خودآموز بیاموزیم اگر نه وارد نقش قربانی و درجا زدن می‌شویم.

به مدد تخصص و تجربه‌ام، در این آکادمی به شما کمک می‌کنم:

  • بینش، دانش و مهارت‌های موردنیاز برای تولید آثار،‌ محصولات و خدمات تاثیرگذار را در خود بپرورانید
  • از انجام کار در دستِ انجامتان لذت ببرید
  • و از این طریق در مولدسازی آموزش‌ها و پژوهش‌ها و توسعه جامعه خلاق و شاد (که هدف اصلی من در این آکادمی است) سهیم شوید

آماده‌اید برای یک شروع پر بار؟


آموزش‌های آنلاین


اگر مایلید بی‌معطلی شروع کنید، دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی آنلاین گزینه بسیار مناسبی هستند. این دوره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما کمک می‌کنند بدون نیاز به استاد و به صورت خودآموز کار در دست انجامتان را پیش ببرید. تمام ابزارها و مواد پشتیبان موردنیاز اعم از کاربرگه، قالب، دموی زنده و … به فراخور موضوع و هدف هر دوره در بسته‌های آموزشی آنلاین لحاظ شده‌اند.

مشاوره و کوچینگ خصوصی


اگر نیاز به همراهی و پشتیبانی خصوصی دارید و مایلید در زمان کوتاه‌تری کارتان را با کیفیت و بدون آزمون و خطا جلو ببرید، مشاوره و کوچینگ خصوصی گزینه مناسبی است.

این خدمات در سه زمینه پژوهش (پروپوزال، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی)، آموزش سواد اطلاعاتی، تولید محتوای برندساز عرضه می‌شوند. جلسات مشاوره به صورت ایمیلی و واتساپی (و در موارد ضروری به صورت حضوری) برگزار می‌شوند.

کتاب پژوهش مولد و ماندگار


اگر به یادگیری، کار علمی و تولید دانش دست اول در زمینه مدنظرتان علاقه‌مند هستید، به مهارت پژوهش نیاز دارید چون پژوهش ابزار موردنیاز برای کشف آنچه گفته و نوشته شده‌ است و همچنین بازآفرینی و تولید دانش جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کتاب پژوهش مولد و ماندگار دید کاملا نویی درباره پژوهش در شما ایجاد می‌کند. این کتاب، یک کتاب روش تحقیق نیست. به شما خوب پرسیدنِ پرسش‌های خوب و چگونگی یادگیری این مهارت را آموزش می‌دهد. چون در همان ابتدای کتاب درمی‌یابید که پژوهش محصول دانستن روش تحقیق نیست. برای انجام یک پژوهش مولد (که دانش نو و کاربردی تولید می‌کند) باید بلد باشید متناسب با موضوع و بافت پژوهش‌تان از روش‌(های) مناسب خیلی اصولی و منطقی استفاده کنید.

کارگاه، سخنرانی و برنامه‌های حضوری


 

دوره‌ها و برنامه‌های حضوری فقط به درخواست و با میزبانی دانشگا‌ه‌ها، موسسه‌ها و یا گروه‌های دانشجویی قابل برگزاری هستند. این برنامه‌ها در قالب کارگاه، سخنرانی و دوره‌های جامع در موضوع‌های زیر قابل برگزاری هستند:

  • پژوهش مولد (شامل طراحی، نگارش و ارائه پروپوزال، پایان‌نامه، و مقاله‌)
  • سواد اطلاعاتی (شامل آموزش و پیاده‌سازی برنامه‌های سواد اطلاعاتی)
  • آموزش مولد (شامل روش‌های مولدسازی کلاس درس، ایجاد انگیزه در دانشجو، مرجع شدن در موضوع تدریس و …)
  • تولید محتوای برندساز (شامل مخاطب‌شناسی، روش‌های سرچ و دستیابی به محتوای عالی، ارائه جذاب محتوا)

در صورت تمایل به میزبانی برنامه‌های حضوری لطفا از طریق ایمیل maryamNazari76@gmail.com یا شماره ۰۹۳۸۴۸۴۵۳۰۴ درخواست خود را مطرح بفرمایید.

.

آموزش‌های رایگانِ قیمتی


 

در بخش وبلاگ و رایگان‌های قیمتی این آکادمی و همچنین در سامانه آموزشی پژوهشکار، منابع و آموزش‌های بسیار مفیدی ارائه شده‌اند که پیشنهاد می‌کنم به هیچ وجه از دستشان ندهید به ویژه اگر هنوز مرددید از محصولات و خدمات پولی این آکادمی استفاده کنید یا نه!