بازخورد خوانندگان کتاب پژوهش مولد و ماندگار

welcome to IL course

این کتاب نگاهم را به پژوهش واقعا تغییر داده. بنده که دانشجوی دکتری هستم تا بحال با چنین منبع خوبی برخورد نکرده بودم. کتابیست واقعیت نگر و عملی که علاوه بر جذابیتش برای خواننده، بسیاری از زوایای پنهان پژوهش را روشن می‌کند.

هیوا مقام‌دوست دانشجوی دکتری

 

میتوانم بگویم که یک اثر ماندگار و کاملاً متفاوت با تمام کتبی است که در زمینه پژوهش در کشور ما به رشته تحریر در آمده است.

دکتر عباس کشتکار مدرس دانشگاه

 

پژوهش مولد و ماندگار کتاب بسیار ارزنده، آموزنده و کاربردی است. آنچه این کتاب را متمایز از سایر کتابها نموده این است که پژوهشگر را به آسانی و بطور ماهرانه‌ای متوجه عمیق‌ترین لایه‌های پژوهشش می‌کند. ظریف‌ترین نکات را برای بازکردن کورترین گره‌ها آنچنان استادانه به تصویر می‌کشد که گویی سالها با این پژوهش زندگی کرده است. سختی مسیر را بگونه‌ای منطقی سهل و آسان نموده و عشق به پژوهیدن و لذت دستیابی به ناشناخته‌ها راهر لحظه در وجود پژوهشگر شعله‌ور می‌سازد. جا دارد از این استاد گرانقدر تقدیر و تشکر کنم که روح تازه‌ای به کالبد پژوهش دمید و دنیای پژوهش و پژوهیدن را متحول ساخت.

دکتر نرگس قاسمی‌نژاد مدرس دانشگاه

 

کتاب پژوهش مولد و ماندگار کتاب جدیدی در زمینه‌ی روش تحقیق و پژوهش است. وقت آن رسیده که تغییرات کمی و کیفی در شیوه‌های پژوهش در تمام رشته‌های علوم انسانی به ویژه کتابداری ایجاد شود که خوشبختانه کتاب شما چنین تغییری را ایجاد کرد.

الف. روحی

 


استاد عزیز سرکارخانم دکتر مریم نظری

سلام  شما انسان بزرگی هستید و اثربخش عالی

هفته گذشته در کتابخانه دانشگاه تربیت معلم فقط در جستجوی کتابی با هدف یادگیری مهارت های نوشتن علمی بودم که با کتاب متفاوت و کاربردی شما مواجه شدم .  واژه های آهان و نیز نام ونان، که به روشنی برآن تاکید دارید برای من بسیار جالب توجه هست.

دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث هستم  علاقه و گرایش من تربیت پژوهی است.

امیدوارم بزودی و حضوری شما رو ببینم استاد عزیز.

شاد باشید که شادی معنا و حقیقت زندگی است.

محمد انصاری راد

مدرس مشاور تربیت معلم 


 

کتاب بسیار عالی است. مطالب مطرح شده در کتاب دقیقا نشان از داشتن درد پژوهش و تلاش برای درمان آن دارد. مطالب بسیار کلیدی و مهم هستند. متشکرم از بابت زحماتی که در این راه متقبل می شوید

بدون نام

 

یکی از بهترین آموخته‌های من از این کتاب که بسیار هم کاربردی بود، چگونگی برقراری ارتباط علمی و آکادمیک با پژوهشگران ایرانی و خارجی است. در کتاب نمونه‌های عالی از نامه‌نگاری به پژوهشگران و نویسندگان ارائه شده که با همین نمونه‌ها من در مسیر تحقیقم با پژوهشگران حوزۀ کاریم آشنا و ارتباط برقرار کردم. و آموختم که نامه نگاری اصولی برای دریافت پاسخ بسیار مهم است.
امروز با تشکر از کتاب شما می‌دانم پژوهشگری هم علاقه با حوزۀ کاری من در انگلستان در چه مرحله‌ای از پژوهشش است و با جامعه‌ی کوچکی که هم چون من در حوزۀ اطلاعات سلامت حیوانات کار می‌کنند آَشنا شدم و همکاری می‌کنم.
من در نقش دانشجو به خصوص در زمان آغاز پایان‌نامه کارشناسی ارشد این کتاب را مطالعه کردم. و تاکنون این کتاب را به دانشجویان زیادی، مخصوصا آنهایی که علاقمند و خلاق هستند پیشنهاد کردم، و در آینده پیشنهاد خواهم کرد.

نیلوفر صلح‌جو کارشناس ارشد علم اطلاعات

از این کتاب نکته‌های بسیاری می‌توان آموخت که از بین آنها نگاه جامع به امر پژوهش است؛ یعنی توجه همزمان به روش و محتوا و مؤثر و مفید بودن آن!

حجت‌الاسلام محمدرضا آتشین صدف مدرس حوزه و دانشگاه

 

خانم دکتر نظری عزیز، کتاب شما را در نمایشگاه کتاب امسال از یکی از دوستان هدیه گرفتم و این روزها دارم از خواندنش لذت میبرم. جدا از محتوای بدیع و فوق العاده، نثر روان و گیرای شما به من حس خواندن رمان‌هایی را داد که نمیتوانستم کتاب را زمین بگذارم. امیدوارم با انتشار کتاب های بیشتر، ما را بیش از پیش از دانش خودتان بهره مند کنید، چراکه برای کسانی مثل من که نمی‌توانند از کلاس درس و کارگاه‌های شما استفاده کنند، این کتاب ها غنیمتی ارزشمند هستند.

ایمان نریمانی دانشجو

 

کتاب شما رو واقعا عالی دیدم. تبریک میگم!

حسین چارباشلو

 

مطالب مورد ارائه در کتاب سرکار جامع و جذاب بود بطوریکه در کتاب‌های مورد مطالعه قبلی و سایت‌های مرتبط  به متنی با محتوای مشابه و حتی نزدیک به آن برخورد نکرده بودم.

ذبیح‌اله راستگویان

 

در توصیف این کتاب بجز این که به مراتب “بالاتر از عالی است” چه می توان گفت؟

ای کاش این کتاب توسط سایر اساتید ارجمند در مقاطع کارشناسی و ارشد

به عنوان منبعی برای درس‌های روش تحقیق معرفی شود.

خواندن این کتاب دیدگاه جامعی از فرایند پژوهش مفید و تاثیرگذار در خواننده ایجاد می‌کند.

– کوروش اسدی تفرشی