استاد راهنما یا مشاور هستید

دوست دارید دانشجویانتان پژوهش‌های کاربردی و به دردبخور انجام دهند، تلاش خود را می‌کنید اما بنا به دلایل مختلف دانشجویانتان کارهای کپی پیست به شما تحویل می‌دهند و یا در نهایت از پژوهش‌شان اثری افتخارآفرین و پرنشر تولید نمی‌شود. می‌دانید که در شیوه طراحی و اجرای پژوهش‌ دانشجویانتان ایرادات اساسی وجود دارد اما نمی‌دانید چگونه دانشجو را به چالش بکشانید تا به آهان برسد و ایرادات کارش را برطرف کند.

واقعا دلتان می‌خواهد با یاد دادن درست‌پژوهی هم از کارتان بیشتر لذت ببرید و هم کارنامه حرفه‌ای‌تان را درخشان‌تر کنید. اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟

کتاب پژوهش مولد و ماندگار با ارائه آموزه های گام به گام و کاربرگه هایی برای هدایت دانشجویان در تمام مراحل پژوهش به شما کمک می کند تا خلاقیت را در دانشجویانتان زنده کنید و با هدایت علائق آنها، به آنها کمک کنید پژوهش‌هایی پر نشر و کاربردی طراحی کنند و پژوهش‌شان را به گونه‌ای اجرا و ارائه کنند که خوانده و خریده شود. و از این رهگذر پروفایل حرفه‌‌تان را قوی‌تر و ماندگارتر نمایید.

برای استفاده حداکثری از این کتاب

دستورالعمل مندرج در ص ۵۶ کتاب را دنبال بفرمایید. از دانشجویانتان بخواهید این کتاب را مطالعه و دستورالعمل مندرج در ص ۵۱ آن را دنبال کنند. با این کار، کار راهنمایی و مشاوره را با رفاه و سهولت بیشتری انجام می دهید.

پژوهشکار منبع دیگری است که به شما کمک می کند تا دانشجویانتان را در مسیر درست مطالعه هدایت کنید.

اساتید راهنما می‌‌توانند از این سامانه به عنوان شیوه‌نامه و مرجعی برای هدایت دانشجویان در مسیر طراحی، اجرا و ارائه پژوهش‌های دانشجویانشان استفاده نمایند و از دانشجویان بخواهند برای انجام بخش‌های مختلف پژوهششان طبق آموزه‌های پژوهش‌کار عمل کنند.

براساس آموزه‌های پژوهش‌کار هیچ «موضوعی تکراری نیست» مگر اینکه پژوهشگر نتواند – پس از هدایت درست در مسیر طراحی پژوهش – برای پژوهشش «خب که چی؟» جذاب و دستِ اولی ارائه دهد و اثبات کند که مسئله‌اش حاصل یک شکاف دانشی است نه شکاف عنوانی.

پژوهش‌کار به اساتید راهنما و مشاور کمک می‌کند تا با طرح پرسش‌های خوب و تشویق پژوهشگران به تامل درباره این پرسش‌ها کم ‌کم ایده خود را بپزند و آن را به پژوهشی مسئله‌مدار تبدیل کنند؛ پژوهشی که «خب که چی؟» جذابی دارد و حاصل تحلیلی‌خوانی و اصیل‌نویسی او در مسیر مطالعاتی‌اش است.

 

در کنار این آموزه ها، پیشنهاد می کنم مطالب مندرج در وبلاگ پژوهش مولد و تاثیرگذار را از دست ندهید! 

روی تصویر زیر کلیک کنید و از مطالعه این مطالب لذت ببرید.