دکتر مریم نظری
سریع و ماندگار دیده، خوانده و خریده‌ شوید

نام‌نویسی به زودی باز می‌شود. 

جلسه اول یکم خرداد ۹۸ است.

در صورت تمایل به شرکت در این دوره آموزشی آنلاین یک‌ماهه فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

محتوا ویترین هر کسب و کار اینترنتی است و تولید محتوای دست اول از رموز سرزبان افتادن‌های یک برند است.

تولید محتوای دست اول و امضادار محصول دو چیز است:

 • یک – مصالح عالی و پرملاط
 • دو – استفاده حداکثری و به جا از این مصالح

 

در دوره آموزشی «ترازاول‌های تولید محتوا» که مشخصا برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی، تولیدکنندگان محتوا و فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ طراحی شده است

چهار مهارت کلیدی آموزش داده می‌شود که ملزومات موردنیاز برای تولید محتوای دست اول و امضادار را در اختیار می‌گذارند:

مهارت اول- دستیابی سریع و ارزان به باکیفیت‌ترین و معتبرترین منابع

مهارت دوم – کالبدشکافی منابع و استخراج هدفمند محتوا

مهارت سوم – تولید محتوای دست اول و برندساز

مهارت چهارم – مدیریت و روزآمدسازی بانک محتوا و بانک منابع

با فراگیری آموزههای این دوره چه چیزی دستگیرتان میشود؟

 • در کمتر از یک هفته و با صرف تقریبا هیچ هزینه‌ای بانکی از معتبرترین و به روزترین منابع در حوزه دلخواهتان ایجاد می‌کنید.
 • در موضوع مدنظرتان بانکی جامع از کلیدواژه‌ها و استراتژی‌های بسیار کاربردی جستجو می‌سازید که شما را به مرتبط‌ترین و معتبرترین منابع در حوزه مدنظرتان می‌رسانند.
 • با چند تکنیک ساده اما نو و کاربردی، بانکی دسته‌بندی شده از محتوای فوق‌عالی در زمینه‌ دلخواهتان می‌سازید که شما را یک عمر از دغدغه کمبود محتوا و نداشتن حرفی نو برای زدن رها می‌کند.
 • متناسب با موضوع کسب و کار و نیاز مخاطبتان، قالب بسیار کاربردی برای طرح‌ریزی و اسکلت‌بندی محتوا خواهید ساخت که به شما کمک می‌کند با مدنظرقراردادن نیازهای پیدا و پنهان مخاطب خود خیلی ساده و متمایز بنویسید و از این طریق برندتان را متفاوت و به یادماندنی جایگاه‌سازی (پوزیشن) کنید.
 • به راحتی و با سطح متوسطی از مهارت درک مطلب انگلیسی، از محتوای اصیل برای تولید محتوای دست اول و مخاطب‌‌پسند استفاده ‌می‌کنید.
 • در کنار این ماهی‌ها، ماهیگیری را هم فرا می‌گیرید یعنی می‌توانید آموخته‌های خود را برای تولید محتوا در هر موضوع و زمینه‌ای به کار گیرید و محتوای دست اول تولید کنید!

در این بسته آموزشی مشخصا به این پرسش پاسخ داده می‌شود:

چگونه در کمتر از یک هفته بانکی از باکیفیت‌ترین منابع بسازید

و با استفاده از منابع این بانک محتوایی تولید کنید که برندتان را سرزبان‌ها بیاندازد؟

 

دیدگاه تعدادی از شرکت‌کنندگان در دوره ترازاول‌های تولید محتوا

یکی از دغدغه‌های من تکراری و کپی بودن مطالب موجود در زمینه موفقیت و توسعه فردی بود که زمینه کاری من است. ... با شرکت در این دوره توانستم یکی از فصل‌های ناتمام کتابم را با عالی‌ترین محتوا تکمیل کنم.

حجت شمس مدیر سایت مدیراستار و مدرسه موفقیت برای جوانان

این دوره را به همه کسانی که می‌خواهند در حوزه کار خود مرجع شوند پیشنهاد می‌کنم. دید شما نسبت به تولید محتوا و شیوه تولید محتوای دست اول تغییر خواهد کرد و با یادگیری روش صحیح سرچ می‌توانید به حجم زیادی از عالی‌ترین محتوا دست پیدا کنید.

حامد قاسمی مدرس آموزش استخدام و رفتار

در لایو اینستگرام اخیری که داشتم عمیقا متوجه شدم چه چیزهای جدیدی به من اضافه شده و چقدر بر کیفیت محتوایی که ارائه می‌دهم تاثیر گذاشته! واقعا ترازاول بودن را با همه وجودم احساس می‌کردم. واقعا دوره فوق‌العاده‌ای بود!

حامد سلیمی مدرس ترک سیگار، مدیر سایت تازه نفس

 

چرا تعداد بسیار کمی از کسب و کارها اصیل و امضادار به نظر می‌رسند؟

چون از مصالح اصیل و پرملاط برای تولید محتوا استفاده نمی‌کنند و یا از این مصالح به درستی استفاده نمی‌کنند یعنی محتوای گردآوری شده را به شیوه‌ای که برای مخاطب راحت‌فهم و جذاب است عرضه نمی‌کنند.

چرا از محتوای عالی استفاده نمی‌کنند؟ چون:

 • با روش‌های سریع و ارزان دسترسی به محتوای عالی و گران آشنایی ندارند و به همین دلیل زمان و هزینه زیادی را صرف تهیه محتوا می‌کنند.
 • از استراتژی مناسب برای جستجوهایشان استفاده نمی‌کنند و به همین دلیل منابع مرتبط و باکیفیت زیادی در نتایج جستجوی آنها از قلم می‌افتد! و این می‌شود که به منابع دم‌دستی و نه چندان باکیفیت و معتبر بسنده می‌کنند‌.

اغلب کسب و کارها و تولیدکنندگان محتوا:

محتوای موجود را کپی‌برداری و بازنشر می‌کنند.

به جای استفاده از محتوای عالی به منابع دم‌دستی که حاصل چند سرچ ساده در گوگل است بسنده می‌کنند.

یا هزینه زیادی صرف خرید منابع باکیفیت می‌کنند اما به جای استفاده خلاقانه و حداکثری از محتوای موجود به ترجمه کلمه به کلمه آن بسنده می‌کنند و آن را بسیار سخت‌فهم و بدون درنظرگرفتن نیاز مخاطب بازآفرینی می‌کنند.

 • در دوره «ترازاول‌های تولید محتوا» با فراگیری روش‌های دستیابی سریع و ارزان به محتوای عالی و گران به یک میانبر بسیار قیمتی دست می‌یابید که شما را چند ده و شاید چند صد پله در کسب و کارتان جلو می‌اندازد.
 • در این دوره همچنین با یادگیری چند تکنیک خلاقانه و بسیار کاربردی پرسش‌گری آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند محتوای موجود را به کاربردی‌ترین شکل بازآفرینی نمایید و به گونه‌ای جذاب و مخاطب‌پسند ارائه کنید.
 • با بکارگیری این تکنیک‌ها در عین استفاده از مصالح عالی و پرملاطی که توسط برترین‌ها تولید شده‌اند، محتوای شما اصیل و امضادار به نظر می‌رسد. یعنی با محتوای موجود، محتوای دست اول تولید می‌کنید!

چگونه استفاده از مصالح عالی (منابع باکیفیت) نردبان رشد برند شما می‌شود؟

محتوای مندرج در منابع باکیفیت توسط برترین متخصصان تولید می‌شوند. این متخصصان علاوه بر تسلط کامل بر موضوع و حوزه‌ای که درباره آن می‌نویسند مهارت‌های ویژه‌ای در مخاطب‌شناسی و جذاب‌نویسی دارند.

محتوای مندرج در منابع و وب‌سایت‌های برتر جهان حاصل پژوهش‌های ساخت‌یافته و مسئله‌مدار است. یعنی محتوا به پرسشی مشخص پاسخ می‌دهد و برای یافتن این پاسخ، متون و یافته‌های پژوهش‌های مرتبط تحلیل و بررسی شده‌اند یا برای پاسخ به پرسش مدنظر تجربه و خرد افراد مجرب حوزه از طریق مصاحبه استخراج، بسته‌بندی و ارائه شده است.

این محتواها روی فونداسیون علمی قوی سوار هستند یعنی از دانش و نظریه‌های تولید شده در علوم و رشته‌های مربوطه برای نگارش محتوا استفاده می‌شود. به همین دلیل از اعتبار علمی بالایی برخوردار هستند و نتیجه خلق می‌کنند.

این محتواها با درنظرگرفتن روندهای روز حوزه طراحی می‌شوند. به همین دلیل به نیازهای روز حوزه موردنظر هم پاسخ می‌دهند.

با درنظرگرفتن نیازهای مخاطب و با هدف پاسخ به پرسش‌ها و خواسته‌های آنها اسکلت‌بندی و نوشته می‌شوند.

و برای نگارش محتوا از اصول و نظریه‌هایی استفاده می‌شود که محصول مطالعات رفتاری، تجربه کاربری، روان‌شناسی فروش و …. است. به همین دلیل محتوای آنها در قلب و ذهن مخاطب می‌نشیند و خیلی سریع مخاطب را به مشتری وفادار و مبلغ تبدیل می‌کند.

اغلب این محتوا با هدف آموزش و (به صورت پنهان) به نیت ترغیب خرید نوشته می‌شوند. به همین دلیل با تکنیک‌های خاصی مخاطب را درگیر می‌کنند.

برای ساخت مصالح پرملاط و استفاده حداکثری از مصالح، باید چند گام اساسی برداشت:

گام اول – هدف‌گذاری برای محتوایابی

محتوا کارکردهای بسیار متنوع و شگفت‌انگیزی دارد که می‌تواند شما و کسب و کارتان را متحول کند. علاوه بر ایده گرفتن و استفاده مستقیم از محتوا، محتوای عالی به شما کمک می‌کند خودتان و کسب و کارتان را بهتر و عمیق‌تر بشناسید و بهتر آن را به مخاطب معرفی کنید، با شیوه‌های اثربخش‌تری محصولتان را طراحی و عرضه کنید، و سریع‌تر برندتان را سرزبان‌ها بیاندازید!

تا زمانی‌که این کارکردها را نشناسید احتمالا استفاده شما از محتوا حداقلی است و از مزایای بی‌شمار محتوا در رشد خودتان و کسب و کارتان استفاده نخواهید کرد.

گام دوم – فرمول‌بندی نیاز به محتوا به زبانی منبع‌فهم

برای دستیابی به محتوا باید با زبان کسانی که این محتوا را تولید و سازماندهی کرده‌اند آشنا باشید.

اینکه تولیدکنندگان برتر محتوا، موضوع شما را چه صدا می‌زنند؟

موتورهای جستجو با چه کلیدواژه‌هایی موضوع شما را ایندکس کرده‌اند؟

کاربران با چه کلیدواژه‌های دنبال تخصص یا محصولتان می‌گردند؟

هر چه به این زبان‌ها مسلط‌تر شوید می‌توانید جستجوهای دقیق‌تری انجام دهید و در کمترین زمان به مرتبط‌ترین منابع دست پیدا کنید.

گام سوم – استخراج هدفمند و دسته‌بندی آینده‌نگرانه محتوا

برای اینکه از محتوا درست، به جا و حداکثری استفاده کنید، بعد از پیدا کردن منابع و مراجع برتر، باید محتوای موردنیازتان را از دل این منابع استخراج و این محتوا را به گونه‌ای سامان‌دهی کنید که موقع نیاز بتوانید آن را در کسری از ثانیه بیابید و برای هدف موردنظر از آن استفاده کنید.

در غیراینصورت عملا محتوای انباشت شده شما بی‌استفاده می‌ماند. چون هر بار که دنبال مطلب می‌گردید نمی‌توانید مطلب مدنظرتان را پیدا کنید و در اینجاست که احتمالا گوگل‌گردی را به گشتن در رایانه شخصی‌تان ترجیح ‌دهید!

برای این‌کار باید بانکی دسته‌بندی شده از منابع و محتواها ایجاد کنید که با نیاز شما، و استراتژی محتوا و بازاریابی شما هم‌خوان باشند.

گام چهارم – مدیریت و روزآمدسازی بانک محتوا

هر روز اطلاعات جدیدی منتشر می‌شود و به تناسب روندهای روز دنیا در هر حوزه‌ تازه‌هایی وجود دارند که اگر با آنها هم‌پا نشوید خیلی سریع مزیت رقابتی و مرجعیت خود را از دست می‌دهید.

برای اینکه این اتفاق نیافتد باید بانک محتوای خود را مرتب خانه‌تکانی و به روزرسانی کنید.

اتفاق خوبی که می‌افتد این است که به محض اینکه خودتان را با بهترین محتوا و منابع تغذیه کردید، به مرور بینش و دانش شما درباره تخصص، موضوع و کسب و کارتان عمیق‌تر می‌شود. و به تبع آن، محتوایی که دقیقا پاسخگوی نیاز شماست تغییر می‌کند.

برای همپا کردن محتوا با نیاز کسب و کارتان لازم است به صورت دوره‌ای بانک محتوای خود را خانه‌تکانی و تروتازه کنید. یعنی بی‌ربط‌ها و کم‌ربط‌ها را دور بیاندازید و فقط به مرتبط‌ترین‌ها اجازه ورود بدهید.

در دوره «تراز اول‌های تولید محتوا» این چهار گام به ترتیب آموزش داده می‌شوند.

شمایی کلی از سرفصلهای دوره «ترازاولهای تولید محتوا»

 • پنج کارکرد کمتر شناخته شده محتوا که کسب و کارتان را متحول می‌کند
 • شش مشخصه محتوایی که توسط برترین‌ها تولید می‌شود
 • ۴ روش برای هدف‌گذاری درست قبل از وب‌گردی و محتوایابی
 • یک ترفند کاربردی برای ورود به قلب و ذهن مخاطب
 • دو تکنیک کاربردی برای طرح‌ریزی محتوای مخاطب‌پسند
 • دستیابی به محتوای فوق‌عالی در چهار گام ساده
 • سه روش کلیدی که به شما کمک می‌کنند سریع‌تر به باکیفیت‌ترین و مرتبط‌ترین منابع برسید
 • روش استفاده حداکثری از امکانات جستجوی پیشرفته گوگل
 • چگونگی اسکلت‌بندی استراتژی جستجو برای هدف‌های گوناگون مانند: رشد کسب و کار، تولید محتوا و پست‌گذاری، تولید محصول ردنشدنی، و …
 • دو روش اصولی برای یافتن کلیدواژه‌های مرتبط و توسعه بانک واژگان تخصصی که شما را به مرتبط‌ترین منابع می‌رساند
 • دو میانبر قیمتی برای دستیابی به باکیفیت‌ترین منابع
 • خلق الگویی مناسب برای دسته‌بندی آینده‌نگرانه محتوا
 • روشی سریع برای یافتن وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، کتاب‌ها و انواع منابع برتر
 • دو تکنیک کاربردی برای کالبدشکافی و استخراج محتوا از منابع
 • یک روش کلیدی برای بازآفرینی محتوای موجود به قلم و امضای خودتان
 • یک الگوی آماده برای عنوان‌نویسی جذاب
 • روشی سریع برای یافتن پست‌های جذاب در اینستاگرام و تلگرام
 • استفاده از تکنیک ۳چ برای دستیابی به کلیدواژه‌های متنوع
 • یک ابزار کلیدی برای افزایش دایره لغت که به جستجوی شما جامعیت می‌بخشد
 • ترفندهای جستجوی پیشرفته در گوگل
 • ترفندهای جستجوی عکس، فیلم، اسلاید، اینفوگرافیک، صوت
 • ترفندهایی برای دستیابی به محتوای عالی در شبکه‌های اجتماعی
 • عبارات دقیق جستجو برای دستیابی به باکیفیت‌ترین منابع انگلیسی
 • عبارات دقیق جستجو برای دستیابی به منابع برتر فارسی
 • یک اشتباه رایج جستجو که شما را در آب باریکه منابع دم‌دستی نگه می‌دارد
 • یک روش که به شما کمک می‌کند با کمترین هدر رفت به مرتبط‌ترین محتوا در حوزه موردعلاقه‌تان برسید
 • یک روش کارآمد برای یادگیری زبان و استفاده از محتوای اصیل
 • یک نکته بیدارکننده درباره چالش زبان انگلیسی که با دانستنش با اعتماد به نفس سراغ محتوای اصیل می‌روید!
 • سه لنز برای بهره‌برداری چندمنظوره از محتوا که کسب و کارتان را متحول می‌کند
 • دو تکنیک کاربردی برای اصیل‌نویسی
 • یک تکنیک بسیار کاربردی برای مدیریت و دسترسی سریع به محتوا
 • روشی آسان برای مستندسازی سفر جستجو و گردآوری محتوا
 • روشی سریع برای خانه‌تکانی و به روز‌رسانی بانک منابع و بانک محتوا
 • یک تکنیک کاربردی برای استناددهی حرفه‌ای و سریع به منابع

زمان و مکان برگزاری دوره:

این دوره به صورت آنلاین در سه جلسه در خرداد ۹۸ برگزار می‌شود. جلسه اول یکم خرداد ماه است. برنامه کامل و جزئیات بسته آموزشی به زودی در این صفحه درج می‌شوند.

بردنی‌ها:

این دوره یکماهه در قالب دو پلن ارائه می‌شود:

پلن اول: بسته جامع ترازاول‌های تولید محتوا:

 • سه ساعت آموزش ویدئویی
 • کتاب کار ترازاول‌های تولید محتوا
 • قالب آماده سرچ حرفه‌ای برای دستیابی به انواع منابع و محتواهای برتر
 • قدم به قدم محتوایابی مخاطب‌محور
 • قدم به قدم محتوایابی موضوع‌محور
 • قدم به قدم تولید محتوای مخاطب‌پسند
 • قدم به قدم تولید محتوایی که حس خواستن تا توانستن و تغییر را در مخاطب به وجود می‌آوزد

پلن دوم: بسته جامع ترازاول‌های تولید محتوا + مشاوره و کوچینگ هفتگی:

 • سه ساعت آموزش ویدئویی
 • کتاب کار ترازاول‌های تولید محتوا
 • قالب آماده سرچ حرفه‌ای برای دستیابی به انواع منابع و محتواهای برتر
 • قدم به قدم محتوایابی مخاطب‌محور
 • قدم به قدم محتوایابی موضوع‌محور
 • قدم به قدم تولید محتوای مخاطب‌پسند
 • قدم به قدم تولید محتوایی که حس خواستن تا توانستن و تغییر را در مخاطب به وجود می‌آوزد
 • مشاوره و کوچینگ هفتگی به صورت ایمیلی و واتساپی

 

این دوره مناسب چه کسانی است؟

این دوره برای سه نوع مخاطب با پرسشها و چالشهای زیر طراحی شده است:

گروه اول:

تولید محتوای برندساز

گروه دوم:

تولید محتوای برندساز
 

گروه سوم:

پاسخ به پرسش‌ها

اگر در موضوعتون تخصص دارید (که قطعا دارید!) و سطح زبان شما در حد متوسط است + مصمم هستید از منابع اصیل استفاده کنید و در آینده برای یادگیری زبان وقت بگذارید این دوره برای شما مناسب است.
همانطور که در صوت توضیح داده‌ام شما سه سطح استفاده از محتوا را می‌آموزید:
الهام گیری و الگوبرداری
استنباط
نقل قول
فقط برای سومی لازم است ترجمه کلمه به کلمه انجام دهید.
تمرکز من بر این است که بتوانید از محتواهای موجود در دو سطح الهام و استنباط استفاده کنید تا محتوایی که تولید می‌کنید دست اول به نظر برسد.

بله البته در سایت یا در قالب محصول منتشر شده اند در غیراینصورت نمیتوانید آنها را در نت پیدا کنید. با روشهایی که آموزش میدهم می‌توانید در هر زمینه‌ای بهترین‌ها را بیابید و از محتوای آنها که می‌تواند در قالب سخنرانی هم باشد استفاده بفرمایید.

بله. در این دوره روش‌های دسترسی به عالی‌ترین منابع در همه حوزه‌ها را به شما آموزش می‌دهم. برای این کار هر فرد باید ابتدا بتواند به این پرسش پاسخ دهد که در دنیا بهترین‌هایی که تولید محتوا کرده‌اند موضوع مدنظرش را چه صدا می‌زنند تا بتواند با کلیدواژه‌های مناسب و با استراتژی‌های مناسب جستجویش را انجام دهد و به بهترین منابع برسد. من اصول کار را به شما آموزش می‌دهم و هر فرد به تناسب موضوعش می‌تواند درباره موضوع خودش جستجوهای عالی انجام دهد و به بهترین و مرتبط‌ترین مطالب برسد.
بنابراین شما ماهیگیری یاد می‌گیرید و می‌توانید در هر زمینه مطلب عالی پیدا کنید. و در کنارش به شما مشاوره می‌دهم تا بتوانید شبکه لغات و استراتژی مناسب برای سرچتان را توسعه دهید.
در زمینه کار شما هم منابع زیادی وجود دارد مثلا در این لینک لیست چند مورد از بهترین وبلاگ‌ها رو مشاهده می‌کنید. در این لینک در بخش معرفی هر وبلاگ قسمت آخر یعنی About the Blog را مطالعه بفرمایید.
با مطالعه همین چند سطر کلی ایده می‌گیرید درباره اینکه در سایتتون می‌توانید درباره چه چیزهایی بنویسید یا چه دوره‌های جدیدی طراحی کنید.
همچنین بر اساس این ایده‌ها می‌توانید سرچ‌های دقیق‌‌تری انجام دهید و مطالب (نوشته/ تجربه) مرتبط‌تری بیابید.
به جرات میگم هیچ موضوعی نیست که درباره‌اش محتوا وجود نداشته باشد کافی است شیوه‌های جستجوی هدفمند را بلد باشید که در این دوره پوشش داده می‌شود.
و با گوگل ترنسیلت هم کلیاتی درباره مطالب دستگیر شما می‌شود. کافی است ملاط فکری خودتان را به آن اضافه بفرمایید و مخطبتان را هم عمیق بشناسید می‌توانید کلی مطلب جدید به زبان مخاطبتان تولید کنید!
درباره اینکه نیاز اطلاعاتی و شیوه کار املاک در ایران و کشورهای دیگر فرق می‌کند شکی نیست. با دستیابی به این وبلاگ‌ها و اطلاعات می‌توانید ایده‌های نابی بگیرید و براساس نیاز مخاطبتان محتوای بومی‌پسند تولید بفرمایید
در زمینه استفاده از منابع هم آنچه مدنظر دوره من است صرفا استفاده از محتوا برای پست گذاشتن نیست. شما می‌توانید از عناوین و محتواهای موجود در سه سطح الهام‌گیری، استنباط و استفاده مستقیم (نقل‌قول) استفاده کنید.
و قطعا هر چه تسلط موضوعی شما بیشتر شود می‌توانید سرچ‌های پیشرفته‌تر و مطالب مرتبط‌تری پیدا کنید. که یک بخش از دوره درباره همین موضوع است.

بله در این دوره تکنیک‌های بسیار نو و کاربردی به شما آموزش می‌دهم که به شما کمک می‌کند براساس مولفه‌های مختلف مثلا مخاطب شما و نیازش محتوای موجود خود را هدف‌گذاری و دسته‌بندی کنید. با این کار در آینده هم که می‌خواهید بروید سراغ خرید کتاب بعدی یا منبع بعدی بسیار هوشمندانه عمل می‌کنید و فقط برای منابعی هزینه می‌کنید که واقعا درباره‌اش مطلب ندارید. این یعنی سرمایه‌گذاری هوشمندانه روی تهیه محتوا و استفاده حداکثری از محتوای موجود!

 

آیا تضمینی وجود دارد که با شرکت در این دوره به محتوآفرین تراز اولی تبدیل شوم؟

صد در صد تضمین می‌کنم اگر آموزه‌های دوره را به دقت اجرا کنید به نتایج فوق عالی می‌رسید. چیزی فراتر از تصورتان.

 • به یک اطلاع‌ورز حرفه‌ای تبدیل می‌شوید که بلد است چطور و کجا دنبال محتوا بگردد.
 • به یک ژنراتور تولید ایده و تولید محتوا تبدیل می‌شوید با سنسورهای تحلیل‌گری قوی که می‌تواند حین مطالعه هر منبع مطالب آن را دسته‌بندی و از آنها محتوای دست اول و امضادار تولید کند.

اگر طبق آموزه‌های دوره عمل کردید و نتیجه نگرفتید کل مبلغ پرداخت شده به شما پس داده می‌شود.