به پایان‌نامه‌تان سروسامان دهید

و پیروزمندانه از آن دفاع کنید

در طراحی‌، انجام و نگارش پایانامه یا رساله چالش دارید و پرسش‌هایی از قبیلِ پرسش‌های زیر مانع پیشرفت کارتان شده:

 • اینکه چگونه محتوای بخش پیشینه و مبانی پژوهشم را تکمیل کنم؟
 • چگونه پرسش‌ها و فرضیه‌های پژوهشم را بنویسم؟
 • چگونه ابزار پژوهشم را بسازم که جامع‌ترین، جدیدترین و کاربردی‌ترین دانش را تولید کند؟
 • می‌دانم پرسش پژوهشم چیست. حالا این پرسش را چطور از جامعه پژوهشم بپرسم که پاسخ‌هایشان کلیشه‌ای و کتابی نباشند؟
 • چگونه یافته‌های پژوهشم را بنویسم که انتزاعی، آماری و سخت‌فهم به نظر نرسند؟
 • چگونه نتایج پژوهشم را ارائه کنم که نوآوری و کاربرد پژوهشم کاملا برجسته و نمایان شود؟
 • پژوهشم را با یک موضوع شروع کرده‌ام نه با یک مسئله. چگونه پژوهشم را معرفی کنم که مسئله‌مدار به نظر برسد؟
 • چگونه مدل مفهومی (نقشه راه) پژوهشم را طراحی کنم که مرا به جامع‌ترین و جدیدترین دانش برساند؟
 • چگونه بخش روش تحقیقم را با تکیه بر منابع موجود ولی «با قلم خودم» بنویسم که کپی‌ پیست به نظر نرسد و تفاوت آن با پژوهش‌های هم‌روش و هم‌موضوع کاملا مشخص باشد؟
 • چگونه بخش پیشینه پژوهشم را تحلیلی بنویسم طوری که خواننده با خواندن آن متوجه شود قرار است پژوهش من جایِ خالی چه پژوهشی را پر کند؟
 • چگونه ضرورت پژوهشم را بیان کنم؟
 • دو بخش ضرورت و اهمیت را چگونه بنویسم که هم پوشانی نداشته باشند؟
 • چگونه بخش بیان مسئله‌ام را اسکلت‌بندی کنم که نوآوری پژوهشم در آن برجسته شود؟
 • چگونه بخش بیان مسئله‌ام را بنویسم که حس همزادپنداری را در مخاطب برانگیخته کند؟ یعنی مخاطب مسئله بودن مسئله پژوهشم را احساس کند و مشتاق شود بقیه پژوهشم را بخواند.
 • چگونه پژوهشم را طراحی کنم که پرنشر، پرخواننده و پراستناد شود؟
 • چگونه یک مسئله واقعی و ملموس را به صورت علمی اسکلت‌بندی کنم؟
 • اگر جامعه پژوهشم کوچک بود چطور ثابت کنم که دانش تولید شده از پژوهشم معتبر است و به لحاظ تعمیم‌پذیری حرف برای گفتن دارد؟
 • چگونه بخش مبانی نظری پژوهشم را بنویسم که کپی پیست و تکه تکه به نظر نرسد؟
 • چطور مطمئن شوم که جامعه پژوهشم را درست انتخاب کردم؟
 • اگر جامعه پژوهشم را اشتباه انتخاب کرده باشم و زمانی برای بازگشت و اصلاح نداشته باشم چه کار کیمیاگرانه‌ای باید انجام دهم تا پژوهشم درست و ردنشدنی شود؟
 • چگونه پاورپوینت جلسه دفاعم را طراحی و تنظیم کنم که مخاطبان را به وجد بیاورد و نظر پانل داوری را تامین کند؟
 • چگونه پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله‌ام دفاع کنم؟

در این صورت، به جای درستی آمده‌‌اید!

دوره جامع پژوهش مولد و تاثیرگذار برای تمام این پرسش‌ها، پاسخ‌های کاربردی دارد

و برای شرکت‌کنندگان در دوره‌های قبل نتایج عالی خلق کرده است

دوره‌هایی که خانم دکتر نظری برگزار می‌کنند دقیقا آن سوالاتی را جواب می‌ده که من تو ذهنم دارم. من همیشه علاقه‌مند پژوهش‌های کیفی بودم که متاسفانه در کشور ما زیاد مورد قبول اساتید نیست. صحبت‌های استاد به من جرات داد تا کارم رو اجرایی کنم. مثلا اینکه من در نمونه‌های خارجی دیده بودم آنها با جامعه پژوهش کم  اما عمیق به نتیجه می‌رسند اما این از دید داوران ما زیاد جالب نبود. کلاس خانم دکتر نظری شیوه اینگونه ارائه را به من آموخت. نمونه این دوره رو تا به حال در ایران ندیده بودم که استاد تا آخر کار با این حد دلسوزی با دانشجو همراه باشه و این مهمترین وجه تمایز این دوره با سایر دوره هاست. خانم دکتر نظری در کلاس هاشون نمونه کامل یاددهی یادگیری را ارائه می دهند.  به همه کسانی که احساس می کنند نمی‌توانند آنچه در ذهن دارند رو ارائه بدهند این دوره بسیار عالی رو توصیه می‌کنم. به همه کسانی که سردر گم شدند و نمی‌توانند توان واقعی علمی خودشون رو در مقاله پیاده کنند.

– خانم فاطمه سالکی، کارشناسی ارشد


به جرات می‌توانم قسم بخورم ۲۰ سال از بهترین دوران زندگی من در تحصیل گذشته است. از لیسانس تاکنون هشت سال تمام روش تحقیق‌های مختلف از مولفین مختلف را مطالعه کردم. نمرات دروس روش تحقیق من  باور کنید از  ۱۹ کمتر نمی‌شد در ارشد معدل  کل من بالای نوزده و نیم شده است و امتحان جامع دکترای دانشگاه را  با یاری خدا با موفقیت طی کردم …. ولی باور کنید بعد آشنایی سه ماهه  با خانم دکتر مریم نظری و شرکت در کلاس‌های کیمیاگران پژوهش به معنای واقعی لذت پژوهش را درک کرده‌ام. 

– خانم رقیه معصوم‌پور، دانشجوی دکتری


یک تفاوت بسیار بنیادین که این دوره را در سطحی عمیقاً متفاوت قرار می‌دهد، این است که هدف غایی از کیمیاگری پژوهش دفاع از یک پایان‌نامه یا یک طرح پژوهشی خوب نیست، بلکه فرد را به چشم‌اندازی بسیار وسیع­‌تر برای کل زندگی مجهز می­‌کند.  یکی از دغدغه­‌های اصلی من پیش از این دوره این بود که (به اشتباه تصور می­‌کردم) باید مسیر علمی و پژوهشی زندگیم را از مسیر کسب درآمد سوا کنم، چرا که راهی برای کسب درآمد از دانشم نمی­‌دانستم، دورۀ کیمیاگری پژوهش در وهلۀ اول سبب شد تا به دانسته­‌هایم آگاه شوم، که از قضا تعدادشان کم هم نبود! و در وهلۀ دوم آموختم که چگونه از طریق دستاوردهای علمی و پژوهشی که نتیجۀ سالها تلاش، هزینه و زمان من بود برای بهبود کیفیت زندگیم استفاده کنم. و این آموزش نه در سطح تئوری بلکه به شیوه­ای کاملاً کاربردی به من کمک کرد تا بتوانم از طریق یک فعالیت بسیار حرفه‌ای و لذت‌بخش که دقیقاً مرتبط با رشتۀ تحصیلی­‌ام است، برنامه‌­ای برای کسب درآمد و تعریف پروژه‌­های جدید طراحی کنم.

– خانم معصومه کریمی، دانشجوی دکتری


 

تفاوت دوره‌های کیمیاگران پژوهش با دیگر کارگاه ها، کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق این است که مفاهیم مطرح شده در دوره‌های کیمیاگران پژوهش، مفاهیمی نیستند که قبلا در کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق خوانده‌ یا شنیده‌اید. آموزه‌ها کاملا کاربردی و نو هستند. تعامل بین استاد و دانشجو در تمام طول کلاس برقرار است، مثال‌های مطرح شده کاملا براساس کارها (پایان‌نامه، رساله و مقاله یا پروپوزال) در دست بررسی دانشجویان است.

کلاس‌های خانم دکتر نظری به گونه­‌ای هست که اگر یک لحظه چشمتان را ببندید حتما یک راه برای ارتقا سطح پژوهش و یا یک راهکار برای حل یک معضل را از دست داده‌اید‌!! و اگر هوشیار باشید هر نکته‌­ای که در این کلاس مطرح می­‌شود می­‌تواند دقیق و تضمینی یکی از مسائل شما را حل کند! چون اینها راهکارهای تئوری و فضایی برخاسته از ذهن و تصورات یک تئوریسین نیستند، بلکه راهکارهایی کاملاً آزموده شده‌‌اند.

– خانم خدیجه مرادی،‌ دانشجوی دکتری


بدون اغراق دوره کیمیاگری پژوهش بهترین دوره آموزشی بود که در دوران کارشناسی ارشد در آن شرکت کردم. در این دوره مقاله خواندن و لذت بردن از عمیق خواندن آثار دیگران را از شما آموختم، مهارتی که متاسفانه در هیچ کارگاهی به افراد آموزش داده نمی‌شود! 

– خانم آمنه انصاری، دانشجوی کارشناسی‌ارشد


در دوره جامع پژوهش مولد و تاثیرگذار تمام آموزش‌ها و ابزارهای کمک آموزشی موردنیاز برای طراحی، نگارش، اسلایدسازی و دفاع پیروزمندانه از پایان‌نامه دمِ دست شماست، آن هم در حد استانداردهای بین‌المللی پایان‌نامه‌نویسی.

آموزش ویدئویی پرملاط با محتوای آهان‌برانگیز

و با دسترسی عمری و لحظه‌ای

دراین ویدئوهای آموزشی قدم به قدم و نکته به نکته طراحی، اجرا، نگارش و ارائه علمی و پیروزمندانه از پایان‌نامه به زبانی ساده، با مثال‌‌های ملموس و بسیار کاربردی ارائه شده‌اند. با دنبال کردن این آموزه‌ها فقط چیستی و چگونگی پایان‌نامه‌نویسی را یاد نمی‌گیرید، چرایی انجام هر کار را هم عمیق درک می‌کنید. به همین دلیل هم از پژوهش لذت می‌برید (چون درش معنا می‌یابید) و هم خیلی قوی و با اعتماد به نفس پژوهشتان را پیش می‌برید. و موقع دفاع از پایان‌نامه هم بی‌هیچ استرس و دلخوری (از بازخوردها و نقدها) خیلی علمی و پیروزمندانه از پژوهشتان دفاع می‌کنید. این آموزه‌ها بسیار فراتر از چیزهایی هستند که در کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق آموخته‌اید و ممکن است در آینده در یک دانشگاه بین‌المللی بیاموزید. این آموزش‌ها به صورت جلسه به جلسه طبق برنامه تعیین شده در اختیار شما قرار می‌گیرند و به صورت عمری به آنها دسترسی دارید.

ارائه دموی زنده

برای آموزشِ مهارت‌هایِ جلوانداز

در کنار ارائه محتوای دست اول، برای یادگیری مهارت‌هایی مانند جستجوی پایگاه‌های اطلاعات علمی و دستیابی به متون علمی، تحلیلی‌خوانی متون علمی، ساخت بانک واژگان تخصصی و … هم دموهایی به صورت ویدئو از اسکرین به شما ارائه می‌شوند که کارتان را چند صد پله جلو می‌اندازند. با دنبال کردن این دموها در مهارت‌هایی ورزیده می‌شوید که هر پژوهشگر حرفه‌ای باید داشته باشد تا با کمترین اتلاف وقت کارش را پیش ببرد.

کاربرگه فکر شده برای

تحلیلی‌خوانی مقالات و متون علمی

علمی و تحلیلی‌خوانی بزرگ‌ترین چالش دانشجویان و پژوهشگران است. اغلب دانشجویان هدفشان از خواندن مقاله و متون علمی این است که مطمئن شوند کارشاان غیرتکراری است یا از محتوای این متون برای نوشتن مبانی و پیشینه پژوهششان استفاده می‌کنند. این مدل خواندن اشتباه است و عملا به نوآوری و کاری تاثیرگذار ختم نمی‌شود. برای درست‌خوانی و استفاده حداکثری از یک مقاله خوب،‌ کاربرگه‌های فکر شده‌ای برای تحلیلی‌خوانی متون در اختیار دارید که به شما می‌گویند موقع مطالعه یک متن علمی دنبال چه بگردید و چه محتوایی از آنها استخراج کنید. با استفاده از این کاربرگه‌ها با تعداد کمی مقاله و پژوهش (اما هدفگیرانه) فونداسیون پژوهشتان خیلی قوی ساخته می‌شود و می‌بینید که یک مقاله چقدر می‌تواند در ساخت بخش‌های پایان‌نامه به کارتان بیاید.

کاربرگه‌های فکر شده

برای ساخت قطعات پایان‌نامه

 

چگونه فکر کردن درباره بخش‌های مختلف پایان‌نامه و اینکه هر قطعه از پایان‌نامه باید به چه چیزی بپردازد، یک چالش بزرگ دیگر است که بیشترین وقفه را در کارهای پژوهشی ایجاد می‌کند و در نهایت سبب می‌شود پژوهش شما بدون چارچوب و ول به نظر برسد و موقع دفاع و گرفتن پذیرش و فاند با مشکل مواجه شوید. برای غلبه بر این چالش علاوه بر آموزش‌های بسیار راه‌گشا، کاربرگه‌هایی در دسترس شما قرار می‌دهم که شما را در مسیر ساخت قطعات پایان‌نامه و چارچوب‌بندی علمی و دقیق آن خیلی دقیق هدایت می‌کنند. هر بار که این کاربرگه‌ها را پر می‌کنید بخش‌های مختلف پژوهشتان کریستال‌تر می‌شوند و برای دفاع پیروزمندانه و جذب فاند آماده‌تر می‌شوید.

قالب آماده

برای نگارش حرفه‌ای بخش‌های مختلف پایان‌نامه

همه می‌دانیم که نوشتن و آن هم نوشتن درست و علمی هر بخش از پژوهش کار پر چالشی‌ است که سبب می‌شود موقع دفاع نه خودتان بتوانید با اعتماد به نفس درباره پژوهشتان حرف بزنید و نه موقع دریافت بازخورد و تحمیل کار اضافی از سوی پنل داوری بتوانید آنها را خیلی علمی متقاعد کنید که آن کار اضافی در چارچوب پژوهشتان نمی‌گنجد! البته استراتژی پرهیز بهتر کار می‌‌کند یعنی اصلا نگذارید کار به جایی برسد که کار اضافی به شما تحمیل شود و راهش دقیق‌نویسی و چارچوب‌بندی درست هر بخش از پژوهش است. اینکه هر بخش را با چه جمله‌ای شروع کنید و از چه ادبیات، واژگان و محتوایی برای تکمیل آن استفاده است و چطور مطالب را بچینید که جایی برای پرسش و به چالش کشیده شدن باقی نماند +  پنل داوری و اسپانسر را شگفت‌زده هم بکند! در بسته‌های جامع کیمیاگران پژوهش به چنین قالب‌هایی دسترسی دارید.  با بکارگیری این قالب‌ها پایان‌نامه‌تان را با باکیفیت‌ترین شمایل (موردقبول در سطح برترین‌های بین‌المللی) می‌نویسید، چون کلمه به کلمه این قالب‌ها از دل تاثیرگذارترین و برترین پژوهش‌های جهان الگوبرداری و بازآفرینی شده‌اند.

قالب آماده برای

ارائه علمی و دفاع پیروزمندانه از پایان‌نامه

تعداد، چیدمان و وزن اسلایدهایی که برای دفاع از پایان‌مه نیاز است با آنچه برای دفاع از پایان‌نامه و رساله موردنیاز است یکی نیست. در این بسته آموزشی به قالب‌های اسلایدی آماده‌ای دسترسی دارید که به شما نشان می‌دهند برای دفاع و ارائه جذاب پژوهشتان در هر اسلاید چه مطالبی را بیاورید و چطور آنها را بچینید که با کمترین اصلاح کارتان تصویب شود و فاند بگیرید. با بکارگیری این قالب‌ها بدون اینکه مطلب مهمی را جا بیاندازید و بدون صرف وقت زیاد برای ذکر مطالب نالازم، اسلایدهای ارائه‌تان را طوری طراحی می‌کنید که همه چیز را در کمترین زمان پوشش دهند و با کمترین اصلاحات پژوهشتان تصویب شود و یا فاند جذب کند.

دریافت بازخورد هفتگی و آموزش‌های ویدئویی تکمیلی

و پیشبرد قدم به قدم پایان‌نامه یا رساله به اتفاق 

بازخوردگیری دقیق و راهگشا از اساسی‌ترین مواد لازم برای به سرانجام رساندن یک پژوهش است که اغلب دانشجویان و پژوهشگران از آن محروم هستند. و این یکی از خدمات منحصر به فردی است که شرکت‌کنندگان در دوره‌های کیمیاگران پژوهش از آن بهره‌مند می‌شوند.

یک هفته آموزش ویدئویی دریافت می‌کنید که می‌شوند درس‌های اصلی و یک هفته آموزش تکمیلی که می‌شود پاسخ به پرسش‌های شما و ارائه بازخوردهای دقیق و راهگشا به پروژه در دست انجامتان.

این آموزش‌ها به صورت ویدئویی و دموی زنده از اسکرین ضبط و ارائه می‌شوند و به تک تک پرسش‌ها و ابهام‌های شما پاسخ می‌دهم.

به علاوه، براساس مطالعه کاربرگه‌هایی که تکمیل کرده‌اید و دریافتم از چالش‌های شما، آموزش‌های تکمیلی طراحی و در اختیار شما قرار می‌دهم.

به مدد این آموزش‌ها می‌‌توانید بدون هیچ وقفه‌ و به بیراهه‌روی کارتان را درست و اصولی پیش ببرید و هر بار در پروسه کار فیلم را ببینید و کار را با دقت انجام دهید. با این امکان فوق‌العاده، ماه‌ها و شاید سال‌ها! در پژوهشتان جلو می‌افتید و این برای شما کلی هزینه (مالی و روحی روانی) سیو می‌کند.

دریافت بازخورد زنده روی اسلایدهای پایان‌نامه/رساله

چکش‌کاری پایان‌نامه و آماده شدن برای دفاع پیروزمندانه

در کنار آموزش کامل و قالب آماده برای نگارش پایان‌نامه و ساخت اسلایدهای جلسه دفاع، جلسه آخر اختصاص دارد به بازخوردگیری دقیق روی اسلایدهایی که برای جلسه دفاع آماده کرده‌اید.

این بازخوردها به صورت ویدئویی ضبط و اصلاحات موردنیاز روی تک تک اسلایدها به شما ارائه می‌شوند. با این کار خیلی با اعتماد به نفس در جلسه دفاع حاضر می‌شوید و خیلی پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله دفاع می‌کنید.

محتوای این دوره جامع آموزشی در چهار بخش ارائه می‌شود:

بخش اول: طراحی و اسکلت‌بندی مسئله‌مدار پژوهش

 • آشنایی با چند مفهوم کلیدی و اشتباه فهمیده شده که کل رفتار و روال پژوهش شما را متحول می‌کنند
 • آشنایی با مواد لازم و بایدی تولید یک پژوهش مولد و روش تهیه آنها
 • چگونگی شناخت و معرفی موضوع پژوهش با تکیه بر معتبرترین منابع
 • چگونگی شناسایی مسائل واقعی مثل یک متخصص
 • چگونگی اثبات وجودِ مسئله و برانگیختن حس همزادپنداری در مخاطب
 • ملزومات موردنیاز برای بیان علمی مسئله در پژوهش
 • جستجوی حرفه‌ای منابع علمی و گردآوری مرتبط‌ترین و معتبرترین متون و پژوهش‌ها
 • گام به گام دسته‌بندی و نگارش تحلیلی‌ پیشینه پژوهش
 • چگونگی اثبات علمی مسئله و نمایش تسلط موضوعی، روشی و بافتی به پژوهش‌ها
 • چگونگی چارچوب‌بندی موضوعی پژوهش
 • چگونگی چارچوب‌بندی بافتی پژوهش
 • گام به گام انتخاب روش پژوهش و چارچوب‌بندی روش‌شناختی آن
 • چگونگی اسکلت‌بندی پرسش، هدف و فرضیه‌های پژوهش
 • گام به گام ساخت مدل‌ مفهومی (نقشه راه) پژوهش با معتبرترین و مرتبط‌ترین منابع
 • یک نکته کلیدی برای پرنشر شدن پژوهش که باید در مرحله طراحی پژوهش مدنظر قرار دهید
 • چگونه با ارزیابی طراحی پژوهشتان، پرنشر یا تاثیرگذار شدن آن را پیش‌بینی کنید

بخش دوم: اجرای پژوهش با هدف تولید دانش نو و کاربردی

 • دو اشتباه رایج در مرحله اجرای پژوهش که سبب می‌شوند پژوهش شما بی‌کاربرد بماند
 • ملزومات موردنیاز برای اجرای اثربخش انواع پژوهش (کمی، کیفی، ترکیبی)
 • تفاوت نوع پژوهش با نوع داده و نقش کلیدی آنها در روال گردآوری و تحلیل داده
 • گام به گام ساخت ابزاری مولد برای گردآوری داده
 • گام به گام انتخاب مناسب‌ترین و مولدترین جامعه پژوهش و منبع داده
 • چگونگی توجیه علمی انتخاب‌ها (حتی اگر جامعه پژوهش شما کوچک است)
 • گام به گام گردآوری و تحلیل داده کمی و کیفی
 • آشنایی عملی با روشی مولد برای تولید دانش دست اول و کاربردی در پژوهش‌های کمی، کیفی و ترکیبی
 • چگونگی دسته‌بندی و تحلیل راحت‌فهم یافته‌ها

بخش سوم: ارائه راحت‌فهم و نگارش اصیل پژوهش

 •  آشنایی با دو مفهوم کلیدی کمتر متمایز شده که سبک ارائه پژوهشتان را متحول می‌کند
 • اصول پایه‌ای دسته‌بندی و ارائه یافته‌های کمی،‌ کیفی و ترکیبی
 • چگونگی ارائه راحت‌فهم یافته‌ها طوری که نوآوری پژوهش برجسته شود
 • چگونگی ارائه یافته‌ها طوری که کاربردهای پژوهش در بافت بومی فهمیده شوند
 • گام به گام اسکلت‌بندی و نگارشِ اصیل بخش‌های مختلف پژوهش (بیان مسئله، مبانی نظری، پیشینه پژوهش، روش، یافته‌ها، نتیجه‌گیری، کاربردهای پژوهش، محدودیت‌ها و پیشنهادها)

بخش چهارم: دفاع پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله دکتری

 • مواد لازم برای دفاع پیروزمندانه از پایان‌نامه و رساله دکتری
 • چگونگی طرح‌ریزی اسلایدهای جلسه دفاع از پایان‌نامه/رساله
 • نکات کلیدی در طرح‌ریزی اسلایدهای جلسه دفاع از پایان‌نامه درپژوهش‌های کمی، کیفی و ترکیبی
 • چیدمان و وزن محتوای هر بخش از پایان‌نامه/رساله
 • نکات صوری و زیبایی‌شناسی در طراحی حرفه‌ای اسلایدها
 • ترفندهایی برای خلاصه ‌‌و کامل‌گویی
 • قوی‌ترین روش‌ها برای متخصص ظاهر شدن و دفاع از اعتبار بالای پایان‌نامه
 • مهیا شدن برای پرسش‌های قابل پیش‌بینی و غیرقابل‌ پیش‌بینی در جلسه دفاع
 • تکنیک‌هایی برای متقاعدسازی علمی پانل داوری و نپذیرفتن هر اصلاح درخواستی

پیشنیاز شرکت در دوره جامع پژوهش مولد و تاثیرگذار 

 • اشتیاق برای فهم و حل مسئله‌ای واقعی از طریق پژوهش
 • اشتیاق برای یادگیری تحلیلی‌خوانی و اصیل‌نویسی متون علمی
 • بیزاری و پرهیز از رفتار کپی‌ پیست کردن
 • خودباوری پژوهشی و وقت گذاشتن برای متخصص شدن در موضوع پژوهش
 • کنجکاوی و اشتیاق برای دانستن و آموختن از طریق پژوهش

مناسب برای: 

 • پژوهشگرانی که مشغول انجام پایان‌نامه یا رساله هستند
 • و می‌خواهند پژوهشی پرنشر و تاثیرگذار تولید کنند که سریع از نشریات و کنفرانس‌ها پذیرش می‌گیرد و پیروزمندانه دفاع می‌شود.

 آنچه در دوره جامع پژوهش مولد و تاثیرگذار فرامی‌گیرید:

 • صفر تا صد طراحی، اجرا و ارائه پژوهش مولد و تاثیرگذار
 • طرح‌ریزی و نگارش تاثیرگذار و اصیل پایان‌نامه/رساله
 • طراحی ارائه‌های جذاب کلاسی و کنفرانسی در مراحل مختلف پژوهش
 • طراحی اسلایدهای جلسه دفاع از پایان‌نامه/رساله

روش برگزاری دوره جامع پژوهش مولد و تاثیرگذار

 

این دوره‌ به صورت غیرحضوری در سه ماه و ۱۲ جلسه برگزار می‌شود به این ترتیب که:

 • طبق برنامه‌ای مشخص که بعد از ثبت‌نام در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد، جلسه به جلسه فیلم‌ها و سایر مواد آموزشی پشتیبان در قالب فایل دانلودی در اختیار شما قرار می‌گیرند.
 • به صورت هفتگی از طریق ویدئوهای تکمیلی از من خدمات کوچینگ و بازخوردهای راهگشا و دقیق دریافت می‌‌کنید. به این شکل که کاربرگه تکمیل شده هر جلسه را از طریق ایمیل ارسال و پرسش‌هایتان را مطرح می‌کنید، پرسش‌ها و ابهام‌ها را دسته‌بندی و در قالب ویدئوی‌ آموزشی مکمل به تمام پرسش‌ها و ابهام‌ها پاسخ می‌دهم.
 • و در جلسه آخر اسلایدهای پایان‌نامه یا رساله خود را ایمیل و روی تک تک اسلایدها از من بازخورد دقیق و ضبط شده به صورت ویدئویی دریافت می‌‌نمایید.

مبلغ سرمایه‌گذاری در قالب دو طرح پرداخت

مزایای منحصر به‌ فرد دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، آموزش‌ها کاملا عملی و با مثال‌های ملموس ارائه می‌شوند یعنی در  کنار مبانی و اصول پژوهش مولد، کیمیاگری پژوهش را هم فرامی‌گیرید.

کیمیاگری پژوهش یعنی چه؟!

یعنی تبدیل یک اثر پژوهشی نچسب و سخت‌پذیر به یک اثر جذاب و ردنشدنی!

در این دوره دقیقا یاد می‌گیرید چگونه اثر پژوهشی خلق کنید که

نه از اساتید،

نه از پانل داوری،

نه از حامیان پژوهش،

نه از سردبیران نشریات معتبر،

و نه از طرف مخاطبانش

«نه» نشنود!

اینکه چه تغییراتی در پشت صحنه و روی صحنه پژوهشتان به وجود بیاورید که:

خیلی سریع نظر اساتید و پانل داوری را جذب کند.

با کمترین رفت و برگشت از معتبرترین نشریات و کنفرانس‌ها پذیرش بگیرد.

فاند و حمایت مادی و معنوی جذب کند.

و برایتان اعتبار علمی و پیشنهادهای شغلی عالی به ارمغان بیاورد.

این اثر پژوهشی می‌تواند یک پروپوزال، یک پایان‌نامه، یک رساله دکتری، یک مقاله انگلیسی یا فارسی، یک ارائه کلاسی، یا یک ارائه کنفرانسی باشد.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش بینش، دانش و مهارت‌هایی را فرامی‌گیرید که در کلاس و دانشگاه، در جلسات دفاع، در کنفرانس‌ها و در نشریات نیاز دارید تا بتوانید فوقِ عالی ظاهر شوید و در موضوع موردعلاقه‌تان به یک متخصص مرجع تبدیل شوید. به عبارتی آموزش‌هایی که در این دوره دریافت می‌کنید موارد زیر را پوشش می‌دهند:

پروپوزال‌

پایان‌نامه‌

رساله دکتری

مقاله‌

ارائه کلاسی و کنفرانسی

به عنوان مثال برای پرسش‌هایی مانند پرسش‌های زیر، پاسخ‌های جامع و آموزش‌های گام به گام دریافت می‌کنید:

چگونه هر بخش از مقاله‌ام را اسکلت‌بندی کنم و بنویسم که با کمترین رفت و برگشت از نشریات پذیرش بگیرد؟

چگونه در هر مرحله از پژوهشم برای کنفرانس‌های معتبر مقاله بنویسم و از آنها پذیرش بگیرم؟

اگر موضوع پژوهشم بین‌رشته‌ای بود چگونه برای نشریات و کنفرانس‌های دیگر رشته‌ها مقاله بنویسم؟

چگونه موضوع پژوهشم را انتخاب و ارائه کنم که سریع نظر حامیان مالی و معنوی را جلب و فاند جذب کند؟

چگونه در مراحل مختلف پژوهشم (از پروپوزال‌نویسی تا اتمام و دفاع از پایان‌نامه/رساله) سخنرانی‌های جذاب طراحی و ارائه کنم؟

چگونه پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله‌ام دفاع کنم؟

چگونه پاورپوینت جلسه دفاعم را طراحی و تنظیم کنم که مخاطبان را به وجد بیاورد و نظر پانل داوری را تامین کند؟

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش علاوه بر آموزش،‌ کوچینگ و کیمیاگری،‌ مواد آموزشی موردنیاز از جمله قالب‌های آماده و کاربرگه‌هایی در اختیار شما گذاشته می‌شود. این قالب‌ها و کاربرگه‌ها بسیار فکر شده طراحی شده‌اند و قطعا در صورت استفاده درست نتیجه فوقِ عالی خلق می‌کنند. کافی است درست و دقیق آموزه‌های دوره را دنبال کنید و به دقت و حوصله کاربرگه‌ها و قالب‌ها را تکمیل نمایید. خواهید دید که چگونه زرِ داشته‌هایتان به طلا تبدیل می‌شود!  یعنی پژوهش شما به یک اثر تاثیرگذار، جذاب و ردنشدنی تبدیل می‌شود!

هر پژوهش و هر پژوهشگر منحصر به فرد است و مسئله یا موضوع موردعلاقه‌اش قابلیت این را دارد که به یک پژوهش ردنشدنی تبدیل شود. به همین دلیل می‌توانید با خیال آسوده روی موضوع یا مسئله‌ای پژوهش کنید که واقعا به آن علاقه دارید. به شما نشان می‌دهم که چگونه علاقه‌ خود را به پژوهشی پر نشر و ردنشدنی تبدیل کنید! در این دوره‌ها چیزی به اسم «موضوع تکراری» وجود ندارد. چون واقعا موضوع تکراری نداریم؛ عنوان تکراری شاید.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش گره‌های ذهنی شما باز می‌شوند، آهان‌های بزرگی تجربه می‌کنید و موانع اوج گرفتن در پژوهش از سر راهتان برداشته می‌شوند.

یاد می‌گیرید با تلاش کمتر – اما متمرکزتر

با استفاده از متون کمتر – اما با کیفیت‌تر

و با مطالب کمتر – اما پرملاط‌تر

پژوهشی خلق کنید که می‌تواند مسئله‌ای را حل کند و حالی را خوب!

و قطعا از این رهگذر حال خودتان خوب‌تر می‌شود

چون حسِ انجام یک کار مفید و به دردبخور، آن هم در حوزه‌ای‌ که دوستش دارید

و انجام کاری که هم به خودتان چیزی اضافه می‌کند و هم به دیگران

واقعا حس بی‌نظیری است!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، حال خوبِ مفید بودن را تجربه می‌کنید!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، متقاعدسازی علمی را عمیق و اصولی یاد می‌گیرید. در درجه در مراحل مختلف پژوهشتان نکاتی را رعایت می‌کنید که علمی بودن پژوهشتان را خیلی ساده و قوی توجیه می‌کند. در کنار آن در این دوره‌ها نکات و ترفندهایی برای دفاع  ومتقاعدسازی علمی فرامی‌گیرید که شما را از تحمل اصلاحات اضافی رها می‌کنند.

قطعا برای ارائه اثرگذار یک کار پژوهشی به مخاطبان گوناگون باید نکات متفاوتی را مدنظر قرار دهید. مثلا شیوه ارائه پژوهش به افرادی که قصد دارید از آنها فاند و حمایت معنوی دریافت کنید. با شیوه ارائه پژوهش به استاد راهنما و مشاور که قرار است احساس کنند در دانشکده پژوهش شما قابل دفاع و بعدا هم پرنشر می‌شود نیازمند ملاحظات متفاوتی است! در دوره‌های کیمیاگران پژوهش این ملاحظات را فرامی‌گیرید.

در دلِ پروژه‌ در دست انجامتان به شما نشان می‌دهم چگونه پژوهشتان را به مخاطبان گوناگون به قیمت بفروشید. منظور از فروش، جلب و حفظ توجه خواننده، گرفتن تاییدیه پروپوزال، گرفتن پذیرش از نشریات و کنفرانس‌ها، دریافت فاند و حمایت مادی و معنوی و دریافت استناد از مخاطبان گوناگون است.

با افتخار و بدون هیچ اغراقی می‌گویم که اگر در کلاس درس اساتید برتر پژوهش جهان هم حاضر شوید مطالب را به این سادگی و پختگی در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

چرا با اطمینان چنین حرفی را می‌زنم؟

چون تجربه پژوهش و کار آکادمیک در کشورهای اروپایی (انگلیس، هلند، رومانی)، آمریکایی (پنسلوانیا) و آسیایی (مالزی) داشته‌ام و این تجربه‌ها به من نشان داد که اساتید این کشورها به سه دلیل نمی‌توانند معلمان خوبی برای پژوهشگرانِ کشورهای در حال توسعه باشند:

دلیل اول: ما و آنها از دو دنیای متفاوت به پژوهش نگاه می‌کنیم.

خیلی چیزها از نظر آنها بدیهی است و فکر می‌کنند ما می‌‌دانیم پس بدیهی می‌پندارند و رد می‌شوند.

به عبارتی حرف دل ما را نمی‌خوانند!

دلیل دوم: پژوهش را طور دیگری یاد گرفته‌اند و همانطور هم یاد می‌دهند!

و آن طور که آنها یاد گرفته‌اند با پیش‌دانسته‌ها و سبک و سیاقی که ما پژوهش را یاد گرفته‌ایم فاصله زیادی دارد!

نتیجه؟

یادگیری اتفاق نمی‌افتد!

چون یادگیری یعنی ربط تازه‌ها با پیش‌دانسته‌ها و اگر موقعی که آموزشی دریافت می‌کنیم نتوانیم چنین ربطی را بیابیم عملا یادگیری اتفاق نمی‌افتد.

دلیل سوم: خیلی از این اساتید مثل خیلی اساتید و محققانِ دیگرِ دنیا، پژوهش را کلیشه‌ای فهمیده‌اند:

«پژوهش برای پژوهش» نه «پژوهش برای حل مسئله»!

و اینها را کی متوجه شدم؟

زمانی که در شروع به کار پژوهش دکتری‌ام با همه وجود فهمیدم پژوهش بلد نیستم و نمی‌توانستم این موضوع را به این اساتید بفهمانم!

و بعدتر موقعی که به عنوان استاد مدعو در دانشگاه یو ام مالزی مشغول به کار شدم. با همه وجود فهمیدم که دانشجویان این دانشگاه – مالزیایی و غیر (که تقریبا همه از کشورهای در حال توسعه بودند) از درد مشترکی رنج می‌برند و کسی آنها را نمی‌فهمد.

و وقتی برای اول بار آموزش‌های پژوهش مولد را به دانشجویان و اساتید این دانشگاه ارائه کردم مطمئن شدم که چقدر این رنج فهمیده نشدن در آنها کهنه و عمیق شده و چقدر از اینکه کسی آنها را برای اول بار فهمید ذوق زده‌اند!

و با کمال شگفتی موقعی این درد مشترک فهمیده‌ نشدن را در سطح جهانی متوجه شدم موقعی که در کنفرانس‌های سالانه یونسکو در روسیه به عنوان سخنران مدعو دعوت شدم.

آنجا بود که با همه وجود فهمیدم چیزهای پایه‌ای زیادی هست که همه پژوهشگران – فارغ از نژاد و پیشینه تحصیلی – از آنها بی‌بهره‌ هستند و به همین دلیل است که کلا در مقیاس جهانی تعداد پژوهش‌های واقعا تاثیرگذار انگشت‌شمارند!

بنابراین اگر واقعا قصد دارید پژوهش را خیلی اصولی و در کلاس جهانی یاد بگیرید پولتان را برای رفتن به دانشگاه‌های خارجی هدر ندهید. با صرف کمترین هزینه و انرژی، همه آنچه که به شما می‌گویند و نمی‌گویند را در وطن خودتان بیاموزید و از اینکه راحت و فراتر از تصورتان فهمیده می‌شوید با همه وجود قدردان و خوشحال باشید.

چون فهمیده نشدن درد بزرگی است که من سال‌ها آن را تجربه کرده‌ و هزینه سنگینی برایش پرداخت کرده‌ام!

در دوره کیمیاگران پژوهش، از اینکه سریع فهمیده می‌شوید و سریع در پژوهشتان پیشرفت می‌بینید خیلی خوشحال خواهید شد.

بدون ریسک در این دوره شرکت کنید

بیش از ۱۳ سال تجربه در پسِ طراحی و اجرای این محتوای آموزشی وجود دارد و کسانی که به آموزه‌ها عمل کرده‌اند به نتایجی فراتر از حد انتظارم رسیده‌اند.

بنابراین نتیجه‌‌زا بودن این دوره‌ها را ۱۰۰ درصد تضمین می‌کنم.

اگر طبق آموزه‌های دوره عمل کردید و نتیجه نگرفتید کل وجه پرداختی بی‌چون و چرا به شما بازگردانده می‌شود.

دکتر مریم نظری

طراح و مدرس دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش