موضوع موردعلاقه‌تان را پژوهش کنید

و پروپوزالتان را طوری بنویسید

که سریع تصویب شود و فاند جذب کند

 • در انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله چالش دارید؟
 • از اینکه هر بار مجبور می‌شوید موضوع عوض کنید خسته شده‌اید؟
 • احساس می‌کنید کارتان قفل شده و خوب پیش نمی‌رود؟
 • نمی‌دانید چه بخوانید؟ کجا و چطور مقاله و متون علمی معتبر پیدا کنید؟
 • نمی‌دانید چطور از مقالات و متون استفاده کنید که کپی‌پیست به نظر نرسید؟
 • مطمئن نیستید مطالبی که پیدا کردید کافی و درست هستند و چیزی از قلم نیانداخته‌اید؟
 • نگران هستید مبادا کسی قبل عین پژوهش شما را کار کرده باشد؟
 • نمی‌دانید چطور پرسش‌ها و فرضیه‌های پژوهشتان را بنویسید که هم پژوهشتان علمی به نظر برسد و هم در بازه زمانی محدود قابل انجام باشد؟
 • نمی‌دانید چطور هر بخش از پروپوزالتان را بنویسید که با کمترین اصلاحات تصویب شود؟
 • نمی‌دانید چه روش و چه منبعی برای گردآوری داده پژوهشتان انتخاب کنید؟ یا مطمئن نیستید روش و جامعه پژوهشتان را درست انتخاب کرده‌اید؟
 • مایلند برای پژوهششان فاند جذب کنید اما راه و روشش را بلد نیستید؟
 • نمی‌دانید اسلایدهای جلسه دفاعتان را چطور آماده کنید و در هر اسلاید چه بگویید تا با کمترین اصلاحات و تغییر پروپوزالتان تصویب شود؟
 • نمی‌دانید موقع دفاع از پروپوزال چگونه به پرسش‌های داوران و اساتید پاسخ دهید که کار زیاد بر شما تحمیل نشود؟

اگر این وضعیتِ شماست، به هیچ قیمتی دوره جامع پروپوزال ردنشدنی را از دست ندهید.

این دوره جامع آموزشی با درنظرگرفتن این پرسش‌ها و گره‌های ذهنی طراحی شده

و تاکنون نتایج فوق‌ِ عالی خلق کرده است. 

اکنون پس از دفاع موفقیت‌آمیز و بدون چون و چرای پروپوزالم بسیار خوشحالم که در این دوره شرکت کردم و این موفقیت رو مدیون زحمات و پاسخگویی‌های خانم دکتر نظری هستم. در جلسه دفاع عملا من نیازی به توضیح دادن و صحبت کردن نداشتم چون همه قسمت‌ها دقیق در خود پروپوزال شرح داده شده بود، شروع به توضیح هر قسمت که می‌کردم داوران می‌گفتند خودمان از قبل خواندیم و نیازی به توضیح نیست و در نهایت تشکر کردند و با رضایت کامل پروپوزالم را امضا کردند.
– خانم معصومه حکیمی، دانشجوی دکتری

به جرات می‌توانم قسم بخورم ۲۰ سال از بهترین دوران زندگی من در تحصیل گذشته است. از لیسانس تاکنون هشت سال تمام روش تحقیق‌های مختلف از مولفین مختلف را مطالعه کردم. نمرات دروس روش تحقیق من  باور کنید از  ۱۹ کمتر نمی‌شد در ارشد معدل  کل من بالای نوزده و نیم شده است و امتحان جامع دکترای دانشگاه را  با یاری خدا با موفقیت طی کردم …. ولی باور کنید بعد آشنایی سه ماهه  با خانم دکتر مریم نظری و شرکت در کلاس‌های کیمیاگران پژوهش به معنای واقعی لذت پژوهش را درک کرده‌ام. 

– خانم رقیه معصوم‌پور، دانشجوی دکتری


یک تفاوت بسیار بنیادین که این دوره را در سطحی عمیقاً متفاوت قرار می‌دهد، این است که هدف غایی از کیمیاگری پژوهش دفاع از یک پایان‌نامه یا یک طرح پژوهشی خوب نیست، بلکه فرد را به چشم‌اندازی بسیار وسیع­‌تر برای کل زندگی مجهز می­‌کند.  یکی از دغدغه­‌های اصلی من پیش از این دوره این بود که (به اشتباه تصور می­‌کردم) باید مسیر علمی و پژوهشی زندگیم را از مسیر کسب درآمد سوا کنم، چرا که راهی برای کسب درآمد از دانشم نمی­‌دانستم، دورۀ کیمیاگری پژوهش در وهلۀ اول سبب شد تا به دانسته­‌هایم آگاه شوم، که از قضا تعدادشان کم هم نبود! و در وهلۀ دوم آموختم که چگونه از طریق دستاوردهای علمی و پژوهشی که نتیجۀ سالها تلاش، هزینه و زمان من بود برای بهبود کیفیت زندگیم استفاده کنم. و این آموزش نه در سطح تئوری بلکه به شیوه­ای کاملاً کاربردی به من کمک کرد تا بتوانم از طریق یک فعالیت بسیار حرفه‌ای و لذت‌بخش که دقیقاً مرتبط با رشتۀ تحصیلی­‌ام است، برنامه‌­ای برای کسب درآمد و تعریف پروژه‌­های جدید طراحی کنم.

– خانم معصومه کریمی، دانشجوی دکتری


دوره‌هایی که خانم دکتر نظری برگزار می‌کنند دقیقا آن سوالاتی را جواب می‌ده که من تو ذهنم دارم. من همیشه علاقه‌مند پژوهش‌های کیفی بودم که متاسفانه در کشور ما زیاد مورد قبول اساتید نیست. صحبت‌های استاد به من جرات داد تا کارم رو اجرایی کنم. مثلا اینکه من در نمونه‌های خارجی دیده بودم آنها با جامعه پژوهش کم  اما عمیق به نتیجه می‌رسند اما این از دید داوران ما زیاد جالب نبود. کلاس خانم دکتر نظری شیوه اینگونه ارائه را به من آموخت. نمونه این دوره رو تا به حال در ایران ندیده بودم که استاد تا آخر کار با این حد دلسوزی با دانشجو همراه باشه و این مهمترین وجه تمایز این دوره با سایر دوره هاست. خانم دکتر نظری در کلاس هاشون نمونه کامل یاددهی یادگیری را ارائه می دهند.  به همه کسانی که احساس می کنند نمی‌توانند آنچه در ذهن دارند رو ارائه بدهند این دوره بسیار عالی رو توصیه می‌کنم. به همه کسانی که سردر گم شدند و نمی‌توانند توان واقعی علمی خودشون رو در مقاله پیاده کنند.

– خانم فاطمه سالکی، کارشناسی ارشد


تفاوت دوره‌های کیمیاگران پژوهش با دیگر کارگاه ها، کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق این است که مفاهیم مطرح شده در دوره‌های کیمیاگران پژوهش، مفاهیمی نیستند که قبلا در کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق خوانده‌ یا شنیده‌اید. آموزه‌ها کاملا کاربردی و نو هستند. تعامل بین استاد و دانشجو در تمام طول کلاس برقرار است، مثال‌های مطرح شده کاملا براساس کارها (پایان‌نامه، رساله و مقاله یا پروپوزال) در دست بررسی دانشجویان است.

کلاس‌های خانم دکتر نظری به گونه­‌ای هست که اگر یک لحظه چشمتان را ببندید حتما یک راه برای ارتقا سطح پژوهش و یا یک راهکار برای حل یک معضل را از دست داده‌اید‌!! و اگر هوشیار باشید هر نکته‌­ای که در این کلاس مطرح می­‌شود می­‌تواند دقیق و تضمینی یکی از مسائل شما را حل کند! چون اینها راهکارهای تئوری و فضایی برخاسته از ذهن و تصورات یک تئوریسین نیستند، بلکه راهکارهایی کاملاً آزموده شده‌‌اند.

– خانم خدیجه مرادی،‌ دانشجوی دکتری


بدون اغراق دوره کیمیاگری پژوهش بهترین دوره آموزشی بود که در دوران کارشناسی ارشد در آن شرکت کردم. در این دوره مقاله خواندن و لذت بردن از عمیق خواندن آثار دیگران را از شما آموختم، مهارتی که متاسفانه در هیچ کارگاهی به افراد آموزش داده نمی‌شود! 

– خانم آمنه انصاری، دانشجوی کارشناسی‌ارشد


در دوره جامع پروپوزال ردنشدنی، تمام آموزش‌ها و ابزارهای کمک آموزشی موردنیاز برای طراحی، نگارش، اسلایدسازی و دفاع پیروزمندانه از پروپوزال دمِ دست شماست، آن هم در حد استانداردهای بین‌المللی پروپوزال‌نویسی.

آموزش ویدئویی پرملاط با محتوای آهان‌برانگیز

و با دسترسی عمری و لحظه‌ای

دراین ویدئوهای آموزشی قدم به قدم و نکته به نکته طراحی، اجرا، نگارش و ارائه علمی و پیروزمندانه از پروپوزال به زبانی ساده، با مثال‌‌های ملموس و بسیار کاربردی ارائه شده‌اند. با دنبال کردن این آموزه‌ها فقط چیستی و چگونگی پروپوزال‌نویسی را یاد نمی‌گیرید، چرایی انجام هر کار را هم عمیق درک می‌کنید. به همین دلیل هم از پژوهش لذت می‌برید (چون درش معنا می‌یابید) و هم خیلی قوی و با اعتماد به نفس پروپوزالتان را پیش می‌برید. و موقع دفاع از پروپوزال هم بی‌هیچ استرس و دلخوری (از بازخوردها و نقدها) خیلی علمی و پیروزمندانه از پروپوزالتان دفاع می‌کنید. این آموزه‌ها بسیار فراتر از چیزهایی هستند که در کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق آموخته‌اید و ممکن است در آینده در یک دانشگاه بین‌المللی بیاموزید. این آموزش‌ها به صورت جلسه به جلسه طبق برنامه تعیین شده در اختیار شما قرار می‌گیرند و به صورت عمری به آنها دسترسی دارید.

ارائه دموی زنده

برای آموزشِ مهارت‌هایِ جلوانداز

در کنار ارائه محتوای دست اول، برای یادگیری مهارت‌هایی مانند جستجوی پایگاه‌های اطلاعات علمی و دستیابی به متون علمی، تحلیلی‌خوانی متون علمی، ساخت بانک واژگان تخصصی و … هم دموهایی به صورت ویدئو از اسکرین به شما ارائه می‌شوند که کارتان را چند صد پله جلو می‌اندازند. با دنبال کردن این دموها در مهارت‌هایی ورزیده می‌شوید که هر پژوهشگر حرفه‌ای باید داشته باشد تا با کمترین اتلاف وقت کارش را پیش ببرد.

کاربرگه فکر شده برای

تحلیلی‌خوانی مقالات و متون علمی

علمی و تحلیلی‌خوانی بزرگ‌ترین چالش دانشجویان و پژوهشگران است. اغلب دانشجویان هدفشان از خواندن مقاله و متون علمی این است که مطمئن شوند کارشاان غیرتکراری است یا از محتوای این متون برای نوشتن مبانی و پیشینه پژوهششان استفاده می‌کنند. این مدل خواندن اشتباه است و عملا به نوآوری و کاری تاثیرگذار ختم نمی‌شود. برای درست‌خوانی و استفاده حداکثری از یک مقاله خوب،‌ کاربرگه‌های فکر شده‌ای برای تحلیلی‌خوانی متون در اختیار دارید که به شما می‌گویند موقع مطالعه یک متن علمی دنبال چه بگردید و چه محتوایی از آنها استخراج کنید. با استفاده از این کاربرگه‌ها با تعداد کمی مقاله و پژوهش (اما هدفگیرانه) فونداسیون پروپوزالتان خیلی قوی ساخته می‌شود و می‌بینید که یک مقاله چقدر می‌تواند در ساخت بخش‌های پروپوزال به کارتان بیاید.

کاربرگه‌های فکر شده

برای ساخت قطعات پروپوزال

 

چگونه فکر کردن درباره بخش‌های مختلف پروپوزال و اینکه هر قطعه از پروپوزال باید به چه چیزی بپردازد، یک چالش بزرگ دیگر است که بیشترین وقفه را در کارهای پژوهشی ایجاد می‌کند و در نهایت سبب می‌شود پژوهش شما بدون چارچوب و ول به نظر برسد و موقع دفاع و گرفتن پذیرش و فاند با مشکل مواجه شوید. برای غلبه بر این چالش علاوه بر آموزش‌های بسیار راه‌گشا، کاربرگه‌هایی در دسترس شما قرار می‌دهم که شما را در مسیر ساخت قطعات پروپوزال و چارچوب‌بندی علمی و دقیق آن خیلی دقیق هدایت می‌کنند. هر بار که این کاربرگه‌ها را پر می‌کنید بخش‌های مختلف پژوهشتان کریستال‌تر می‌شوند و برای دفاع پیروزمندانه و جذب فاند آماده‌تر می‌شوید.

قالب آماده

برای نگارش حرفه‌ای بخش‌های مختلف پروپوزال

همه می‌دانیم که نوشتن و آن هم نوشتن درست و علمی هر بخش از پژوهش کار پر چالشی‌ است که سبب می‌شود موقع دفاع نه خودتان بتوانید با اعتماد به نفس درباره پژوهشتان حرف بزنید و نه موقع دریافت بازخورد و تحمیل کار اضافی از سوی پنل داوری بتوانید آنها را خیلی علمی متقاعد کنید که آن کار اضافی در چارچوب پژوهشتان نمی‌گنجد! البته استراتژی پرهیز بهتر کار می‌‌کند یعنی اصلا نگذارید کار به جایی برسد که کار اضافی به شما تحمیل شود و راهش دقیق‌نویسی و چارچوب‌بندی درست هر بخش از پژوهش است. اینکه هر بخش را با چه جمله‌ای شروع کنید و از چه ادبیات، واژگان و محتوایی برای تکمیل آن استفاده است و چطور مطالب را بچینید که جایی برای پرسش و به چالش کشیده شدن باقی نماند +  پنل داوری و اسپانسر را شگفت‌زده هم بکند! در بسته‌های جامع کیمیاگران پژوهش به چنین قالب‌هایی دسترسی دارید.  با بکارگیری این قالب‌ها پروپوزالتان را با باکیفیت‌ترین شمایل (موردقبول در سطح برترین‌های بین‌المللی) می‌نویسید، چون کلمه به کلمه این قالب‌ها از دل تاثیرگذارترین و برترین پژوهش‌های جهان الگوبرداری و بازآفرینی شده‌اند.

قالب آماده برای

ارائه علمی و دفاع پیروزمندانه از پروپوزال

تعداد، چیدمان و وزن اسلایدهایی که برای دفاع از پروپوزال نیاز است با آنچه برای دفاع از پایان‌نامه و رساله موردنیاز است یکی نیست. در این بسته آموزشی به قالب‌های اسلایدی آماده‌ای دسترسی دارید که به شما نشان می‌دهند برای دفاع و ارائه جذاب پروپوزالتان در هر اسلاید چه مطالبی را بیاورید و چطور آنها را بچینید که با کمترین اصلاح کارتان تصویب شود و فاند بگیرید. با بکارگیری این قالب‌ها بدون اینکه مطلب مهمی را جا بیاندازید و بدون صرف وقت زیاد برای ذکر مطالب نالازم، اسلایدهای ارائه‌تان را طوری طراحی می‌کنید که همه چیز را در کمترین زمان پوشش دهند و با کمترین اصلاحات پژوهشتان تصویب شود و یا فاند جذب کند.

دریافت بازخورد هفتگی و آموزش‌های ویدئویی تکمیلی

و پیشبرد قدم به قدم پروپوزال به اتفاق 

بازخوردگیری دقیق و راهگشا از اساسی‌ترین مواد لازم برای به سرانجام رساندن یک پژوهش است که اغلب دانشجویان و پژوهشگران از آن محروم هستند. و این یکی از خدمات منحصر به فردی است که شرکت‌کنندگان در دوره‌های کیمیاگران پژوهش از آن بهره‌مند می‌شوند.

یک هفته آموزش ویدئویی دریافت می‌کنید که می‌شوند درس‌های اصلی و یک هفته آموزش تکمیلی که می‌شود پاسخ به پرسش‌های شما و ارائه بازخوردهای دقیق و راهگشا به پروژه در دست انجامتان.

این آموزش‌ها به صورت ویدئویی و دموی زنده از اسکرین ضبط و ارائه می‌شوند و به تک تک پرسش‌ها و ابهام‌های شما پاسخ می‌دهم.

به علاوه، براساس مطالعه کاربرگه‌هایی که تکمیل کرده‌اید و دریافتم از چالش‌های شما، آموزش‌های تکمیلی طراحی و در اختیار شما قرار می‌دهم.

به مدد این آموزش‌ها می‌‌توانید بدون هیچ وقفه‌ و به بیراهه‌روی کارتان را درست و اصولی پیش ببرید و هر بار در پروسه کار فیلم را ببینید و کار را با دقت انجام دهید. با این امکان فوق‌العاده، ماه‌ها و شاید سال‌ها! در پژوهشتان جلو می‌افتید و این برای شما کلی هزینه (مالی و روحی روانی) سیو می‌کند.

دریافت بازخورد زنده روی اسلایدهای پروپوزال

چکش‌کاری پروپوزال و آماده شدن برای دفاع پیروزمندانه

در کنار آموزش کامل و قالب آماده برای نگارش پروپوزال و ساخت اسلایدهای جلسه دفاع، جلسه آخر اختصاص دارد به بازخوردگیری دقیق روی اسلایدهایی که برای جلسه دفاع آماده کرده‌اید.

این بازخوردها به صورت ویدئویی ضبط و اصلاحات موردنیاز روی تک تک اسلایدها به شما ارائه می‌شوند. با این کار خیلی با اعتماد به نفس در جلسه دفاع حاضر می‌شوید و خیلی پیروزمندانه از پروپوزال دفاع می‌کنید.

در کنار آموزش کامل و قالب آماده برای نگارش پایان‌نامه و ساخت اسلایدهای جلسه دفاع، جلسه آخر اختصاص دارد به بازخوردگیری دقیق روی اسلایدهایی که برای جلسه دفاع آماده کرده‌اید.

محتوای این دوره جامع آموزشی در چهار بخش ارائه می‌شود:

بخش اول: مبانی و ذهنیت موردنیاز برای تهیه پروپوزال‌ ردنشدنی

 • مفهوم پروپوزال ردنشدنی و پنج مشخصه اصلی آن
 • آشنایی عمیق و متفاوت با چهار مفهوم کلیدی و اشتباه فهمیده شده در پژوهش
 • مواد لازم برای نوشتن یک پروپوزال ردنشدنی و روش تهیه هر ماده
 • دو مهارت کلیدی و پایه برای پروپوزال‌نویسی
 • نکات کلیدی پروپوزال‌نویسی به نیت جذب فاند
 • نکات کلیدی پروپوزال‌نویسی به نیت تصویب سریع
 • نکات کلیدی در طراحی پروپوزال که مولدی و پرنشر شدن آن کمک می‌کنند

بخش دوم: طرح‌ریزی پروپوزال ردنشدنی

 • انتخاب و پیشنهاد موضوع پژوهش به روش هوشمندانه و آینده نگرانه
 • کسب دانش موضوعی با معتبرترین منابع
 • معرفی علمی موضوع
 • انتخاب بافت موردعلاقه
 • چگونگی شناخت بافت و مسئله پژوهش به صورت علمی و مستند
 • روش تحلیل و بیان مسئله مثل یک پژوهشگر حرفه‌ای
 • اثبات ضرورت پژوهش
 • یک تکنیک فوق‌العاده کاربردی برای جلب نظر حامی(ان) پژوهش
 • چارچوب‌بندی موضوعی و بافتی پژوهش
 • کسب دانش روش‌شناختی از معتبرترین و کاربردی‌ترین منابع
 • تحلیل و دسته‌بندی پیشینه پژوهش
 • نمایش شکاف دانشی و نوآوری پژوهش
 • چارچوب‌بندی موضوعی، روشی و بافتی پژوهش
 • اسکلت‌بندی و بیان علمی مسئله
 • فرمول‌بندی پرسش، فرضیه‌ها و هدف پژوهش
 • طراحی مدل مفهومی پژوهش
 • تهیه پروتکل پژوهش
 • تعیین ابزار پژوهش و روش ساخت یا تهیه آن
 • تعیین منبع داده (جامعه پژوهش) و روش دسترسی به آن
 • تعیین روش گردآوری داده و اثبات مناسب بودن آن
 • تعیین روش تحلیل داده‌ها و اثبات مناسب بودن آن
 • برجسته‌سازی نوآوری و کاربردهای پژوهش
 • ارائه برنامه زمان‌بندی و گام‌های بعد از تصویبِ پروپوزال

بخش سوم: نگارش اصیل و جذاب پروپوزال

 • مبانی اصیل‌نویسی علمی
 • قدم به قدم نگارش اصیل و علمی هر بخش از پروپوزال
 • روش حرفه‌ای استناددهی به متون و شواهد بافتی
 • قواعد و نکات کلیدی نگارش جذاب بخش‌های مختلف پروپوزال شامل:
  – مقدمه و معرفی پژوهش
  – بیان مسئله + اهمیت و ضروت پژوهش
  – مبانی نظری و مدل مفهومی پژوهش
  – پیشینه پژوهش
  – ترسیم شکاف دانشی و نمایش نوآوری پژوهش
  – پرسش و هدف پژوهش
  – فرضیه‌ و متغیرهای پژوهش
  – رویکرد و روش پژوهش
  – پروتکل پژوهش
  – گردآوری و تحلیل داده‌ها
  – تشریح خروجی موردانتظار

بخش چهارم: ارائه و دفاع پیروزمندانه از پروپوزال

 • نکات و ترفندهای کلیدی برای دفاع پیروزمندانه از پروپوزال در برابر اساتید و پانل داوری
 • نکات و ترفندهای کلیدی برای ارائه جذاب در برابر اسپانسر‌های بالقوه پژوهش
 • طرح‌ریزی هوشمندانه اسلایدهای ارائه
 • تعیین وزن و تعداد اسلایدهای هر بخش
 • تهیه محتوای جذاب و سبک برای هر اسلاید
 • تدوین و نهایی‌سازی اسلایدها
 • نکات کلیدی برای ارائه تاثیرگذار و اعتمادساز
 • نکات کلیدی ارائه برای جذب فاند
 • نکات کلیدی برای حضور درخشان و با اعتماد به نفس در جلسه دفاع
 • روش پاسخ به پرسش‌ها و بازخوردهای پنل داوری
 • بعد از دفاع و چگونگی انجام اصلاحات (در صورت نیاز)

پیشنیاز شرکت در دوره جامع پروپوزال ردنشدنی:  

 • اشتیاق برای فهم یا حل مسئله‌ای واقعی از طریق پژوهش
 • بیزاری از پژوهش کپی‌پیستی و پرهیز از این رفتار
 • وقت گذاشتن برای  تحلیلی‌خوانی و اصیل‌نویسی متون علمی
 • اشتیاق برای تولید یک پژوهش مولد و تاثیرگذار نه پژوهش رفع‌تکلیفی (پژوهش مولد پژوهشی است که مسئله‌ای را حل می‌کند و حالی را خوب)

مناسب برای:

 • پژوهشگرانی که در مرحله تهیه یا ارائه پروپوزال پژوهشی هستند.
 • و می‌خواهند اصول و ترفندهای جذب فاند و حمایت مادی و معنوی را بیاموزند و در پروپوزال خود پیاده کنند.

آنچه در دوره جامع پروپوزال ردنشدنی فرامی‌گیرید:

 • صفر تا صد طرح ریزی و نگارش اصیل و تاثیرگذار پروپوزال‌ ارشد و دکتری
 • ترفندهای جذب فاند و حمایت معنوی
 • طراحی ارائه‌های جذاب کلاسی و کنفرانسی از پروپوزال
 • طراحی اسلایدهای جلسه دفاع از پروپوزال

روش برگزاری دوره جامع پروپوزال ردنشدنی

 

این دوره‌ به صورت غیرحضوری در سه ماه و ۱۲ جلسه برگزار می‌شود به این ترتیب که:

 • طبق برنامه‌ای مشخص که بعد از ثبت‌نام در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد، جلسه به جلسه فیلم‌ها و سایر مواد آموزشی پشتیبان در قالب فایل دانلودی در اختیار شما قرار می‌گیرند.
 • به صورت هفتگی از طریق ویدئوهای تکمیلی از من خدمات کوچینگ و بازخوردهای راهگشا و دقیق دریافت می‌‌کنید. به این شکل که کاربرگه تکمیل شده هر جلسه را از طریق ایمیل ارسال و پرسش‌هایتان را مطرح می‌کنید، پرسش‌ها و ابهام‌ها را دسته‌بندی و در قالب ویدئوی‌ آموزشی مکمل به تمام پرسش‌ها و ابهام‌ها پاسخ می‌دهم.
 • و در جلسه آخر اسلایدهای پروپوزالتان را ایمیل و روی تک تک اسلایدها از من بازخورد دقیق و ضبط شده به صورت ویدئویی دریافت می‌کنید.

برنامه دوره جامع پروپوزال ردنشدنی

در تابستان و پاییز ۹۸


مبلغ سرمایه‌گذاری در قالب دو طرح پرداخت

مزایای منحصر به‌ فرد دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، آموزش‌ها کاملا عملی و با مثال‌های ملموس ارائه می‌شوند یعنی در  کنار مبانی و اصول پژوهش مولد، کیمیاگری پژوهش را هم فرامی‌گیرید.

کیمیاگری پژوهش یعنی چه؟!

یعنی تبدیل یک اثر پژوهشی نچسب و سخت‌پذیر به یک اثر جذاب و ردنشدنی!

در این دوره دقیقا یاد می‌گیرید چگونه اثر پژوهشی خلق کنید که

نه از اساتید،

نه از پانل داوری،

نه از حامیان پژوهش،

نه از سردبیران نشریات معتبر،

و نه از طرف مخاطبانش

«نه» نشنود!

اینکه چه تغییراتی در پشت صحنه و روی صحنه پژوهشتان به وجود بیاورید که:

خیلی سریع نظر اساتید و پانل داوری را جذب کند.

با کمترین رفت و برگشت از معتبرترین نشریات و کنفرانس‌ها پذیرش بگیرد.

فاند و حمایت مادی و معنوی جذب کند.

و برایتان اعتبار علمی و پیشنهادهای شغلی عالی به ارمغان بیاورد.

این اثر پژوهشی می‌تواند یک پروپوزال، یک پایان‌نامه، یک رساله دکتری، یک مقاله انگلیسی یا فارسی، یک ارائه کلاسی، یا یک ارائه کنفرانسی باشد.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش بینش، دانش و مهارت‌هایی را فرامی‌گیرید که در کلاس و دانشگاه، در جلسات دفاع، در کنفرانس‌ها و در نشریات نیاز دارید تا بتوانید فوقِ عالی ظاهر شوید و در موضوع موردعلاقه‌تان به یک متخصص مرجع تبدیل شوید. به عبارتی آموزش‌هایی که در این دوره دریافت می‌کنید موارد زیر را پوشش می‌دهند:

پروپوزال‌

پایان‌نامه‌

رساله دکتری

مقاله‌

ارائه کلاسی و کنفرانسی

به عنوان مثال برای پرسش‌هایی مانند پرسش‌های زیر، پاسخ‌های جامع و آموزش‌های گام به گام دریافت می‌کنید:

 • چگونه هر بخش از مقاله‌ام را اسکلت‌بندی کنم و بنویسم که با کمترین رفت و برگشت از نشریات پذیرش بگیرد؟
 • چگونه در هر مرحله از پژوهشم برای کنفرانس‌های معتبر مقاله بنویسم و از آنها پذیرش بگیرم؟
 • اگر موضوع پژوهشم بین‌رشته‌ای بود چگونه برای نشریات و کنفرانس‌های دیگر رشته‌ها مقاله بنویسم؟
 • چگونه موضوع پژوهشم را انتخاب و ارائه کنم که سریع نظر حامیان مالی و معنوی را جلب و فاند جذب کند؟
 • چگونه در مراحل مختلف پژوهشم (از پروپوزال‌نویسی تا اتمام و دفاع از پایان‌نامه/رساله) سخنرانی‌های جذاب طراحی و ارائه کنم؟
 • چگونه پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله‌ام دفاع کنم؟
 • چگونه پاورپوینت جلسه دفاعم را طراحی و تنظیم کنم که مخاطبان را به وجد بیاورد و نظر پانل داوری را تامین کند؟

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش علاوه بر آموزش،‌ کوچینگ و کیمیاگری،‌ مواد آموزشی موردنیاز از جمله قالب‌های آماده و کاربرگه‌هایی در اختیار شما گذاشته می‌شود. این قالب‌ها و کاربرگه‌ها بسیار فکر شده طراحی شده‌اند و قطعا در صورت استفاده درست نتیجه فوقِ عالی خلق می‌کنند. کافی است درست و دقیق آموزه‌های دوره را دنبال کنید و به دقت و حوصله کاربرگه‌ها و قالب‌ها را تکمیل نمایید. خواهید دید که چگونه زرِ داشته‌هایتان به طلا تبدیل می‌شود!  یعنی پژوهش شما به یک اثر تاثیرگذار، جذاب و ردنشدنی تبدیل می‌شود!

هر پژوهش و هر پژوهشگر منحصر به فرد است و مسئله یا موضوع موردعلاقه‌اش قابلیت این را دارد که به یک پژوهش ردنشدنی تبدیل شود. به همین دلیل می‌توانید با خیال آسوده روی موضوع یا مسئله‌ای پژوهش کنید که واقعا به آن علاقه دارید. به شما نشان می‌دهم که چگونه علاقه‌ خود را به پژوهشی پر نشر و ردنشدنی تبدیل کنید! در این دوره‌ها چیزی به اسم «موضوع تکراری» وجود ندارد. چون واقعا موضوع تکراری نداریم؛ عنوان تکراری شاید.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش گره‌های ذهنی شما باز می‌شوند، آهان‌های بزرگی تجربه می‌کنید و موانع اوج گرفتن در پژوهش از سر راهتان برداشته می‌شوند.

یاد می‌گیرید با تلاش کمتر – اما متمرکزتر

با استفاده از متون کمتر – اما با کیفیت‌تر

و با مطالب کمتر – اما پرملاط‌تر

پژوهشی خلق کنید که می‌تواند مسئله‌ای را حل کند و حالی را خوب!

و قطعا از این رهگذر حال خودتان خوب‌تر می‌شود

چون حسِ انجام یک کار مفید و به دردبخور، آن هم در حوزه‌ای‌ که دوستش دارید

و انجام کاری که هم به خودتان چیزی اضافه می‌کند و هم به دیگران

واقعا حس بی‌نظیری است!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، حال خوبِ مفید بودن را تجربه می‌کنید!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، متقاعدسازی علمی را عمیق و اصولی یاد می‌گیرید. در درجه در مراحل مختلف پژوهشتان نکاتی را رعایت می‌کنید که علمی بودن پژوهشتان را خیلی ساده و قوی توجیه می‌کند. در کنار آن در این دوره‌ها نکات و ترفندهایی برای دفاع  ومتقاعدسازی علمی فرامی‌گیرید که شما را از تحمل اصلاحات اضافی رها می‌کنند.

قطعا برای ارائه اثرگذار یک کار پژوهشی به مخاطبان گوناگون باید نکات متفاوتی را مدنظر قرار دهید. مثلا شیوه ارائه پژوهش به افرادی که قصد دارید از آنها فاند و حمایت معنوی دریافت کنید. با شیوه ارائه پژوهش به استاد راهنما و مشاور که قرار است احساس کنند در دانشکده پژوهش شما قابل دفاع و بعدا هم پرنشر می‌شود نیازمند ملاحظات متفاوتی است! در دوره‌های کیمیاگران پژوهش این ملاحظات را فرامی‌گیرید.

در دلِ پروژه‌ در دست انجامتان به شما نشان می‌دهم چگونه پژوهشتان را به مخاطبان گوناگون به قیمت بفروشید. منظور از فروش، جلب و حفظ توجه خواننده، گرفتن تاییدیه پروپوزال، گرفتن پذیرش از نشریات و کنفرانس‌ها، دریافت فاند و حمایت مادی و معنوی و دریافت استناد از مخاطبان گوناگون است.

با افتخار و بدون هیچ اغراقی می‌گویم که اگر در کلاس درس اساتید برتر پژوهش جهان هم حاضر شوید مطالب را به این سادگی و پختگی در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

چرا با اطمینان چنین حرفی را می‌زنم؟

چون تجربه پژوهش و کار آکادمیک در کشورهای اروپایی (انگلیس، هلند، رومانی)، آمریکایی (پنسلوانیا) و آسیایی (مالزی) داشته‌ام و این تجربه‌ها به من نشان داد که اساتید این کشورها به سه دلیل نمی‌توانند معلمان خوبی برای پژوهشگرانِ کشورهای در حال توسعه باشند:

دلیل اول: ما و آنها از دو دنیای متفاوت به پژوهش نگاه می‌کنیم.

خیلی چیزها از نظر آنها بدیهی است و فکر می‌کنند ما می‌‌دانیم پس بدیهی می‌پندارند و رد می‌شوند.

به عبارتی حرف دل ما را نمی‌خوانند!

دلیل دوم: پژوهش را طور دیگری یاد گرفته‌اند و همانطور هم یاد می‌دهند!

و آن طور که آنها یاد گرفته‌اند با پیش‌دانسته‌ها و سبک و سیاقی که ما پژوهش را یاد گرفته‌ایم فاصله زیادی دارد!

نتیجه؟

یادگیری اتفاق نمی‌افتد!

چون یادگیری یعنی ربط تازه‌ها با پیش‌دانسته‌ها و اگر موقعی که آموزشی دریافت می‌کنیم نتوانیم چنین ربطی را بیابیم عملا یادگیری اتفاق نمی‌افتد.

دلیل سوم: خیلی از این اساتید مثل خیلی اساتید و محققانِ دیگرِ دنیا، پژوهش را کلیشه‌ای فهمیده‌اند:

«پژوهش برای پژوهش» نه «پژوهش برای حل مسئله»!

و اینها را کی متوجه شدم؟

زمانی که در شروع به کار پژوهش دکتری‌ام با همه وجود فهمیدم پژوهش بلد نیستم و نمی‌توانستم این موضوع را به این اساتید بفهمانم!

و بعدتر موقعی که به عنوان استاد مدعو در دانشگاه یو ام مالزی مشغول به کار شدم. با همه وجود فهمیدم که دانشجویان این دانشگاه – مالزیایی و غیر (که تقریبا همه از کشورهای در حال توسعه بودند) از درد مشترکی رنج می‌برند و کسی آنها را نمی‌فهمد.

و وقتی برای اول بار آموزش‌های پژوهش مولد را به دانشجویان و اساتید این دانشگاه ارائه کردم مطمئن شدم که چقدر این رنج فهمیده نشدن در آنها کهنه و عمیق شده و چقدر از اینکه کسی آنها را برای اول بار فهمید ذوق زده‌اند!

و با کمال شگفتی موقعی این درد مشترک فهمیده‌ نشدن را در سطح جهانی متوجه شدم موقعی که در کنفرانس‌های سالانه یونسکو در روسیه به عنوان سخنران مدعو دعوت شدم.

آنجا بود که با همه وجود فهمیدم چیزهای پایه‌ای زیادی هست که همه پژوهشگران – فارغ از نژاد و پیشینه تحصیلی – از آنها بی‌بهره‌ هستند و به همین دلیل است که کلا در مقیاس جهانی تعداد پژوهش‌های واقعا تاثیرگذار انگشت‌شمارند!

بنابراین اگر واقعا قصد دارید پژوهش را خیلی اصولی و در کلاس جهانی یاد بگیرید پولتان را برای رفتن به دانشگاه‌های خارجی هدر ندهید. با صرف کمترین هزینه و انرژی، همه آنچه که به شما می‌گویند و نمی‌گویند را در وطن خودتان بیاموزید و از اینکه راحت و فراتر از تصورتان فهمیده می‌شوید با همه وجود قدردان و خوشحال باشید.

چون فهمیده نشدن درد بزرگی است که من سال‌ها آن را تجربه کرده‌ و هزینه سنگینی برایش پرداخت کرده‌ام!

در دوره کیمیاگران پژوهش، از اینکه سریع فهمیده می‌شوید و سریع در پژوهشتان پیشرفت می‌بینید خیلی خوشحال خواهید شد.

بدون ریسک در این دوره شرکت کنید

بیش از ۱۳ سال تجربه در پسِ طراحی و اجرای این محتوای آموزشی وجود دارد و کسانی که به آموزه‌ها عمل کرده‌اند به نتایجی فراتر از حد انتظارم رسیده‌اند.

بنابراین نتیجه‌‌زا بودن این دوره‌ها را ۱۰۰ درصد تضمین می‌کنم.

اگر طبق آموزه‌های دوره عمل کردید و نتیجه نگرفتید کل وجه پرداختی بی‌چون و چرا به شما بازگردانده می‌شود.

دکتر مریم نظری

طراح و مدرس دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش