آکادمی دکتر مریم نظری
موفقیت در دنیای آکادمیا

با کمترین رفت و برگشت از نشریات معتبر پذیرش بگیرید

و عمری از مهارت‌های مقاله‌نویسی‌تان بهره ببرید

 • مقاله شما اصلاحات سنگینی خورده (که از نظر شما ناعادلانه است) اما نمی‌دانید چطور پنل داوری را متقاعد کنید که آنها اشتباه متوجه شده‌اند؟
 • می‌خواهید اصلاحات را انجام دهید اما نمی‌دانید چطور در کمترین زمان و تضمینی این کار را انجام دهید که مجدد مقاله‌تان اصلاح نخورد؟
 • و به طور کلی در گرفتن پذیرش از نشریات چالش دارید و هر بار مقاله‌تان رد می‌شود یا اصلاحات سنگین می‌خورد؟
 • یا نه، در شرف مقاله‌نویسی هستید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ و در فرایند نوشتن و چاپ مقاله پرسش‌هایی از قبیل پرسش‌های زیر دارید:
 • چگونه نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی مرتبط با مقاله‌ام را پیدا کنم؟
 • چگونه مناسب‌ترین نشریه را برای چاپ مقاله‌ام انتخاب کنم؟
 • اگر نشریه‌ای که فکر می‌کنم دقیقا مرتبط با حوزه کار پژوهشم است مقاله‌ام را به دلیل «نامربوط بودن موضوع مقاله‌ام با موضوع کار نشریه» رد کرد چه کاری باید انجام بدهم تا نظر سردبیر را برگردانم؟
 • بعد از دریافت نتیجه داوری، چگونه گزارش اصلاحات مقاله‌ام را بنویسم که سریع پذیرش بگیرد؟
 • چه کار کنم که زمان پذیرش گرفتن از نشریات کوتاه شود؟
 • زبان انگلیسی‌ام ضعیف است چگونه برای نشریات معتبر بین‌المللی مقاله بنویسم؟
 • چگونه هر بخش از مقاله‌ام را اسکلت‌بندی کنم و بنویسم که با کمترین رفت و برگشت از نشریات پذیرش بگیرد؟
 • پژوهشم را با یک موضوع شروع کرده‌ام نه با یک مسئله. چگونه پژوهشم را معرفی کنم که مسئله‌مدار به نظر برسد؟
 • اگر موضوع پژوهشم بین‌رشته‌ای بود چگونه برای نشریات  دیگر رشته‌ها مقاله بنویسم؟
 • چگونه یافته‌های پژوهشم را بنویسم که انتزاعی، آماری و سخت‌فهم به نظر نرسند؟
 • چگونه نتایج پژوهشم را ارائه کنم که نوآوری و کاربرد پژوهشم کاملا برجسته و نمایان شود؟
 • چگونه بخش روش تحقیقم را با تکیه بر منابع موجود ولی «با قلم خودم» بنویسم که کپی‌ پیست به نظر نرسد و تفاوت آن با پژوهش‌های هم‌روش و هم‌موضوع کاملا مشخص باشد؟
 • چگونه با کمترین رفت و برگشت از نشریات معتبر انگلیسی و فارسی پذیرش بگیرم؟
 • اگر جامعه پژوهشم کوچک بود چطور ثابت کنم که دانش تولید شده از پژوهشم معتبر است و به لحاظ تعمیم‌پذیری حرف برای گفتن دارد؟
 • چگونه بخش مبانی نظری پژوهشم را بنویسم که کپی پیست و تکه تکه به نظر نرسد؟
 • اگر جامعه پژوهشم را اشتباه انتخاب کرده باشم و زمانی برای بازگشت و اصلاح نداشته باشم چه کار کیمیاگرانه‌ای باید انجام دهم تا پژوهشم درست و ردنشدنی شود؟

اگر اینها پرسش‌های شما هستند، به جای درستی آمده‌اید.

در دوره جامع مقاله ردنشدنی پاسخ همه پرسش‌های خود را دریافت می‌کنید چون این دوره دقیقا با درنظرگرفتن این پرسش‌ها و چالش‌ها طراحی شده است

و تاکنون نتایج فوق‌ِ عالی خلق کرده است. 

دوره‌هایی که خانم دکتر نظری برگزار می‌کنند دقیقا آن سوالاتی را جواب می‌ده که من تو ذهنم دارم. من همیشه علاقه‌مند پژوهش‌های کیفی بودم که متاسفانه در کشور ما زیاد مورد قبول اساتید نیست. صحبت‌های استاد به من جرات داد تا کارم رو اجرایی کنم. مثلا اینکه من در نمونه‌های خارجی دیده بودم آنها با جامعه پژوهش کم  اما عمیق به نتیجه می‌رسند اما این از دید داوران ما زیاد جالب نبود. کلاس خانم دکتر نظری شیوه اینگونه ارائه را به من آموخت. نمونه این دوره رو تا به حال در ایران ندیده بودم که استاد تا آخر کار با این حد دلسوزی با دانشجو همراه باشه و این مهمترین وجه تمایز این دوره با سایر دوره هاست. خانم دکتر نظری در کلاس هاشون نمونه کامل یاددهی یادگیری را ارائه می دهند.  به همه کسانی که احساس می کنند نمی‌توانند آنچه در ذهن دارند رو ارائه بدهند این دوره بسیار عالی رو توصیه می‌کنم. به همه کسانی که سردر گم شدند و نمی‌توانند توان واقعی علمی خودشون رو در مقاله پیاده کنند.

– خانم فاطمه سالکی، کارشناسی ارشد


به جرات می‌توانم قسم بخورم ۲۰ سال از بهترین دوران زندگی من در تحصیل گذشته است. از لیسانس تاکنون هشت سال تمام روش تحقیق‌های مختلف از مولفین مختلف را مطالعه کردم. نمرات دروس روش تحقیق من  باور کنید از  ۱۹ کمتر نمی‌شد در ارشد معدل  کل من بالای نوزده و نیم شده است و امتحان جامع دکترای دانشگاه را  با یاری خدا با موفقیت طی کردم …. ولی باور کنید بعد آشنایی سه ماهه  با خانم دکتر مریم نظری و شرکت در کلاس‌های کیمیاگران پژوهش به معنای واقعی لذت پژوهش را درک کرده‌ام. 

– خانم رقیه معصوم‌پور، دانشجوی دکتری


یک تفاوت بسیار بنیادین که این دوره را در سطحی عمیقاً متفاوت قرار می‌دهد، این است که هدف غایی از کیمیاگری پژوهش دفاع از یک پایان‌نامه یا یک طرح پژوهشی خوب نیست، بلکه فرد را به چشم‌اندازی بسیار وسیع­‌تر برای کل زندگی مجهز می­‌کند.  یکی از دغدغه­‌های اصلی من پیش از این دوره این بود که (به اشتباه تصور می­‌کردم) باید مسیر علمی و پژوهشی زندگیم را از مسیر کسب درآمد سوا کنم، چرا که راهی برای کسب درآمد از دانشم نمی­‌دانستم، دورۀ کیمیاگری پژوهش در وهلۀ اول سبب شد تا به دانسته­‌هایم آگاه شوم، که از قضا تعدادشان کم هم نبود! و در وهلۀ دوم آموختم که چگونه از طریق دستاوردهای علمی و پژوهشی که نتیجۀ سالها تلاش، هزینه و زمان من بود برای بهبود کیفیت زندگیم استفاده کنم. و این آموزش نه در سطح تئوری بلکه به شیوه­ای کاملاً کاربردی به من کمک کرد تا بتوانم از طریق یک فعالیت بسیار حرفه‌ای و لذت‌بخش که دقیقاً مرتبط با رشتۀ تحصیلی­‌ام است، برنامه‌­ای برای کسب درآمد و تعریف پروژه‌­های جدید طراحی کنم.

– خانم معصومه کریمی، دانشجوی دکتری


تفاوت دوره‌های کیمیاگران پژوهش با دیگر کارگاه ها، کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق این است که مفاهیم مطرح شده در دوره‌های کیمیاگران پژوهش، مفاهیمی نیستند که قبلا در کتاب‌ها و کلاس‌های روش تحقیق خوانده‌ یا شنیده‌اید. آموزه‌ها کاملا کاربردی و نو هستند. تعامل بین استاد و دانشجو در تمام طول کلاس برقرار است، مثال‌های مطرح شده کاملا براساس کارها (پایان‌نامه، رساله و مقاله یا پروپوزال) در دست بررسی دانشجویان است.

کلاس‌های خانم دکتر نظری به گونه­‌ای هست که اگر یک لحظه چشمتان را ببندید حتما یک راه برای ارتقا سطح پژوهش و یا یک راهکار برای حل یک معضل را از دست داده‌اید‌!! و اگر هوشیار باشید هر نکته‌­ای که در این کلاس مطرح می­‌شود می­‌تواند دقیق و تضمینی یکی از مسائل شما را حل کند! چون اینها راهکارهای تئوری و فضایی برخاسته از ذهن و تصورات یک تئوریسین نیستند، بلکه راهکارهایی کاملاً آزموده شده‌‌اند.

– خانم خدیجه مرادی،‌ دانشجوی دکتری


بدون اغراق دوره کیمیاگری پژوهش بهترین دوره آموزشی بود که در دوران کارشناسی ارشد در آن شرکت کردم. در این دوره مقاله خواندن و لذت بردن از عمیق خواندن آثار دیگران را از شما آموختم، مهارتی که متاسفانه در هیچ کارگاهی به افراد آموزش داده نمی‌شود! 

– خانم آمنه انصاری، دانشجوی کارشناسی‌ارشد


در دوره جامع مقاله ردنشدنی تمام آموزش‌ها و ابزارهای موردنیاز برای آماده‌سازی، نگارش، و چاپ مقاله در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی را در اختیار دارید، آن هم در حد استانداردهای بین‌المللی مقاله‌نویسی.

آموزش ویدئویی پرملاط با محتوای آهان‌برانگیز

و با دسترسی عمری و لحظه‌ای

دراین ویدئوهای آموزشی قدم به قدم و نکته به نکته آماده‌سازی و نگارش مقاله و چندوچون انتخاب نشریه مناسب، مکاتبه با سردبیر، سابمیشن و پاسخ به اصلاحات داوران به زبانی ساده، با مثال‌‌های ملموس و بسیار کاربردی ارائه شده‌اند. با دنبال کردن این آموزه‌ها فقط اصول و قدم به قدم مقاله‌نویسی و گرفتن پذیرش از نشریات معتبر را یاد نمی‌گیرید، با تمام نکات ریز و درشتی آشنا می‌شوید که شما را در مقاله‌نویسی و خودداوری و دیگرداوری مقالات حرفه‌ای می‌کنند. با این آموزه‌ها از مقاله‌نویسی و نشر علمی لذت می‌برید و یک عمر از سایه‌نویسان و کسانی که به ازای دریافت هرینه برای شما مقاله می‌نویسند و از نشریات (اغلب غیراصیل) پذیرش می‌گیرند رها می‌شوید و این زمان و هزینه زیادی را برای شما سیو می‌کند این آموزه‌ها بسیار فراتر از چیزهایی هستند که در کلاس‌ها و کارگاه‌های مقاله‌نویسی آموخته‌اید و فراتر از چیزهایی است که ممکن است در آینده در یک مرکز معتبر بین‌المللی بیاموزید. این آموزش‌ها به صورت جلسه به جلسه طبق برنامه تعیین شده در اختیار شما قرار می‌گیرند و به صورت عمری به آنها دسترسی دارید.

ارائه دموی زنده

برای آموزشِ مهارت‌هایِ جلوانداز

در کنار ارائه محتوای دست اول، برای یادگیری مهارت‌هایی مانند جستجوی پایگاه‌های اطلاعات علمی و دستیابی به متون علمی، تحلیلی‌خوانی متون علمی، ساخت بانک واژگان تخصصی و … هم دموهایی به صورت ویدئو از اسکرین به شما ارائه می‌شوند که کارتان را چند صد پله جلو می‌اندازند. با دنبال کردن این دموها در مهارت‌هایی ورزیده می‌شوید که هر پژوهشگر حرفه‌ای باید داشته باشد تا با کمترین اتلاف وقت کارش را پیش ببرد.

کاربرگه فکر شده برای

تحلیلی‌خوانی و استفاده اصولی از متون در مقاله‌تان

یکی از دلایل رد شدن یا دیر پذیرش گرفتن مقالات این است که مقاله شما محتوای پرملاط ندارد و محتوای پرملاط محصول استفاده تحلیلی از متون و منابع موجود در مراحل مختلف طراحی تا انجام تا نگارش یک مقاله است. و این دقیقا یکی از حوزه‌هایی است که اغلب دانشجویان و پژوهشگران در آن چالش دارند.

اغلب دانشجویان هدفشان از خواندن مقاله و متون علمی این است که مطمئن شوند کارشاان غیرتکراری است یا از محتوای این متون برای نوشتن مبانی و پیشینه پژوهششان استفاده می‌کنند. این مدل خواندن اشتباه است و عملا به نوآوری و کاری تاثیرگذار ختم نمی‌شود. برای درست‌خوانی و استفاده حداکثری از یک مقاله خوب،‌ کاربرگه‌های فکر شده‌ای برای تحلیلی‌خوانی متون در اختیار دارید که به شما می‌گویند موقع مطالعه یک متن علمی دنبال چه بگردید و چه محتوایی از آنها استخراج کنید. با استفاده از این کاربرگه‌ها با تعداد کمی مقاله و پژوهش (اما هدفگیرانه) فونداسیون مقاله‌تان خیلی قوی ساخته می‌شود و می‌بینید که انتخاب و استفاده درست یک متن علمی معتبر چقدر در ساخت بخش‌های مختلف مقاله‌تان به کار می‌آید.

کاربرگه‌های فکر شده

برای ساخت قطعات مقاله

 

چگونه فکر کردن درباره بخش‌های مختلف مقاله و اینکه هر بخش از مقاله باید به چه چیزی بپردازد، یک چالش بزرگ دیگر است که بیشترین وقفه را در کارهای نگارش و چاپ مقاله ایجاد می‌کند و در نهایت سبب می‌شود مقاله شما بدون چارچوب و ول به نظر برسد و موقع گرفتن پذیرش از نشریه مدنظرتان با مشکل مواجه شوید. برای غلبه بر این چالش علاوه بر آموزش‌های بسیار راه‌گشا، کاربرگه‌هایی در دسترس شما قرار می‌دهم که شما را در مسیر ساخت قطعات مقاله و چارچوب‌بندی علمی و دقیق هر بخش مقاله خیلی دقیق هدایت می‌کنند. هر بار که این کاربرگه‌ها را پر می‌کنید بخش‌های مختلف مقاله‌تان کریستال‌تر می‌شوند، سریع‌تر متوجه کاستی‌های مقاله‌تان می‌شوید و مقاله‌تان با کمترین رفت و پرگشت پذیرش می‌گیرد.

قالب آماده

برای نگارش حرفه‌ای بخش‌های مختلف مقاله

همه می‌دانیم که نوشتن و آن هم نوشتن درست و علمی هر بخش از پژوهش کار پر چالشی‌ است که سبب می‌شود مقاله‌نویسی و گرفتن پذیرش از نشریات کار پیچیده و پر رفت و برگشتی شود. و موقع انجام اصلاحات و پاسخ به داوران نتوانید آن طور که باید نظرشان را تامین کنید. که در این صورت خیلی اوقات ممکن است اصلاحاتی از شما خواسته شود که اصلا در چارچوب مقاله‌تان نیست. برای غلبه بر این چالش‌های دردسرساز، قالب‌های آماده‌ای برای نوشتن بخش‌های مختلف مقاله در اختیار دارید که واژه به واژه هر بخش از مقاله شما را به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن هدایت می‌کنند و شانس اینکه چیزی مهم را از قلم بیاندازید تقریبا صفر می‌شود یعنی وارد لوپ اصلاحات و رفت و برگشت نمی‌شود و اگر شدید می‌توانید خیلی سریع و خیلی علمی بخش مدنظر را اصلاح و مجدد سابمیت نمایید. قالب‌هایی دسترسی دارید. با بکارگیری این قالب‌ها مقاله‌تان را با باکیفیت‌ترین شمایل (موردقبول در سطح برترین‌های بین‌المللی) می‌نویسید، چون واژه به واژه این قالب‌ها از دل تاثیرگذارترین و برترین پژوهش‌های جهان الگوبرداری و بازآفرینی شده‌اند.

قالب آماده برای

مکاتبه با سردبیر نشریه

مکاتبه با سردبیر یکی از نکات کلیدی است که در پذیرش سریع یا حداقل تعیین تکلیف سریع مقاله شما نقش حیاتی ایفا می‌کند. با این حال از مواردی است که کمتر پژوهشگری به آن توجه می‌کند و برای نوشتن تاثیرگذار آن وقت می‌گذارد. در دوره جامع مقاله ردنشدنی قالب آماده برای مکاتبه تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز با سردبیران نشریات در اختیار شما قرار داده می‌شود. در کنار آن آموزش‌های کامل درباره چندوچون نامه‌نگاری و نکات کلیدی که باید موقع مکاتبه با سردبیر مدنظر قرار دهید به شما ارائه می‌گردد.

دریافت بازخورد هفتگی و آموزش‌های ویدئویی تکمیلی

و پیشبرد قدم به قدم مقاله به اتفاق 

بازخوردگیری دقیق و راهگشا از اساسی‌ترین مواد لازم برای به سرانجام رساندن یک پژوهش است که اغلب دانشجویان و پژوهشگران از آن محروم هستند. و این یکی از خدمات منحصر به فردی است که شرکت‌کنندگان در دوره‌های کیمیاگران پژوهش از آن بهره‌مند می‌شوند.

یک هفته آموزش ویدئویی دریافت می‌کنید که می‌شوند درس‌های اصلی و یک هفته آموزش تکمیلی که می‌شود پاسخ به پرسش‌های شما و ارائه بازخوردهای دقیق و راهگشا به پروژه در دست انجامتان.

این آموزش‌ها به صورت ویدئویی و دموی زنده از اسکرین ضبط و ارائه می‌شوند و به تک تک پرسش‌ها و ابهام‌های شما پاسخ می‌دهم.

به علاوه، براساس مطالعه کاربرگه‌هایی که تکمیل کرده‌اید و دریافتم از چالش‌های شما، آموزش‌های تکمیلی طراحی و در اختیار شما قرار می‌دهم.

به مدد این آموزش‌ها می‌‌توانید بدون هیچ وقفه‌ و به بیراهه‌روی کارتان را درست و اصولی پیش ببرید و هر بار در پروسه کار فیلم را ببینید و کار را با دقت انجام دهید. با این امکان فوق‌العاده، ماه‌ها و شاید سال‌ها! در پژوهشتان جلو می‌افتید و این برای شما کلی هزینه (مالی و روحی روانی) سیو می‌کند.

دریافت بازخورد زنده،

چکش‌کاری مقاله، سابمیشن، انجام اصلاحات و گرفتن پذیرش از نشریه

در کنار آموزش کامل و قالب آماده برای نگارش مقاله و مکاتبه با سردبیر، جلسه آخر اختصاص دارد به بازخوردگیری دقیق روی مقاله‌تان.

بخش به بخش و کلمه به کلمه مقاله شما را بررسی می‌‌کنم و به صورت ویدئویی شما نشان می‌دهم در هر بخش چه تغییراتی ایجاد کنید تا مقاله‌تان با کمترین رفت و برگشت از نشریه مدنظرتان پذیرش بگیرد و سریع منتشر شود. و این، اعتماد به نفس کامل برای سابمیشن، متقاعدسازی علمی داوران و انجام حرفه‌ای اصلاحات مقاله را در شما ایجاد می‌‌کند.

 

محتوای این دوره جامع آموزشی در چهار بخش ارائه می‌شود:

بخش اول: مبانی و ذهنیت موردنیاز برای تولید مقاله ردنشدنی

 • مفهوم و ویژگی‌های مقاله ردنشدنی
 • چرایی مقاله‌نویسی و نشر
 • زمان شروع مقاله‌نویسی و انواع مقالات قابل استخراج از یک پژوهش
 • مواد لازم برای تهیه و نگارش مقاله ردنشدنی
 • اصول و قواعد نشر در نشریات معتبر
 • دلایل اصلی رد شدن مقالات توسط نشریات معتبر
 • فرق اصلی نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی
 • اول فارسی بنویسیم یا انگلیسی؟
 • روشی کاربردی برای غلبه بر چالشِ‌ مهارت نوشتن به زبان انگلیسی
 • یک دلیل کم‌ربط اما سرنوشت‌ساز برای چاپ مقاله در نشریات معتبر
 • نقش پژوهشگر در ارتقای استانداردهای نشریات داخلی

بخش دوم: انتخاب نشریه مناسب

 • هدف‌گذاری صادقانه برای چاپ مقاله
 • آشنایی با انواع مقاله قابل استخراج از یک پژوهش
 • تعیین موضوع و نوع مقاله
 • شناسایی مرتبط‌ترین نشریات در کمترین زمان
 • روش تشخیص نشریات معتبر فارسی
 • روش تشخیص نشریات معتبر بین‌المللی
 • روش تشخیص اصل یا بدل بودن نشریات ISI‌
 • آشنایی با استاندارد و خط قرمز نشریات
 • بررسی و امکان‌سنجی شرایط پذیرش
 • انتخاب هوشمندانه و آینده‌نگرانه نشریه

بخش سوم: طرح‌ریزی مقاله

 • نکات و ترفندهای کلیدی برای استخراج انواع مقاله از یک پژوهش
 • ملزومات نگارشی انواع مقاله
 • طرح پرسش و هدف مقاله
 • چارچوب‌بندی نظری مقاله
 • تهیه بانک منابع و استنادها
 • انتخاب و استخراج درست محتوا از دل پژوهش
 • از مواد لازم برای مقاله‌نویسی کدام را ندارید؟
 • تکمیل کاستی‌های محتوایی (مبانی نظری، پیشینه پژوهش، مدل مفهومی)
 • نهایی‌سازی محتوای هر بخش از مقاله براساس استانداردهای نشریه

بخش چهارم: نگارش اصیل، علمی و جذاب مقاله

 • اصول و قواعد اصیل‌نویسی
 • اصول و قواعد موجز و جذاب‌نویسی
 • سه مشخصه بارز مقالات ردنشدنی
 • سرقت علمی ناآگاهانه و روش‌های موثر برای در امان ماندن از این تهمت
 • توجه به دلایل اصلی رد شدن مقالات
 • تکنیک ذهن‌خوانی برای نگارش بی نقص مقاله
 • اصول نگارش انواع مقاله (مروری، پژوهشی، ترویجی، موردپژوهی و …)
 • ترفندهای علمی‌ و اصیل‌نویسی هر بخش از مقاله (چکیده، مقدمه، مسئله، مبانی نظری، پیشینه پژوهش، مدل
 • فهومی پژوهش، پرسش، هدف، روش، یافته‌ها، نتیجه‌گیری، پیشنهادها)
 • ترفندهایی برای عنوان‌بندی جذاب و متمایز مقاله
 • انتخاب کلیدواژه‌ مناسب برای دیده شدن سریع مقاله
 • اصول ساختار‌بندی بخش‌ها و پاراگراف‌های یک مقاله
 • اصول نقطه‌گذاری و آیین نگارشی
 • استناددهی حرفه‌ای و مدیریت استنادها
 • ترفندهایی برای رفع نواقص روش‌شناختی که بازانجام آنها زمان‌بر است
 • ترفندهایی برای رفع نواقص محتوایی که باز انجام آنها زمان‌بر است
 • روش توجیه علمی انتخاب‌ها
 • برجسته‌سازی ساده‌فهم و جذاب نوآوری
 • تشریح ساده‌فهم و کاربردی کاربردهای پژوهش
 • تشریح محدودیت‌ها و ارائه پیشنهادهای ساخت‌یافته
 • ترفندهای نگارشی که به پذیرش سریع‌تر مقاله کمک می‌کنند (منابع هسته، کم ادعا ظاهر شدن)
 • ترفندهای مراوده‌ای با سردبیر نشریه که زمان رفت و برگشت مقاله را کم می‌کنند

بخش پنجم: ارسال مقاله برای نشریه و گرفتن پذیرش

 • نکات کلیدی برای پذیرش کم رفت و برگشت مقاله
 • میانبرهای عالی برای نوشتن مقاله ردنشدنی
 • توجه مجدد به دلایل اصلی رد شدن مقالات
 • نوشتن نامه تاثیرگذار به سردبیر
 • ارسال با حوصله مقاله و نقش آن در جلب نظر سردبیر نشریه
 • مکاتبه با سردبیر در صورت تاخیر در ارائه بازخورد
 • بررسی و دسته‌بندی بازخوردهای داوران
 • تعیین رویکرد مناسب برای پاسخ به هر نوع بازخورد
 • تهیه گزارش اصلاحات
 • ارسال مجدد مقاله اصلاح شده و ترفندهایی برای گرفتن پذیرش سریع

پیشنیاز شرکت در دوره جامع مقاله ردنشدنی:  

 • داشتن مصالح پرملاط که حاصل انجام یک پژوهش مولد است
 • یا آمادگی برای بازانجام برخی از مراحل پژوهش برای تهیه مصالح پرملاط مثلا بازطراحی مدل مفهومی پژوهش، بازنویسی بخش پیشینه و مبانی، گردآوری مجدد داده و …
 • داشتن یک «آهان علمی» و اشتیاق برای به اشتراک‌گذاری آن از طریق مقاله‌نویسی
 • داشتن خط قرمز‌های علمی (رعایت اخلاق نگارش و نشر علمی)

مناسب برای:

 • پژوهشگرانی که پژوهشی انجام داده‌اند و می‌خواهند تمام یا بخشی از آن را در نشریه‌ای معتبر منتشر کنند.
 • این نشریه می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی باشد.

آنچه در دوره جامع مقاله ردنشدنی فرامی‌گیرید:

 • صفر تا صد مقاله‌نویسی فارسی و انگلیسی برای نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی
 • انتخاب مناسب‌ترین نشریه
 • روش استخراج مقاله از پایان‌نامه،‌ رساله یا طرح پژوهشی
 • روش‌های مراوده موثر با سردبیر نشریه
 • تهیه گزارش اصلاحات مقاله و مکاتبه تاثیرگذار با داوران

روش برگزاری دوره جامع مقاله ردنشدنی

 

این دوره‌ به صورت غیرحضوری در سه ماه و در  ۱۲ جلسه برگزار می‌شود به این ترتیب که:

 • طبق برنامه‌ای مشخص که بعد از ثبت‌نام در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد، جلسه به جلسه فیلم‌ها و سایر مواد آموزشی پشتیبان در قالب فایل دانلودی در اختیار شما قرار می‌گیرند.
 • به صورت هفتگی از طریق ویدئوهای تکمیلی از من خدمات کوچینگ و بازخوردهای راهگشا و دقیق دریافت می‌‌کنید. به این شکل که کاربرگه تکمیل شده هر جلسه را از طریق ایمیل ارسال و پرسش‌هایتان را مطرح می‌کنید، پرسش‌ها و ابهام‌ها را دسته‌بندی و در قالب ویدئوی‌ آموزشی مکمل به تمام پرسش‌ها و ابهام‌ها پاسخ می‌دهم.
 • و در جلسه آخر مقاله خود را ایمیل می‌کنید و روی بخش بخش مقاله از من بازخورد دقیق و ضبط شده به صورت ویدئویی دریافت می‌‌نمایید.

مبلغ سرمایه‌گذاری در قالب دو  طرح پرداخت

مزایای منحصر به‌ فرد دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، آموزش‌ها کاملا عملی و با مثال‌های ملموس ارائه می‌شوند یعنی در  کنار مبانی و اصول پژوهش مولد، کیمیاگری پژوهش را هم فرامی‌گیرید.

کیمیاگری پژوهش یعنی چه؟!

یعنی تبدیل یک اثر پژوهشی نچسب و سخت‌پذیر به یک اثر جذاب و ردنشدنی!

در این دوره دقیقا یاد می‌گیرید چگونه اثر پژوهشی خلق کنید که

نه از اساتید،

نه از پانل داوری،

نه از حامیان پژوهش،

نه از سردبیران نشریات معتبر،

و نه از طرف مخاطبانش

«نه» نشنود!

اینکه چه تغییراتی در پشت صحنه و روی صحنه پژوهشتان به وجود بیاورید که:

خیلی سریع نظر اساتید و پانل داوری را جذب کند.

با کمترین رفت و برگشت از معتبرترین نشریات و کنفرانس‌ها پذیرش بگیرد.

فاند و حمایت مادی و معنوی جذب کند.

و برایتان اعتبار علمی و پیشنهادهای شغلی عالی به ارمغان بیاورد.

این اثر پژوهشی می‌تواند یک پروپوزال، یک پایان‌نامه، یک رساله دکتری، یک مقاله انگلیسی یا فارسی، یک ارائه کلاسی، یا یک ارائه کنفرانسی باشد.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش بینش، دانش و مهارت‌هایی را فرامی‌گیرید که در کلاس و دانشگاه، در جلسات دفاع، در کنفرانس‌ها و در نشریات نیاز دارید تا بتوانید فوقِ عالی ظاهر شوید و در موضوع موردعلاقه‌تان به یک متخصص مرجع تبدیل شوید. به عبارتی آموزش‌هایی که در این دوره دریافت می‌کنید موارد زیر را پوشش می‌دهند:

پروپوزال‌

پایان‌نامه‌

رساله دکتری

مقاله‌

ارائه کلاسی و کنفرانسی

به عنوان مثال برای پرسش‌هایی مانند پرسش‌های زیر، پاسخ‌های جامع و آموزش‌های گام به گام دریافت می‌کنید:

 • چگونه هر بخش از مقاله‌ام را اسکلت‌بندی کنم و بنویسم که با کمترین رفت و برگشت از نشریات پذیرش بگیرد؟
 • چگونه در هر مرحله از پژوهشم برای کنفرانس‌های معتبر مقاله بنویسم و از آنها پذیرش بگیرم؟
 • اگر موضوع پژوهشم بین‌رشته‌ای بود چگونه برای نشریات و کنفرانس‌های دیگر رشته‌ها مقاله بنویسم؟
 • چگونه موضوع پژوهشم را انتخاب و ارائه کنم که سریع نظر حامیان مالی و معنوی را جلب و فاند جذب کند؟
 • چگونه در مراحل مختلف پژوهشم (از پروپوزال‌نویسی تا اتمام و دفاع از پایان‌نامه/رساله) سخنرانی‌های جذاب طراحی و ارائه کنم؟
 • چگونه پیروزمندانه از پایان‌نامه یا رساله‌ام دفاع کنم؟
 • چگونه پاورپوینت جلسه دفاعم را طراحی و تنظیم کنم که مخاطبان را به وجد بیاورد و نظر پانل داوری را تامین کند؟

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش علاوه بر آموزش،‌ کوچینگ و کیمیاگری،‌ مواد آموزشی موردنیاز از جمله قالب‌های آماده و کاربرگه‌هایی در اختیار شما گذاشته می‌شود. این قالب‌ها و کاربرگه‌ها بسیار فکر شده طراحی شده‌اند و قطعا در صورت استفاده درست نتیجه فوقِ عالی خلق می‌کنند. کافی است درست و دقیق آموزه‌های دوره را دنبال کنید و به دقت و حوصله کاربرگه‌ها و قالب‌ها را تکمیل نمایید. خواهید دید که چگونه زرِ داشته‌هایتان به طلا تبدیل می‌شود!  یعنی پژوهش شما به یک اثر تاثیرگذار، جذاب و ردنشدنی تبدیل می‌شود!

هر پژوهش و هر پژوهشگر منحصر به فرد است و مسئله یا موضوع موردعلاقه‌اش قابلیت این را دارد که به یک پژوهش ردنشدنی تبدیل شود. به همین دلیل می‌توانید با خیال آسوده روی موضوع یا مسئله‌ای پژوهش کنید که واقعا به آن علاقه دارید. به شما نشان می‌دهم که چگونه علاقه‌ خود را به پژوهشی پر نشر و ردنشدنی تبدیل کنید! در این دوره‌ها چیزی به اسم «موضوع تکراری» وجود ندارد. چون واقعا موضوع تکراری نداریم؛ عنوان تکراری شاید.

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش گره‌های ذهنی شما باز می‌شوند، آهان‌های بزرگی تجربه می‌کنید و موانع اوج گرفتن در پژوهش از سر راهتان برداشته می‌شوند.

یاد می‌گیرید با تلاش کمتر – اما متمرکزتر

با استفاده از متون کمتر – اما با کیفیت‌تر

و با مطالب کمتر – اما پرملاط‌تر

پژوهشی خلق کنید که می‌تواند مسئله‌ای را حل کند و حالی را خوب!

و قطعا از این رهگذر حال خودتان خوب‌تر می‌شود

چون حسِ انجام یک کار مفید و به دردبخور، آن هم در حوزه‌ای‌ که دوستش دارید

و انجام کاری که هم به خودتان چیزی اضافه می‌کند و هم به دیگران

واقعا حس بی‌نظیری است!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، حال خوبِ مفید بودن را تجربه می‌کنید!

در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش، متقاعدسازی علمی را عمیق و اصولی یاد می‌گیرید. در درجه در مراحل مختلف پژوهشتان نکاتی را رعایت می‌کنید که علمی بودن پژوهشتان را خیلی ساده و قوی توجیه می‌کند. در کنار آن در این دوره‌ها نکات و ترفندهایی برای دفاع  ومتقاعدسازی علمی فرامی‌گیرید که شما را از تحمل اصلاحات اضافی رها می‌کنند.

قطعا برای ارائه اثرگذار یک کار پژوهشی به مخاطبان گوناگون باید نکات متفاوتی را مدنظر قرار دهید. مثلا شیوه ارائه پژوهش به افرادی که قصد دارید از آنها فاند و حمایت معنوی دریافت کنید. با شیوه ارائه پژوهش به استاد راهنما و مشاور که قرار است احساس کنند در دانشکده پژوهش شما قابل دفاع و بعدا هم پرنشر می‌شود نیازمند ملاحظات متفاوتی است! در دوره‌های کیمیاگران پژوهش این ملاحظات را فرامی‌گیرید.

در دلِ پروژه‌ در دست انجامتان به شما نشان می‌دهم چگونه پژوهشتان را به مخاطبان گوناگون به قیمت بفروشید. منظور از فروش، جلب و حفظ توجه خواننده، گرفتن تاییدیه پروپوزال، گرفتن پذیرش از نشریات و کنفرانس‌ها، دریافت فاند و حمایت مادی و معنوی و دریافت استناد از مخاطبان گوناگون است.

با افتخار و بدون هیچ اغراقی می‌گویم که اگر در کلاس درس اساتید برتر پژوهش جهان هم حاضر شوید مطالب را به این سادگی و پختگی در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

چرا با اطمینان چنین حرفی را می‌زنم؟

چون تجربه پژوهش و کار آکادمیک در کشورهای اروپایی (انگلیس، هلند، رومانی)، آمریکایی (پنسلوانیا) و آسیایی (مالزی) داشته‌ام و این تجربه‌ها به من نشان داد که اساتید این کشورها به سه دلیل نمی‌توانند معلمان خوبی برای پژوهشگرانِ کشورهای در حال توسعه باشند:

دلیل اول: ما و آنها از دو دنیای متفاوت به پژوهش نگاه می‌کنیم.

خیلی چیزها از نظر آنها بدیهی است و فکر می‌کنند ما می‌‌دانیم پس بدیهی می‌پندارند و رد می‌شوند.

به عبارتی حرف دل ما را نمی‌خوانند!

دلیل دوم: پژوهش را طور دیگری یاد گرفته‌اند و همانطور هم یاد می‌دهند!

و آن طور که آنها یاد گرفته‌اند با پیش‌دانسته‌ها و سبک و سیاقی که ما پژوهش را یاد گرفته‌ایم فاصله زیادی دارد!

نتیجه؟

یادگیری اتفاق نمی‌افتد!

چون یادگیری یعنی ربط تازه‌ها با پیش‌دانسته‌ها و اگر موقعی که آموزشی دریافت می‌کنیم نتوانیم چنین ربطی را بیابیم عملا یادگیری اتفاق نمی‌افتد.

دلیل سوم: خیلی از این اساتید مثل خیلی اساتید و محققانِ دیگرِ دنیا، پژوهش را کلیشه‌ای فهمیده‌اند:

«پژوهش برای پژوهش» نه «پژوهش برای حل مسئله»!

و اینها را کی متوجه شدم؟

زمانی که در شروع به کار پژوهش دکتری‌ام با همه وجود فهمیدم پژوهش بلد نیستم و نمی‌توانستم این موضوع را به این اساتید بفهمانم!

و بعدتر موقعی که به عنوان استاد مدعو در دانشگاه یو ام مالزی مشغول به کار شدم. با همه وجود فهمیدم که دانشجویان این دانشگاه – مالزیایی و غیر (که تقریبا همه از کشورهای در حال توسعه بودند) از درد مشترکی رنج می‌برند و کسی آنها را نمی‌فهمد.

و وقتی برای اول بار آموزش‌های پژوهش مولد را به دانشجویان و اساتید این دانشگاه ارائه کردم مطمئن شدم که چقدر این رنج فهمیده نشدن در آنها کهنه و عمیق شده و چقدر از اینکه کسی آنها را برای اول بار فهمید ذوق زده‌اند!

و با کمال شگفتی موقعی این درد مشترک فهمیده‌ نشدن را در سطح جهانی متوجه شدم موقعی که در کنفرانس‌های سالانه یونسکو در روسیه به عنوان سخنران مدعو دعوت شدم.

آنجا بود که با همه وجود فهمیدم چیزهای پایه‌ای زیادی هست که همه پژوهشگران – فارغ از نژاد و پیشینه تحصیلی – از آنها بی‌بهره‌ هستند و به همین دلیل است که کلا در مقیاس جهانی تعداد پژوهش‌های واقعا تاثیرگذار انگشت‌شمارند!

بنابراین اگر واقعا قصد دارید پژوهش را خیلی اصولی و در کلاس جهانی یاد بگیرید پولتان را برای رفتن به دانشگاه‌های خارجی هدر ندهید. با صرف کمترین هزینه و انرژی، همه آنچه که به شما می‌گویند و نمی‌گویند را در وطن خودتان بیاموزید و از اینکه راحت و فراتر از تصورتان فهمیده می‌شوید با همه وجود قدردان و خوشحال باشید.

چون فهمیده نشدن درد بزرگی است که من سال‌ها آن را تجربه کرده‌ و هزینه سنگینی برایش پرداخت کرده‌ام!

در دوره کیمیاگران پژوهش، از اینکه سریع فهمیده می‌شوید و سریع در پژوهشتان پیشرفت می‌بینید خیلی خوشحال خواهید شد.

بدون ریسک در این دوره شرکت کنید

بیش از ۱۳ سال تجربه در پسِ طراحی و اجرای این محتوای آموزشی وجود دارد و کسانی که به آموزه‌ها عمل کرده‌اند به نتایجی فراتر از حد انتظارم رسیده‌اند.

بنابراین نتیجه‌‌زا بودن این دوره‌ها را ۱۰۰ درصد تضمین می‌کنم.

اگر طبق آموزه‌های دوره عمل کردید و نتیجه نگرفتید کل وجه پرداختی بی‌چون و چرا به شما بازگردانده می‌شود.

دکتر مریم نظری

طراح و مدرس دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش