Take a fresh look at your lifestyle.

دیدگاه خوانندگان کتاب پژوهش مولد و ماندگار

 

این کتاب نگاهم را به پژوهش واقعا تغییر داده. بنده که دانشجوی دکتری هستم تا بحال با چنین منبع خوبی برخورد نکرده بودم. کتابیست واقعیت نگر و عملی که علاوه بر جذابیتش برای خواننده، بسیاری از زوایای پنهان پژوهش را روشن می‌کند.

هیوا مقام‌دوست دانشجوی دکتری

 

میتوانم بگویم که یک اثر ماندگار و کاملاً متفاوت با تمام کتبی است که در زمینه پژوهش در کشور ما به رشته تحریر در آمده است.

دکتر عباس کشتکار مدرس دانشگاه

 

پژوهش مولد و ماندگار کتاب بسیار ارزنده، آموزنده و کاربردی است.
آنچه این کتاب را متمایز از سایر کتابها نموده این است که پژوهشگر را به آسانی و بطور ماهرانه‌ای متوجه عمیق‌ترین لایه‌های پژوهشش می‌کند.
ظریف‌ترین نکات را برای بازکردن کورترین گره‌ها آنچنان استادانه به تصویر می‌کشد که گویی سالها با این پژوهش زندگی کرده است.
کتاب پژوهش مولد و ماندگار سختی مسیر را بگونه‌ای منطقی سهل و آسان نموده و عشق به پژوهیدن و لذت دستیابی به ناشناخته‌ها را هر لحظه در وجود پژوهشگر شعله‌ور می‌سازد.
جا دارد از این استاد گرانقدر تقدیر و تشکر کنم که روح تازه‌ای به کالبد پژوهش دمید و دنیای پژوهش و پژوهیدن را متحول ساخت.

دکتر نرگس قاسمی‌نژاد مدرس دانشگاه

 

یکی از بهترین آموخته‌های من از این کتاب که بسیار هم کاربردی بود، چگونگی برقراری ارتباط علمی و آکادمیک با پژوهشگران ایرانی و خارجی است. در کتاب پژوهش مولد و ماندگار نمونه‌های عالی از نامه‌نگاری به پژوهشگران و نویسندگان ارائه شده که با همین نمونه‌ها من در مسیر تحقیقم با پژوهشگران حوزۀ کاریم آشنا و ارتباط برقرار کردم. و آموختم که نامه‌نگاری اصولی برای دریافت پاسخ بسیار مهم است.
امروز با تشکر از کتاب شما می‌دانم پژوهشگری هم علاقه با حوزۀ کاری من در انگلستان در چه مرحله‌ای از پژوهشش است و با جامعه‌ی کوچکی که هم چون من در حوزۀ اطلاعات سلامت حیوانات کار می‌کنند آَشنا شدم و همکاری می‌کنم.
من در نقش دانشجو به خصوص در زمان آغاز پایان‌نامه کارشناسی ارشد این کتاب را مطالعه کردم. و تاکنون این کتاب را به دانشجویان زیادی، مخصوصا آنهایی که علاقمند و خلاق هستند پیشنهاد کردم، و در آینده پیشنهاد خواهم کرد.

نیلوفر صلح‌جو کارشناس ارشد علم اطلاعات

 

خانم دکتر نظری عزیز، کتاب شما را در نمایشگاه کتاب امسال از یکی از دوستان هدیه گرفتم و این روزها دارم از خواندنش لذت میبرم. جدا از محتوای بدیع و فوق العاده، نثر روان و گیرای شما به من حس خواندن رمان‌هایی را داد که نمیتوانستم کتاب را زمین بگذارم. امیدوارم با انتشار کتاب های بیشتر، ما را بیش از پیش از دانش خودتان بهره مند کنید، چراکه برای کسانی مثل من که نمی‌توانند از کلاس درس و کارگاه‌های شما استفاده کنند، این کتاب ها غنیمتی ارزشمند هستند.

ایمان نریمانی دانشجو

 

کتاب بسیار عالی است. مطالب مطرح شده در کتاب دقیقا نشان از داشتن درد پژوهش و تلاش برای درمان آن دارد. مطالب بسیار کلیدی و مهم هستند. متشکرم از بابت زحماتی که در این راه متقبل می‌شوید.

بدون نام

 

کتاب پژوهش مولد و ماندگار کتاب جدیدی در زمینه‌ی روش تحقیق و پژوهش است. وقت آن رسیده که تغییرات کمی و کیفی در شیوه‌های پژوهش در تمام رشته‌های علوم انسانی به ویژه کتابداری ایجاد شود که خوشبختانه کتاب شما چنین تغییری را ایجاد کرد.

الف. روحی

 

از این کتاب نکته‌های بسیاری می‌توان آموخت که از بین آنها نگاه جامع به امر پژوهش است؛ یعنی توجه همزمان به روش و محتوا و مؤثر و مفید بودن آن!

حجت‌الاسلام محمدرضا آتشین صدف مدرس حوزه و دانشگاه

 

کتاب شما رو واقعا عالی دیدم. تبریک میگم!

حسین چارباشلو

 

در توصیف این کتاب بجز این که به مراتب “بالاتر از عالی است” چه می توان گفت؟

ای کاش این کتاب توسط سایر اساتید ارجمند در مقاطع کارشناسی و ارشد

به عنوان منبعی برای درس‌های روش تحقیق معرفی شود.

خواندن این کتاب دیدگاه جامعی از فرایند پژوهش مفید و تاثیرگذار در خواننده ایجاد می‌کند.

– کوروش اسدی تفرشی

کتاب رو خوندم عالی بود!

لیلا معصومی

 

می‌خواهم  کتاب را سفارش بدهم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند، اما بازتاب و پینگ باز است.