آکادمی دکتر مریم نظری
در اینجا پژوهش، سواد اطلاعاتی و تولید محتوا را در تراز جهانی می‌آموزید.

چگونه تجربه‌های کتابخانه خود را مدل‌سازی و ترویج کنیم؟

انجامِ خوبِ کارهایِ خوب تنها یک روی سکه جذاب‌سازی کتابخانه‌هاست. بخش جذاب‌تر کار زمانی است که بتوانیم تجربه‌ها و موفقیت‌های کوچک و بزرگ خود را مدل‌سازی و ترویج کنیم.

lib3

کارگاه «چگونه تجربه‌های کتابخانه خود را مدل‌سازی و ترویج کنیم؟» با هدف ایجاد چنین توانمندی در کتابداران طراحی شده است.

2در این کارگاه – که ۵ و ۶ اسفندماه در بخش کارگاه‌های آموزشی «همایش کتابخانه‌های عمومی: عوامل و موانع جذب و توسعه کاربر» برگزار می‌شود، درباره چگونگی مستندسازی و اشاعه علمی و حرفه‌ای تجربه‌های – موفق و ناموفق (*)- شما از جذاب‌سازی کتابخانه و جذب کاربر آموزه‌هایی کاربردی ارائه می‌گردد.

در این کارگاه می‌آموزیم چگونه تجربه‌های پیدا و پنهان کتابخانه خود را مستندسازی ‌کنیم و از آنها برای جذب سرمایه و درآمدزایی در کتابخانه‌هایمان استفاده نماییم. در این کارگاه مشخصا به پرسش‌های زیر پاسخ داده می‌شود:

  • چگونه تجربه‌های کتابخانه خود را علمی مستندسازی کنم؟
  • چگونه تجربه‌های کتابخانه خود را حرفه‌ای ارائه دهم؟
  • چگونه از قِبل ترویج تجربه‌های کتابخانه خود کسب درآمد کنم؟

این آموزه‌ها به شما کمک می‌کنند تا قابلیت‌ها و خلاقیت‌های کتابخانه خود را به صورت حرفه‌ای به نمایش بگذارید و با دیده شدن هم مدل شوید و هم در نقش مشاور، به دیگر کتابخانه‌ها کمک کنید تا دیده شوند و بدرخشند.

برای بهره‌برداری موثر از این کارگاه توصیه می‌شود در کارگاه «چگونه کاربر را عاشق کتابخانه کنیم؟» شرکت نمایید.

(*) «آزموده را آزمودن خطاست». به اشتراک‌گذاری تجربه‌های ناموفق چون کمک می‌کنند تا جلوی زیانی گرفته شود، تاثیرگذار و سودمند است. به همین دلیل بسیاری از کتابخانه‌ها و سازمان‌های تراز اول جهان شکست‌ها و تجربه‌های ناموفق خود را مستند و منتشر می‌کنند. 

پوستر کارگاه برای به اشتراک‌گذاری

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + دو =