آکادمی دکتر مریم نظری
در اینجا پژوهش، سواد اطلاعاتی و تولید محتوا را در تراز جهانی می‌آموزید.

برگزاری سری سوم از دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش با ملاحظات ویژه

طبق بازخوردهای دریافتی از علاقه‌‌مندان به شرکت در دوره‌های جامع کیمیاگران پژوهش تصمیم گرفتم سری سوم این دوره‌ها را با ملاحظاتی نو بازطراحی کنم طوری که همه علاقه‌مندان بتوانند از محتوا و مزایای فوق‌العاده این دوره‌ها بهره‌مند شوند.

ملاحظه اول: دوره‌ها به صورت نیمه‌حضوری برگزار می‌شوند و زمان استفاده از محتوا منعطف است.

هماهنگی برنامه زمانی دوره‌ها به ویژه در طول سال تحصیلی و موقع برگزاری کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان کار پرچالش و زمان‌بری است. تهیه برنامه‌ای که بتواند مناسب برنامه کاری و درسی دانشگاهی همه شرکت‌کنندگان باشد کار دشوار و تقریبا ناممکنی است. به همین دلیل:

 • آموزش‌ها به صورت ویدئویی ضبط می‌شوند و به صورت درس به درس طبق برنامه‌ای مشخص به صورت دانلودی ارائه می‌شوند. بدون نیاز به حضور در کلاس می‌توانید در منزل یا محل کار خود آموزه‌ها را دنبال بفرمایید و تکالیف هر جلسه را انجام دهید
 • تکالیف را از طریق ایمیل برای بازخوردگیری ارسال و در یک روز مشخص در هفته بازخوردهای جامع و دقیقی دریافت می‌کنید. بازخوردها به صورت ویس واتساپی، متن ایمیلی یا فیلم دمویی (شامل متن شما و صدای استاد و بازخوردهای او) ارائه و از طریق ایمیل، تلگرام یا واتساپ خدمت شما ارسال می‌شوند.
 • دموی کامل چگونگی استفاده از کاربرگه‌ها و قالب‌های نگارش و ارائه حرفه‌ای پژوهش به صورت ویدئویی ضبط می‌شوند طوری که به راحتی می‌توانید هر بار برای انجام تکالیف، ساخت و تکمیل قطعات پژوهش، پروپوزال، پایان‌نامه یا مقاله‌تان از آنها استفاده کنید.
 • تمام مواد پشتیبان مانند دموی ساخت بانک واژگان تخصصی، دموی جستجوی حرفه‌ای در پایگاه‌های اطلاعات، و دموی مقاله‌خوانی تحلیلی و … به صورت ویدئو آموزشی ضبط و ارائه می‌شوند.

بنابراین می‌توانید در هر روز و هر ساعت از روز که برایتان مناسب است آموزش‌ها را دنبال بفرمایید و در صورت نیاز چند ده بار یک فیلم را ببینید!

ملاحظه دوم: ارائه خدمات مشاوره، کوچینگ و کیمیاگری پژوهش حضوری یا تلفنی

آموزش‌ها، مواد پشتیبان و بازخوردهای هفتگی که روی پژوهشتان دریافت می‌کنید شما را به هر آنچه نیاز دارید تا بتوانید یک قطعه پژوهشی عالی تولید کنید مهیا می‌کنند. در کنار اینها برای اینکه بتوانید اصلاحات دقیق روی پایان‌نامه، پروپوزال یا مقاله در دست انجامتان اعمال بفرمایید

 • در یک جلسه حضوری یا تلفنی از من بازخوردهای زنده و جامع دریافت می‌کنید.

با توجه به اینکه برنامه کاری و درسی متقاضیان دوره‌ها متنوع است و امکان حضور برخی از دوستان در تهران دشوار است،

 • جلسه مشاوره و کیمیاگری پژوهش برای هر دانشجو به صورت خصوصی، در زمانی که برای او مناسب است و به شیوه‌ای که برای او مقدر است ارائه می‌شود.

به این ترتیب که زمان‌های مشخصی را برای انتخاب در اختیار شما قرار می‌دهم و شما مناسب‌ترین گزینه را انتخاب می‌فرمایید. همچنین بسته به شرایط و راحتی‌تان می‌توانید از دو گزینه تلفنی یا حضوری، گزینه‌ای که برایتان مناسب‌تر است را انتخاب بفرمایید.

 

ملاحظه سوم: اضافه شدن پلن‌های متنوع پشتیبانی و مشاوره 

بسته به اینکه دانشجو در چه مرحله‌ای از پژوهش است و چقدر در پژوهشش پیشرفت کرده،

 • سه پلن پشتیبانی سه ماهه، شش ماهه و یکساله درنظرگرفته شده است که به شما امکان دسترسی لحظه‌ای به من را فراهم می‌آورد.

از مهم‌ترین دلایل طولانی شدن یک پژوهش وقفه‌ها و قفل‌های ذهنی است که پژوهشگر حین انجام پژوهشش در مراحل مختلف از طراحی، تا اجرا، تا ارائه، تا دفاع و تا چاپ مقاله تجربه می‌کند. این وقفه‌ها پژوهش را به تجربه‌ای دشوار و رنج‌آور تبدیل می‌کنند و انرژی زیادی از شما می‌گیرند، روی کیفیت خروجی پژوهش شما و سرنوشت حرفه‌ای شما به عنوان پژوهشگر تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند!

برای اینکه این دست‌اندازها را دور بزنید و پژوهشتان به یک سفر لذت‌بخش و پر از آهان و یادگیری تبدیل شود، می‌توانید مناسب حال خودتان و پژوهشتان مناسب‌ترین پلن را انتخاب کنید. با تهیه پلن پشتیبانی در بازه زمانی سه‌ ماهه، شش ماهه یا یکساله از خدمات مشاوره و کوچینگ دکتر مریم نظری بهره‌مند می‌شوید.

این خدمات شامل:

 • پاسخ به پرسش‌های شما از طریق ایمیل، تلفن، و واتساپ
 • ارائه بازخوردهای دقیق و جامع روی نوشته‌های ارسالی شما در یک روز مشخص در هفته (که تعیین و توافق می‌شود)
 • دریافت دموها و مواد پشتیبانی که می‌تواند کار شما را خیلی جلو بیاندازد
 • هدایت گام به گام مسیر مطالعاتی شما طوری که محتوای هر بخش از پژوهشتان را خیلی هدفگیرانه و با مناسب‌ترین منابع بنویسید و این محتوا را خیلی جذاب و علمی بنویسید

توجه داشته باشید که یک پژوهش مولد و جذاب که سریع تصویب می‌شود، فاند جذب می‌کند و با کمترین رفت و برگشت از نشریات پذیرش می‌گیرد حاصل رعایت نکات بسیار ظریفی است که فوتِ کوزه‌گری هستند. رعایت این نکات است که یک پژوهش معمولی، کم‌نشر یا نچسب را به یک پژوهش مولد، جذاب و پرنشر تبدیل می‌کنند.

به یاری خدا دوره‌های نیمه حضوری کیمیاگران پژوهش در قالب سه بسته جداگانه زیر ارائه می‌شوند:

 • پروپوزال‌ ردنشدنی
 • مقاله‌ ردنشدنی
 • پژوهش مولد و تاثیرگذار (پایان‌نامه، رساله، طرح پژوهشی)

زمان برگزاری دوره‌های نیمه‌حضوری

به احتمال زیاد این دوره‌ها از بهمن ۹۷ شروع می‌شوند و طبق برنامه‌ زمان‌بندی شده محتوا، مواد پشتیبانی و سایر خدمات ارائه می‌شوند. بنا براین است که این دوره‌ها در دو ترم بهمن و مهر ارائه شوند.

و دوره‌های حضوری؟

فعلا برای برگزاری دوره‌های حضوری برنامه‌ خاصی ندارم ولی احتمالا دوره‌های حضوری در فصل تابستان و با فرمت متفاوتی برگزار شوند مثلا با تمرکز بر کوچینگ گروهی.

برای پیش‌ثبت‌نام در دوره‌های نیمه حضوری کیمیاگران پژوهش

اگر متقاضی شرکت در این دوره‌ها هستید یا مایلید جزئیات کامل این دوره‌ها به ایمیل شما ارسال شود فرم زیر را تکمیل بفرمایید به محض آماده شدن جزئیات و برنامه دوره‌ها، اطلاعات کامل به ایمیل شما ارسال می‌شود.

8 دیدگاه‌
 1. ناشناس می‌گوید

  سلام خانم دکتر خدا قوت
  لطفاً در خصوص هزینه و قیمت دوره ها هم تجدیدنظری بفرمایید. پیشنهادم ارائه قیمت های جزء جزء شده است تا کسانی که توانایی خرید یکجای بسته های آموزشی را ندارند، به تدریج نسبت به خریداری تک تک آموز ش های جزئی هر بسته (متناسب با پیشرفت آموزشی خود) اقدام نمایند.

  ضمناً پیشنهاد می کنم در قسمت وبلاگ هم، برای عناوین مطالب زیر مجموعه هر دسته امکان نمایش به صورت درختی بگذارید تا به هنگام پرینت، عناوین کلی با عناوین زیرمجموعه ها(مطالب نوشته شده) به صورت یکجا قابل مشاهده و پرینت گرفتن باشند. با تشکر و آرزوی سلامتی شما.

  1. دکتر مریم نظری می‌گوید

   سلام و سپاس
   ان شالله به زودی جزئیات درج می‌شوند و ملاحظات ویژه‌ای درباره شیوه ارائه محتوا هم مدنظر قرار خواهم داد مثلا محتوای دوره‌ها به صورت بسته جامع و مینی دوره ارائه می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند متناسب با نیازشان محتوای موردنظر را تهیه کنند.
   درباره وبلاگ هم اگر به لیست دسته‌بندی شده (در ابزارک سمت چپ نوشته‌ها) مراجعه بفرمایید و روی دسته موردنظر کلیک کنید لیست نوشته‌های مرتبط ارائه شده است.
   با احترام

   1. ناشناس می‌گوید

    منظورم فهرست عناوین مطالب داخل هر دسته است. مثلا من می خوام فهرست مطالب درج شده در دسته مبانی نظری پژوهش رو توی یک صفحه پرینت بگیرم که یکجا داشته باشم. چیکار کنم؟ به صورت درختی یا منظم نیست.
    در صفحه اصلی، عناوین دسته ها رو می شه پرینت نمود ولی عناوین زیر مجموعه هر دسته رو نه. ساختار آبشاری نیست. اگه ایجاد بفرمایید خیلی راحت تر می شه استفاده کرد. با تشکر

    1. دکتر مریم نظری می‌گوید

     خیر متاسفانه این امکان وجود ندارد یا حداقل الان برایم مقدور نیست.
     با احترام فراوان

 2. ناشناس می‌گوید

  سلام, خدا قوت
  بسته ها هنوز آماده نشده؟

  1. دکتر مریم نظری می‌گوید

   سلام و سپاس از پیگیری شما. محتوا در حال آماده‌سازی است. ان شالله به زودی برنامه اعلام می‌شود.

 3. ناشناس می‌گوید

  سلام، فکر کنم با توجه به تجربیات شما و بازخوردهای مختلف گرفته شده در این چند سال اخیر، بسته های آموزشی خوب و با کیفیتی رو به لحاظ محتوی شاهد باشیم. درسته؟

  1. دکتر مریم نظری می‌گوید

   صد در صد. چون مطالب هر بار براساس بازخوردها و پرسش‌های شرکت‌کنندگان در دوره‌های قبل پخته‌تر می‌شوند.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =