Take a fresh look at your lifestyle.

دیدگاه خوانندگان کتاب پژوهش مولد و ماندگار

happy life

اگر کتاب را خوانده  و آن را مفید یافته‌اید دیدگاه خود را در این صفحه به اشتراک بگذارید.

حتما به ترویج درست‌پژوهی و تولید آثار ایرانی مولد و تاثیرگذار کمک خواهد کرد.

و این یعنی سهیم شدن در اجرایی شدن هدف کتاب پژوهش مولد و ماندگار  : )

برای مشاهده دیدگاه‌های دیگر خوانندگان اینجا کلیک بفرمایید. 

 

16 دیدگاه‌
 1. ناشناس می‌گوید

  خانم دکتر نظری. با سلام و عرض خداقوت خدمت شما. به نظر بنده کتاب خوبی با این دیدگاه در حوزه پژوهش (با توجه به توضیحات شما درخصوص کتاب) در ایران چاپ نشده باشد (حداقل بنده ندیده ام) که از بابت به شما تبریک میگم. در ضمن به نظر بنده ارائه راهکار و روش هایی جهت اشاعه دادن نتایج پژوهش انجام شده و همچنین راهکارهایی جهت عملیاتی کردن پژوهش برای محقق یا پژوهشگر در کتاب احساس می شود. موفق باشید.

  1. مريم نظري می‌گوید

   سلام و سپاس از بازخورد ارزشمند شما.
   در کتاب آموزه ها و کاربرگه هایی ارائه شده است که اگر خواننده آنها را با حوصله و به صورت دوره ای در فرایند پژوهش (سه مرحله طراحی، اجرا و ارائه پژوهش) دنبال کند و به پرسشهای مربوطه با تامل و مطالعه پاسخ دهد می تواند بخش های مختلف گزارش پژوهشش را جذاب و کاربردی بنویسد. برای عملیاتی کردن یک پژوهش باید مصالح خوب داشته باشیم که قابلیت عملیاتی شدن داشته باشند. برای داشتن مصالح خوب هم باید در سه مرحله طراحی، اجرا و ارائه پژوهش درست عمل کنیم. تاکید این کتاب بر توسعه این مهارتها و ایجاد این طرز فکر در خواننده است. اگر توانمندی خوب پرسیدن پرسشهای خوب را بیاموزیم خروجی تا حد زیادی تضمین می شود.
   در عین حال درباره شیوه های گوناگون ارائه پژوهش از جمله مقاله، سخنرانی، پوستر، کتاب، و کارگاه، اثر جداگانه ای در دست نشر دارم که امیدوارم پژوهشهای خوب طراحی و خوب اجرا شده بتوانند ار آن بهره ببرند.

   سپاس مجدد و آرزوی بهترینها : )

 2. سيدمحمدرضا لواساني می‌گوید

  به نام خدا برای خدا
  سلام و درود حضور محترم سرکار خانم دکتر نظری
  واقع امر در پژوهش، خرامیدن راه پرفراز و فرودی است که با کسب تجربیات متعدد و با صبر و تأمل سهل شده تا شکوفه‌های دانش و بینش میوه‌ ‌دهند و صاحبان خرد، کمال یابند و رسیدن به این کمال، جد و جهد بسیاری را در عرصه‌های علم و معرفت می‌طلبد. این تکامل به رشد کودکی نوپایی می‌ماند که روز به روز آن با این توسعه همراه است و هر آنی بر تجربیات او از زندگی علمی و پژوهشی‌اش افزوده می‌شود. تصویر زیبایی که از به‌هم‌ پیوستن این لحظات و آنات علمی نمایان می‌شود، برترین و بهترین دوران زیستن در یک حیات علمی است که سیر تحول و تعالی را رقم می‌زند و لذت دانستن را ارج می‌نهد و بار حاملین آن را سنگین‌تر می‌نماید.
  صفحات اولیه از این کتاب که در اختیارم قرار گرفت، آن را کتابی نظام‌مند و غنی در عرصه سواد اطلاعاتی یافتم که حاکی از تلاشی بلیغ و بینشی ژرف در به ثمررسیدن این کتابت بود، این نگاشتن در نظر نگارنده بیش از هر چیز یادآور خاطرات تلخ و شیرین کاویدن در فراسوی مرزهای علمی و جغرافیایی است که هر بخش آن خاطره‌ای خاص را زنده می‌کند. برای مخاطبین حاوی اطلاعات ارزشمندی است که او و نوشته‌اش را مؤثر و ماندگار می‌کند و به تعبیر خودشان نام‌ و نان می‌آورد. از همین جا خوب روشن می‌شود که این کتاب بیشتر مفید کسانی است که نه تنها رزق مادی‌ را جویا می‌شوند که رزق معنوی و تولید علم را بیش از دیگری نیز دغدغه دارند.
  پژوهش دریای بی‌کرانی است که تا دیدگان یاری می‌کند و تا جان در کالبد است، خواندن و نوشتن و آموختنش را مرزی نیست. چه بهتر که با این ابزار، وفای علمی و تعهد اخلاقی به آموختن را به‌جا آورد و حرمت واژگان را پاس بدارد. به شخصه با مطالعه همین مقدار، بسیاری از نادانسته‌هایم کاسته شد و راهی برای سفری عمیق و لذت‌بخش و البته ماندگار و مفید به دنیای دانستن باز شد.
  همین‌جا و در این لحظه، سپاس خالصانه‌ام را تقدیم استاد ارجمند و فرهیخته‌ می‌کنم و خداوند هستی را بر پیشرفت و توفیقات روزافزونتان مددخواهم.

  1. مريم نظري می‌گوید

   سلام و سپاس صمیمانه از بازخورد ارزشمند شما.
   به نکته بسیار خوبی اشاره کردید پژوهش و پژوهش آموزی سفری تکاملی است و این کتاب به گونه ای نوشته شده است که پژوهشگر را در این سفر همراهی کند و به او کمک کند تا با طرح پرسشهای خوب این سیر تکاملی را تجربه کند. بسیار خوشحال می شوم درباره تجربه سفر شما و دیگر خوانندگان عزیز و نقش این کتاب در این سفر تجربی بیشتر بدانم. مثلا ماه بعد، شش ماه بعد، یک سال بعد و … چون آهان ها و تجربه های زنده افراد واقعا شنیدنی و برای سایر هم صنفان با ارزش است.

   سپاس مجدد از بازخورد ارزشمند شما و آرزوی بهترینها : )

 3. نیلوفر صلح جو می‌گوید

  یکی از بهترین آموخته های من از این کتاب که بسیار هم کاربردی بود، چگونگی برقراری ارتباط علمی و آکادمیک با پژوهشگران ایرانی و خارجی است. در کتاب نمونه های عالی از نامه نگاری به پژوهشگر آورده اید که با همین نمونه ها من در مسیر تحقیقم با پژوهشگرهای حوزۀ کاریم آشنا و ارتباط برقرار کردم. و آموختم که نامه نگاری اصولی برای دریافت پاسخ بسیار مهم است.
  امروز با تشکر از کتاب شما می دانم پژوهشگری هم علاقه با حوزۀ کاری من در انگلستان در چه مرحله ای از پژوهشش است و با جامعه ی کوچکی که هم چون من در حوزۀ اطلاعات سلامت حیوانات کار می کنند آَشنا شدم و همکاری می کنم.
  من در نقش دانشجو به خصوص در زمان آغاز پایان نامه کارشناسی ارشد این کتاب را مطالعه کردم. و تاکنون این کتاب را به دانشجویان زیادی، مخصوصا آنهایی که علاقمند و خلاق هستند پیشنهاد کردم، و در آینده پیشنهاد خواهم کرد.

 4. حسین چارباشلو می‌گوید

  سلام خانم دکتر. وقت بخیر. کتاب شما رو واقعا عالی دیدم. تبریک میگم.

 5. الف.روحی می‌گوید

  با سلام و احترام.کتاب شما کتابی جدید در زمینه ی روش تحقیق و پژوهش است. وقت ان رسیده که تغییرات کمی و کیفی در شیوه های پژوهش در تمام رشته ها ی علوم انسانی به ویژه کتابداری ایجاد شود که خوشبختانه کتاب شما چنین تغییری را ایجاد کرد.منتظر کتابهای دیگر شما و حضورتان در دانشگاه به عنوان یک مدرس خلاق هستیم.موفق باشید

 6. صدیقه جهان افروز می‌گوید

  بنده چون بسیار دقیق به مطالعه این اثر ارزشمند پرداخته ام ،هنوز موفق به اتمام آن نشده ام هرچند حجم کتاب زیاد نیست و می شود در طول دو روز کتاب را به پایان رساند ،اما بنده به یاری خدا هدف های والایی در مطالعه این اثر در نظر دارم.به عنوان دانشجو اثر را مطالعه میکنم و امیدوارم بتوانم از آموزه های استاد عزیز که متاسفانه هنوز سعادت دیدار ایشان را نداشته ام ،استفاده کنم.قطعا و حتما آن را به دیگران توصیه خواهم کرد، ابتدا به دلیل نوشته های جذاب که خواننده را مشتاق مطالعه می کند و انگیزه را برای خواننده ایجاد می کند و دوم برای توصیه هایی که برای پژوهش ماندگار و غیر رفع تکلیفی که ارائه کرده ، در مورد توانمندسازی بحث های جالبی در اثر وجود دارد و امیدوارم هر کس که جویای پویایی است حداقل یکبار در طول عمرش این کتاب ارزشمند را مطالعه کند.

 7. محمدرضا آتشین صدف می‌گوید

  با سلام و احترام. بابت کتاب ارزشمندتان به شما تبریک می گویم. از این کتاب نکته های بسیاری می توان آموخت که از بین آنها نگاه جامع به امر پژوهش است؛ یعنی توجه همزمان به روش و محتوا و مؤثر و مفید بودن و در عین حال سودآور بودن و اگر این تعبیرم درست باشد،‌ فروش رفتن آن! من این کتاب را به دوستان و شاگردانم توصیه می کنم؛ در عین حال خیلی دوست داشتم که این کتاب حداقل دو برابر مقدار فعلی حجم داشت، احساس می کنم خیلی از مطالب تلگرافی بیان شده اند. به نظرم بسیاری از جاها نیازمند بسط بیشتر نظری و مصداقی است.
  برای نویسنده ی محترم آروزی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.

  1. مریم نظری می‌گوید

   سلام و سپاس از حسن توجه شما.
   واقعیت یکی از چالشهای بزرگم موقع نوشتن این کتاب کم کردن حجم آن بود و این کار را عمدی انجام دادم. چون تمرکز کتاب بر خودتوانمندسازی است و خوب پرسیدن پرسشهای خوب در مرکز توجه بوده اند تا حد ممکن سعی کرده ام پرسشها و گاربرگه هایی تهیه کنم که خواننده بتواند در ساخت دانش پژوهش در بافت پروژه خودش شرکت کند و نتایج آموزشها را عملا ببیند. به عبارتی در این رویکرد خواننده در نقش نویسنده وارد عمل میشود و در نهایت با کار دوره ای با کتاب پژوهشش را خلق میکند.
   در عین حال مطالب آموزشی بیشتری در قالب فیلم آموزشی و کتاب در دست ساخت هستند که همه روی آموزه های این کتاب سوار هستند.
   سپاس مجدد از حسن توجه شما : )

 8. هیوا مقام دوست می‌گوید

  با سلام
  کتابتان به دستم رسید. این کتاب دید و نگاهم را نسبت به پژوهش واقعا تغییر داده و بنده که دانشجوی دکتری می باشم تا بحال با چنین منبع خوبی برخورد نکرده بودم. کتابیست واقعیت نگر و عملی که علاوه بر جذابیتش برای خواننده بسیاری از زوایای پنهان را برایش روشن خواهد کرد.
  ممنونم و امیدوارم موفق و سربلند باشید.

 9. صدیقه جهان افروز می‌گوید

  درود
  بسیار متشکرم از شما، اثر شما فوق العاده هست و واقعا شما برای من شخصیتی آرمانی هستید و یکی از الگوهای علمی بنده به شمار می آیید.

 10. کوروش اسدی تفرشی می‌گوید

  سلام و درود خدمت استاد گرانقدر سرکار خانم دکتر نظری

  در توصیف این کتاب باید بجز این که به مراتب بالاتر از عالی است چه می توان گفت؟

  ای کاش این کتاب توسط سایر اساتید ارجمند در مقاطع کارشناسی و ارشد بعنوان منبعی برای درس های روش تحقیق معرفی شود. خواندن این کتاب دیدگاه جامعی از فرایند پژوهش مفید و تاثیرگذار در خواننده ایجاد می کند
  خداوند شما به توفیق ادامه این مسیر مبارک و اجر فراوان عطا نماید

  1. مریم نظری می‌گوید

   سلام و سپاس از بازخورد ارزشمند و انرژی بخش شما! واقعا بازخورد خوانندگان مایه دلگرمی است. به یاری خدا به زودی منابع آموزشی تکمیلی برای بهره گیری موثرتر از آموزه های کتاب در سایت درج میشود.
   آرزوی بهترینها برای شما و همه دوستان عزیزی که بازخوردشان را از طریق این صفحه یا از طریق ایمیل برایم ارسال می کنند.

 11. دکتر کشتکار می‌گوید

  همکار ارجمند و بزرگوار
  سرکار خانم دکتر نظری
  با سلام و احترام

  بنده مشغول مطالعه نیمه دوم کتاب گرانقدر و ارزشمند سرکارعالی هستم.
  فعلاً میتوانم بگویم که یک اثر ماندگار و کاملاً متفاوت با تمام کتبی است که در زمینه پژوهش در کشور ما به رشته تحریر در آمده است.

  موفق و پیروز باشید
  دکتر کشتکار

 12. ناشناس می‌گوید

  با سلام احترام خدمت خانم دکتر نظری بزرگوار. کتاب بسیار عالی است. مطالب مطرح شده در کتاب دقیقا نشان از داشتن درد پزوهش و تلاش برای درمان آن دارد. مطالب بسیار کلیدی و مهم هستند. متشکرم از بابت زحماتی که در این راه متقبل می شوید.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + شانزده =