Take a fresh look at your lifestyle.

دیدگاه شرکت‌کنندگان در کارگاه‌ها

باقریان -کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی -قم

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ۰۹:۲۴ 

با سلام
کارگاه بسیار عالی و جالبی بود. نسبت به انواع کارگاه های مربوط به حوزه پژوهش که تا به حال شرکت کرده بودم، بسیار متفاوت بود و ای کاش کلاس های درس روش تحقیق دانشگاه های ما هم به این سبک و سیاق برگزار می شد و آن وقت بود که ما با این همه مشکلات در حوزه پژوهش روبرو نبودیم. دید و نگاه خود من بسیار تغییر پیدا کرد و متوجه شدم بعضی مسیرها را اشتباه طی کرده‌ام. یکی از ویژگی های متفاوت این کارگاه نسبت به کارگاه های دیگر پویایی آن بود که فرد متوجه گذشت زمان نمی‌شد چرا که تنها استاد متکلم وحده نیست و بیش از آن فرد شرکت کننده در کارگاه است که باید اظهار نظر کند و همین مانع از خستگی فرد می شود و اینکه کل زمان کارگاه به تبادل اطلاعات بین استاد و شرکت کننده سپری می شود .امیدوارم شاهد گسترش و رونق هر چه بیشتر این کارگاه ها باشیم و از خانم دکتر نظری هم که به عنوان پیشگام در این عرصه وارد شده اند و عاشقانه و پرانرژی این کارگاه را برگزار کردند بسیار تشکر می کنم

 

فاطمه رنجبری

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ۱۰:۴۴ 

مثل همیشه کارگاه مختصر و مفیدی بود.
معمولا کارگاه هایی که درمورد انجام پژوهش برگزار می شود، یا خیلی کلی هستند و درمورد بحث های روتین مثل انواع روش تحقیق و روش نمونه گیری و… که در کتابها نیز بسیار بحث می شود، صحبت می کنند.
یا اینکه فقط در حوزه موضوعی خاص بحث می کنند.
نقطه قوت این کارگاه این بود که بسته به موضوع پژوهش هرشخص، راهکارهای مرتبط با آن موضوع خاص ارائه می شود، ولی با این حال، قابل تعمیم به پژوهش های دیگر بود.
نکته دیگر اینکه شرکت کنندگان در کارگاه، کمترین میزان هارمونی را از لحاظ مراحل مختلف پژوهش داشتند، ولی به گونه ای مدیریت شد که تمام شرکت کنندگان جواب سوالات خود را گرفتند. تشکر فراوان از خانم دکترنظری

 

دوخانی

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ۱۶:۳۷ 

با سلام و احترام
کارگاه بسیار خوب ، سر ساعت و همراه با کارایی بالا برگزار شد. برای من که به خصوص در عنوان و روش کارم سردرگم بودم بسیار مفید بود. امیدوارم بتوانم از تجریات شما بزرگوار بیشتر بهره ببرم.
از همکاری شما برای اداره خوب این کوچینگ و ارائه توضیحات به جا کمال تشکر و سپاس را دارم.
موفق باشید.

 

حاج باقریان- کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع رسانی- قم

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ۲۰:۲۸ 

با سلام و احترام
کارگاه فوق العاده جذاب و منحصری بود. حرفای که تو کارگاه زده می شد از حالت تئوری و درس و استاد و شاگردی خارج بود. اول حُسن این کارگاه روش تدریس خود خانم دکتر بود که نوع تدریس ایشان کارگاه از حالت خستگی و کسل کنندگی که در دیگر کارگاه ها وجود دارد در امان گذاشته بود.
دوم اینکه اول جلسه خیلی خوب پیش رفت و به دغدغۀ “خب که چی؟” در پژوهش‌ها بیشتر پرداخته شد اما ضعفی که از نظر من داشت تقریبا از اواسط کارگاه این دغدغه کمرنگ شد و بیشتر به دنبال راه حل برای رفع مشکلات پژوهشی دوستان پرداخته شد، البته این هم خارج از لطف نبود.
به نظرم بهتر است در کارگاه‌های بعدی بین شرکت کنندگان و نوع پژوهش‌های آنها همخوانی بیشتری باشد تا پیرامون مباحث مشترک بحث و گفتگو شود.
کاش این نوع کارگاه‌ها بیشتر برگزار می شد و اساتید و دست به قلم‌های پژوهش بیشتر به این موضوع می‌پرداختند و گاهی هم در پژوهش‌های خود به عنوان دغدغه به آن نگاه می‌کردند.
در پایان از خانم دکتر نظری نهایت تشکر و سپاسگزاری دارم و توفیقات روزافزون برایشان خواستارم.
یا حق

 

کریمی

۱۳۹۴/۰۲/۱۵ در ۱۳:۱۲ 

سلام و احترام
من نیز با نظر سایر شرکت کنندگان در کارگاه در مورد مدیریت خوب، جذاب بودن، تکراری نبودن و انتقال خوب و درست مفاهیم و تجربیات موافقم. این کارگاه برخلاف سایر کارگاه هایی که به صورت یک روزه و در زمان محدود برگزار می شوند، کاملا پویا و دوطرفه بود، تعامل بین شرکت کنندگان و مدرس کارگاه( ویژگی خوب خانم دکتر نظری در اکثر کلاس های آموزشی) خیلی خوب انجام شد و در نهایت علی رغم محدود بودن زمان، اکثر شرکت کنندگان خندان و پر انرژی با دستی پر از مطالب آموزنده جدید کارگاه را ترک کردند. در مورد انحراف از دغدغه «خب که چی» که خانم باقریان مطرح فرمودند، بنده نیز کاملا موافقم، البته شاید این مسئله به دلیل یکپارچه نبودن گروه شرکت کنندگان و پراکندگی آنها از نظر مرحله ای از پژوهش که در آن قرار داشتند اتفاق افتاد. مسلما این مسئله نیز با گروه بندی شرکت کنندگان براساس نوع پژوهش و موضوع پژوهش قابل حل خواهد بود.
به امید ماندگاری پژوهش ها و کارگاه های این چنینی

 

مریم نظری

۱۳۹۴/۰۲/۱۶ در ۰۸:۴۴ 

سلام و سپاس از بازخوردهای دقیق و ارزشمند شما. به یاری خدا کارگاههای بعدی با درنظرگرفتن بازخوردهای شما طراحی و ارائه می‌شوند.

خوشحالم که کارگاهها را مفید ارزیابی کرده‌اید و امیدوارم که بتوانیم با استفاده از آموزه‌های فراگرفته شده، پژوهشهای مولد و کاربردی تولید کنیم و به توسعه ایران عزیز کمک نماییم

 

خلیلی

۱۳۹۴/۰۲/۱۷ در ۱۰:۱۸ 

با سلام و سپاس خانم دکتر نظری عزیز
زمان تشکیل کارگاه بعدی کی خواهد بود؟ با توجه به مشغله زیاد حضرتعالی اما امیدوارم زمان بیشتری برای برگزاری این کارگاه اختصاص بفرمایید. بی صبرانه منتظرم.
در پناه خدا باشید.

 

مریم نظری

۱۳۹۴/۰۲/۱۷ در ۱۰:۲۸ 

سلام و سپاس از پیام شما خانم خلیلی عزیز. برنامه دور بعدی کارگاهها در این صفحه درج شده‌اند.

به امید دیدار شما

 

طاهریان

۱۳۹۴/۰۲/۱۷ در ۱۱:۵۲ 

با سلام خدمت همه دوستان و سرکار خانم دکتر نظری
تقریبا دوستان به نکات اصلی اشاره کرده اند. بهترین مزیت این کارگاه این بود که متوجه شدم باید یک انقلاب اساسی در نوع نگرش خود به پژوهش به طور کلی داشته باشم. عادت به روندهای اشتباه و تکرار مداوم این اشتباهات در دانشگاه ها پیامدهای منفی زیادی به دنبال خواهد داشت که امیدوارم تداوم چنین کارگاه هایی و اشاعه سبک آموزشی آنها به کلاس های روش تحقیق جلوی آسیب های در حال افزایش را بگیرد.
سپاس از همه دوستان و خانم دکتر که تعامل آنها در مجموع باعث شد کارگاه مفیدی را تجربه کنیم.

 

طاهریان

۱۳۹۴/۰۲/۱۹ در ۲۱:۴۱ 

با سلام خدمت خانم دکتر نظری، بنده سوالی داشتم. آیا دوره های اعلام شده به طور پیوسته هستند یعنی رسیدن به یک نتیجه قابل قبول در رابطه با مهارت شکل دهی و انجام یک پژوهش مولد نیازمند است که در تمام دوره ها شرکت شود یا اینکه نه مجزا می باشند، (چون به هر حال شرکت در تمامی دوره ها مقدور نیست)
با سپاس!

 

مریم نظری

۱۳۹۴/۰۲/۱۹ در ۲۲:۰۴ 

سلام و سپاس از پرسش شما. بله پیوسته هستند اما نیازی به شرکت در تمام کارگاهها نیست؛‌ شرکت بر حسب نیاز است.

اصولا هر پژوهش فرایندی تکاملی را طی می‌کند و هر مرحله از آن نیازمند یادگیری تازه‌هایی است که بسته به پیش‌زمینه دانشی و مهارتی هر پژوهشگر و ماهیت پژوهش موردنظر نیازمند خدمات مشاوره و کوچینگ متفاوتی است. به عبارتی هر پژوهشگر در هر مرحله از پژوهش با پرسشها و ابهامات تازه‌ای روبرو می‌شود و برای یافتن مسیر درست به مشاوره و کوچینگ متناسب با شرایط خود و پژوهشش نیاز دارد. شرکت در کارگاههای کوچینگ پژوهش می‌تواند راهکار خوبی برای رفع اینگونه ابهامات باشد.
قطعا شرکت در تمام کارگاهها می‌تواند به بار اطلاعاتی و عمق یادگیری شما درباره مراحل و مفاهیم مختلف پژوهش بیافزاید. اگر توان شرکت در کارگاهها را دارید، توصیه می‌کنم هر ماه یا دو ماه یکبار در کارگاههایی که اعلام می‌شود شرکت بفرمایید. در غیراینصورت به تناسب نیاز خود به شرکت در این کارگاهها تصمیم‌گیری بفرمایید.
استفاده از خدمات کوچینگ فردی هم گزینه دیگری است که در صورت تمایل می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
با احترام و آرزوی بهترینها

 

صادقی

۱۳۹۴/۰۴/۰۵ در ۱۹:۱۱ 

با سلام و عرض ادب
کارگاهی که گذشت برای من بسیار تکان دهنده و عالی بود. کارگاه به راستی در تعامل دو طرفه بود و با وجود زمان اندک آن پویا، کامل و راهبردی. نگرشی که به پژوهش مولد ارائه شد بسیار جای تامل دارد،از خانم دکتر نظری بسیار سپاسگذارم که پا را از مسایل تئوری تا حدی فراتر گذاشتند و مسایل را برای ما بسیار جذاب و ملموس بیان کردند. نیاز این گونه کارگاه ها، در ابتدای راهِ هر پژوهشگری ضروریست تا مسیر را به درستی انتخاب کرده و ادامه دهد.

 

اسماعیلی

۱۳۹۴/۰۴/۰۶ در ۰۹:۵۴ 

سلام وعرض ادب
از شرکت در کارگاه کاربردی شما بسیار خرسندم و امیدوارم در ادامه نیز تجربیات منحصر به فرد شما را در قالب کارگاهی دیگر تجربه کنم.باتوجه به اینکه رشته ی تحصیلی ام تجسمی بوده است و با حوزه ی پژوهش تا حدی نا آشنا!ابتدای کارگاه کمی با مشکل مواجه شدم ولی در انتها بسیار لذت بردم از رویکرد ناب و جدید پژوهش محوارنه ی شما استاد گرامی.
البته که ثمره ی این کارگاه بینظیر در سایه ی تلاشی مداوم در جهت تحقیق و پژوهش شرکت کنندگان به انجام خواهد رسید.
سپاس.

 

افسانه

۱۳۹۴/۰۴/۰۹ در ۲۲:۵۲ ویرایش

سلام
کارگاه بسیار عالی و منحصر به فرد بود.مدرس کارگاه سرکار خانم نظری بسیار با حوصله،خوش برخورد و دارای اطلاعات بسیار جامع و کامل بودند و از هیچ راهنمایی فروگذار نکردند.بسیار ممنون و متشکرم بخاطر برگذاری این کارگاه و راهنماییهای مفید شما استاد گرامی.

 

الهام کاویان نسب

۱۳۹۴/۰۵/۰۷ در ۰۱:۱۶ 

با عرض سلام و ادب
خدا رو شکر می کنم که از طریق رویداد هم نت تونستم در کارگاه مفید کوچینگ جناب عالی شرکت کنم. مباحثی که مطرح شد از نظر محتوا و تازگی در نوع خودش میتونم به جرات بگم بی نظیر بود و مهمتر از اون وقتی بود که سر کار عالی بعد از سخنرانی پر انرژیتون برای شرکت کنندگان گذاشتید در انتقال مباحث بسیار موثر و کارآمد بود. این شیوه ارایه و علاقمندی شما قابل تحسینه.
مباحث ارایه شده از نیازهای اساسی نهادها و شرکت های دانش بنیان و تحقیقات علمی است. مهارت هایی که لازم است اما کمتر به آن توجه شده است.
سپاس بی پایان از شما برای شرکت در رویداد هم نت اصفهان
منتظر دیدار شما در رویداد ها و همایش های بعدی

 

حسین ثمین

۱۳۹۴/۰۵/۰۷ در ۱۲:۵۴ 

با سلام خدمت خانم دکتر مریم نظری واقعا آموزشتون عالی و کاربردی بود و هم چنین سرعت آموزش شما در عین یادگیری واقعا تحسین برانگیز بود
با تشکر بچه‌های همنت اصفهان
#hamnet

 

خلیلی

۱۳۹۴/۰۵/۱۸ در ۱۱:۲۷ 

با سلام و سپاس خدمت سرکار خانم دکتر نظری عزیز
بسیار مفتخرم که افتخار حضور در کارگاه نصیبم شد. در واقع جزء معدود کارگاهایی بود که به جرات میتوان گفت تمام طول کارگاه مفید و مثمر ثمر بود. اغلب در اینگونه کارگاه ها که من در دوره نگارش پایان نامه زیاد شرکت میکردم، کل بحث حول محور مسایل عمومی میچرخید که در بسیاری از کتب و جزوات و سایتها نیز به آنها اشاره شده است و در واقع قابل دسترس هستند، اما آنچه کارگاه شما را متفاوت و در واقع کاملا متمایز میکند، از نگاه بنده، در چند مورد مطرح است:
۱- تعداد محدود شرکت کنندگان که اغلب کمتر از ۱۰ نفر می باشد که این خود امکان بررسی پرسشها و موارد پژوهشی همه شرکت کنندگان را فراهم میکند.
۲- بررسی گام به گام اصول پژوهش بر روی پژوهشهای در دست انجام که این امر باعث می شود هر فرد و به تبع آن درک کل شرکت کنندگان از پژوهش از سطح انتزاعی و تئوریک خارج شده و اصول پژوهشی را ملموس درک کنند.
۳- تکرار و تمرین اصول پژوهشی بر روی چندین پژوهش در دست انجام که با توجه به اینکه پژوهشگر نیز خود حاضر است و مسائل به صورت پرسش و پاسخ و در واقع نوعی مناظره مطرح میگردد، امکان کسب تجربه های ناب را برای شرکت کنندگان فراهم می‌آورد.
۴- بیان عملیاتی اندوخته های ارزشمند شخص حضرتعالی در انجام فرایندهای پژوهشی طی دست کم ۱۰ سال تجربه علمی و پژوهشی که اعتبار و ارزش این کارگاه ها را صدچندان نموده و فرصتی بسیار مغتنم در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد.
در نهایت خودخواهی امیدوارم تشکیل این کارگاه ها در فواصل زمانی بسیار کوتاه صورت پذیرد(با توجه به مشغله های بسیار زیاد حضرتعالی) تا امکان استفاده بیشتر شرکت کنندگان از جمله بنده فراهم شود.
در پناه خداوند باشید.

 

علی مهدیخانی

۱۳۹۴/۰۷/۱۹ در ۱۹:۱۸ 

با سلام و عرض احترام خدمت شما استاد عزیز بنده روز چهارشنبه در کارگاه سواد اطلاعاتی در شهر ارومیه و در دانشگاه فرهنگیان خدمت شما بودم و بسیار از این جلسه لذت بردم.
مطالب ارائه شده توسط شما و دیدگاه های نو آورانه شما بسیار اثر بخشند و می توانند محرک برای حرکت به سمت موفقیت باشند.بسیار از شما ممنونم و ان شاء الله از این پس از راهنمایی های شما بهره خواهم برد.

 

ShRashidi

۱۳۹۴/۱۰/۱۲ در ۲۰:۳۳ 

سرکار خانم دکتر مریم نظری عزیز
افتخار شرکت در کارگاه پژوهش مولد در ایرانداک (شنبه ۵ دی ماه ۹۴) را داشتم. بسیار سپاسگزارم برای به اشتراک گذاری صمیمانه و دلسوزاته و پرانرژی تجربیات ارزشمندتان. مطلب ارائه شده ضمن ایجاد انگیزه برای انجام مصمم تر پژوهش مولد- ارزش دقت و تمرکز بر مرحله طراحی مدل پژوهش را بیش از پیش روشن نمود. مشتاق بهره مندی از سایر دوره های مرتبط با پژوهش مولد هستم. مطالب سایت دوست داشتنی شما و اخبار انجمن علمی مدیریت اطلاعات را پیگیری خواهم کرد.
سپاس مجدد
روزگار پرخیر و برکت!

 

شهرزاد مقصودی نسب

۱۳۹۴/۱۰/۱۳ در ۱۳:۱۰ 

با سلام
من همیشه فکر می‌کنم انجام یک کار پژوهشی چقدر شبیه این بخش از یکی از اشعار حمید مصدق است: «شب ما را به سوی صبح سوی سپیده سحری می‌برد». پژوهشگر در جهانی از نامعلوم‌ها و نقاط تاریک است، اما همین نامعلوم‌ها و تاریک‌ها او را به سوی روشنی آگاهی هدایت می‌کند. در حین نشست هفته گذشته و وقتی شما بخش‌های مختلف را توضیح می‌دادید، این شعر در ذهن من تداعی شد. از نظر من شما نقش پژوهشگر را بسیار پررنگ معرفی کردید، اینکه تصمیم بگیریم آیا می‌خواهیم مولدکار باشیم یا نه. این نکته بسیار مهمی است. یعنی تصمیم می‌گیریم و این تصمیم راهمان را می‌سازد. برای من همیشه سوال بود که چرا عده بسیاری از دانشجویان و دانشگاهیان همیشه در حال گلایه و ابراز خستگی و … هستند. به نظرم نکته در همین عدم تصمیم‌گیری است. تجربه شما هم به من ثابت کرد که با وجود تمام خستگی‌ها اما چقدر می‌شود یک کار پژوهشی را دوست داشت و با علاقه ادامه داد و از هر بخش آن لذت برد و حس کرد که هر قدم چگونه ما را به سوی روشنی می‌برد.
با احترام

 

شهناز جاودانی

۱۳۹۴/۱۰/۱۶ در ۱۵:۴۳ 

با عرض سلام و احترام
دور همی روز شنبه ۵ دی ماه، آموخته های حاصل از سالها تجربیات علمی و آموزشی استادی برجسته و شایسته بود که صادقانه و عاشقانه به اشتراک گذاشته شد. نکته مهم اینکه در پایان جلسه احساسی از رضایتمندی در چهره شرکت کنندگان مشهود بود و مرا به یاد شعر، دستم بگرفت و پا به پا برد تا شیوه راه رفتن آموخت !!! با آرزوی بهترین ها برای شما استاد ارجمند، همواره در پناه یکتای مهربان باشید.
با سپاس

 

حنیفه سجادی

۱۳۹۵/۰۲/۱۰ در ۱۱:۵۲ 

بعد از ظهر هشتم اردیبهشت ۱۳۹۵ یک خاطره به یاد ماندنی و سرشار از درس های بسیار ناب برایم شد، چراکه با شرکت در کارگاه پژوهش مولد و ماندگار، با بزرگواری آشنا شدم که تجربیات عمیق و دانسته های غنی خویش را با شور و حالی فوق العاده و عشق و تعهد و ایمان به هدفی بلند که برای خود ترسیم نموده اند، با شرکت کنندگان سهیم می شدند.
البته آنقدر نکات فراوان و شگفتی ها بسیار بودند و آنقدر بیان خانم دکتر در عین شیوایی، پر شور بود که گاه به گاه از ایشان جا می ماندم..  اما در کل، واقعا کارگاه مفید، مثبت و ارزشمندی بود که به علاقمندان عرصه پژوهش و پژوهشگری پیشنهادش می دهم.
با تشکر فراوان

 

صراف زاده

۱۳۹۵/۰۲/۱۰ در ۱۸:۲۰ 

از تدریس شورانگیز و عاشقانه شما در کارگاه پژوهش مولد بسیار لذت بردم. سپاس از اینکه افق پژوهش را در دید من گسترده تر نمودید. خدا یارتان

 

ابوذر رمضانی

۱۳۹۵/۰۲/۱۱ در ۰۸:۳۳ 

خانم دکتر نظری.
در کارگاه روز ۸ اردیبهشت با نگرش و تجربیات گرانقدر سرکارعالی آشنا شدیم. امیدوارم بتوانم با مطالعه بیشتر و شرکت در سایر برنامه کارگاهی شما گام های مؤثرتر در حوزه پژوهش برداریم.
با تشکر
ابوذر رمضانی

 

مریم فتاحی

۱۳۹۵/۰۲/۲۲ در ۱۸:۰۰ 

با سلام و احترام خدمت استاد گرانقدر:
سرکار خانم دکتر نظری
کارگاهتان بسیار مفید بود و از تجربیات ارزنده سرکارعالی استفاده نمودم. امیدوارم بتوانم در سایر کارگاهها هم حضور یابم.
با سپاس
مریم فتاحی

 

حنیفه سجادی

۱۳۹۵/۰۲/۲۹ در ۲۰:۳۵ 

با شرکت در کارگاه “رزومه سازی و خودتوانمندسازی شغلی” (تشکیل شده در تاریخ ۹۵،۲،۲۲)، نکات و درس های بی شمار دیگری را آموختم.. اینبار خود شرکت کنندگان کارگاه و اهداف و انگیزه هایشان سطحی از شگفت انگیزی را برایم به دنبال داشتند که مدتها بود تجربه نکرده بودم، چراکه در سالهای اخیر اکثرا در فضاهایی قرار داشته ام که گویا به ندرت اون اهداف و انگیزه های جدی برای تحصیل، کار و پژوهش را می شد مشاهده کرد.

با احترام و تشکر فراوان

 

حنیفه سجادی

۱۳۹۵/۰۳/۰۹ در ۲۲:۴۲ 

مطالب ارائه شده در کارگاه “سواد اطلاعاتی برای تحصیل مولد و ماندگار” (تشکیل شده در تاریخ ۹۵،۳،۱۰) بسیار مهم و کاربردی بودند. برای علاقمندان به پژوهش که به دنبال دستیابی به شیوه ها و ابزارهای پژوهشی صحیح هستند و نیاز به راهنمایی گام به گام دارند، شرکت در این کارگاه را پیشنهاد می کنم.

با احترام و تشکر فراوان

 

دیدگاه‌ها بسته شده است.